• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » چارتری شدن پروازهای فرودگاه بجنورد، منتظر ورود هواپیماهای جدید/تراشیدن کوه باید کارشناسی شود
  کد خبر : 2006941

  چارتری شدن پروازهای فرودگاه بجنورد، منتظر ورود هواپیماهای جدید/تراشیدن کوه باید کارشناسی شود

  چارتری شدن پروازهای فرودگاه بجنورد، منتظر ورود هواپیماهای جدید/تراشیدن کوه باید کارشناسی شودReviewed by on Feb 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر اترک،سید مهدی رزاز، مدیر فرودگاه بجنورد در این باره اظهار کرد: در حال حاضر کشور با کمبود هواپیماهای متوسط و کوچک روبرو است….

  چارتری شدن پروازهای فرودگاه بجنورد، منتظر ورود هواپیماهای جدید/تراشیدن کوه باید کارشناسی شودReviewed by on Feb 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر اترک،سید مهدی رزاز، مدیر فرودگاه بجنورد در این باره اظهار کرد: در حال حاضر کشور با کمبود هواپیماهای متوسط و کوچک روبرو است.

  رزاز با بیان اینکه انجام پروازها از فرودگاه ها به منظور جا بجایی مسافران، رابطه عرضه و تقاضایی است که باید توجیه اقتصادی داشته باشد، تصریح کرد: فرودگاه بجنورد از جمله فرودگاه هایی است که برای پر شدن صندلی هایش در هر پرواز نیازمند هواپیماهایی کوچک ۴۰ – 50 نفره است و استفاده از هواپیماهای پهن پیکر در این فرودگاه هیچ گونه توجیه اقتصادی ندارد.
  وی با تصریح بر این مطلب که برای چاری تری شدن پروازها از فرودگاه بجنورد با استفاده از هواپیماهایی کوچک ۴۰ – 50 نفره با چند شرکت هواپیمایی مذاکره کرده ایم، اعلام کرد: با توجه به اینکه این شرکت های هواپیمایی از جمله شرکت هواپیمایی اترک، دارنده هواپیماهای پهن پیکر یا متوسط هستند از چارتری کردن پرواز از فرودگاه بجنورد استقبال نکرده اند زیرا آنان پر شدن صندلی های هواپیماهایی خود را تضمین شده نمی دانند.
  با این وجود، وی در ادامه به خرید هواپیماهای جدید ازجمله هواپیماهای کوچک برای ناوگان هوایی کشور اشاره کرد و گفت: در راستای این خرید و ورود هواپیماهای جدید به کشور باید دوباره مذاکراتی با شرکت های هواپیمایی کشور که هواپیماهای کوچک خریداری کرده اند را داشته باشیم تا آنان را برای انجام پروازهای چارتری از فرودگاه بجنورد جذب کنیم.
  مدیر فرودگاه بجنورد اعلام کرد: منتظر ورود هواپیماهای جدید به داخل کشور هستیم تا بتوانیم پرواز فرودگاه بجنورد را چارتری کنیم.
  وی در پاسخ به این سوال که شنیده شده است که باید دوباره برای نشستن هواپیماهای پهن پیکر در فرودگاه بجنورد کوه تراشیده شود، اعلام کرد: نظر درباره نیاز به برداشته شدن موانع برای این فرودگاه را باید گروه عملیات پرواز سازمان هواپیمایی کشور پس از انجام مطالعات فنی و کارشناسی ارائه دهند و این تعیین تکلیف در حیطه کاری فرودگاه بجنورد نیست.
  رزاز خاطر نشان کرد: برای انجام این بررسی باید از این گروه دعوت شود که در این باره می بایست با استانداری نیز رایزنی هایی انجام شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.