• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » فعالیت ۳۰۵ عضو هیات علمی در دانشگاه کردستان/ اشتغال به تحصیل ۸۵۰۰ دانشجو
  کد خبر : 2006761

  فعالیت ۳۰۵ عضو هیات علمی در دانشگاه کردستان/ اشتغال به تحصیل ۸۵۰۰ دانشجو

  فعالیت ۳۰۵ عضو هیات علمی در دانشگاه کردستان/ اشتغال به تحصیل ۸۵۰۰ دانشجوReviewed by on Feb 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، عادل سی‌وسه‌مرده شنبه شب در برنامه گفتمان که بصورت زنده از سیمای مرکز کردستان پخش شد، اظهار کرد: دانشگاه کردستان در حال حاضر ۳۰۵ نفر هیات علمی…

  فعالیت ۳۰۵ عضو هیات علمی در دانشگاه کردستان/ اشتغال به تحصیل ۸۵۰۰ دانشجوReviewed by on Feb 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، عادل سی‌وسه‌مرده شنبه شب در برنامه گفتمان که بصورت زنده از سیمای مرکز کردستان پخش شد، اظهار کرد: دانشگاه کردستان در حال حاضر ۳۰۵ نفر هیات علمی دارد که ۱۴ نفر از آنها پروفسور تمام، ۶۳ نفر دانشیار و مابقی استادیار هستند.

  وی با بیان اینکه ۹۵ درصد از اعضای هیات علمی دانشگاه کردستان استادیار هستند، گفت: ۲۰ نفر هیأت علمی جدید نیز تا چند روز آینده به این آمار اضافه خواهند شد.

  به گفته معاون آموزشی دانشگاه کردستان،  67 نفر از ۳۰۵ نفر هیات علمی دانشگاه در ۱۷ کشور جهان فارغ‌التحصیل شده‌اند و عموما جوان هستند.

  وی از فارغ‌التحصیل شدن سالانه یک‌هزار و ۳۰۰ نفر کارشناس، ۷۰۰ نفر کارشناس ارشد و ۸۰ نفر دکتری در دانشگاه کردستان خبر داد و افزود: دانشگاه در بحث تربیت و اموزش نیروی انسانی به بهترین شکل در استان دین خود را ادا کرده است.

  وی با بیان اینکه جذب دانشجویان فارغ‌التحصیل در بازار کار رسالت دانشگاه نیست، گفت: حلقه مفقودی بین دانشگاه و بازار کار در کشور و استان ما وجود دارد که این امر موجب افزایش نرخ جوانان تحصیلکرده بیکار شده است.

  وی خاطرنشان کرد: در بحث آموزش کاربردی و عملی در دانشگاه کردستان به بهترین شیوه عمل شده و در سال گذشته اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد تومان در راستای تهیه تجهیزات در این دانشگاه در استان هزینه شده است.

  معاون آموزشی دانشگاه کردستان با اشاره به اشتغال تحصیل ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار دانشجو در سطح کشور گفت: ۶۱ هزار دانشجو از این تعداد در دانشگاه‌های کردستان تحصیل می‌کنند که البته ۸ هزار و ۶۰۰ دانشجو در دانشگاه کردستان هستند.

  *وجود ۴۶ مرکز دانشگاهی در کردستان

  به گفته وی، در حال حاضر ۴۶ دانشگاه عالی در سطح استان کردستان وجود دارد که یکی از اینها دانشگاه کردستان است و اگر دانشجو علاقه لازم را داشته باشد امکانات و تجهیزات مناسب در این دانشگاه برای انجام کارهای عملی وجود دارد.

  به گفته وی، از یک‌هزار و ۵۰۰ فارغ‌التحصیل کارشناسی دانشگاه کردستان یک‌هزار و ۳۰ نفر در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های دولتی در کشور پذیرفته شده و این نشان از سطح علمی بالا در این دانشگاه دارد.

  معاون آموزشی دانشگاه کردستان با اشاره به برخی مباحثی که سطح تربیت و اموزش دانشجویان متناسب با بازار کار نیست، گفت: این گونه مباحث به دلیل بالا بودن نرخ بیکاری است.

  وی خاطرنشان کرد: عدم اشتغال به کار دانشجویان بعد از اتمام تحصیلات موجب ایجاد یک نوع بی‌انگیزگی در بین جوانان شده است که البته نباید این را ملاکی برای ارزیابی سطح توانایی دانشگاه کردستان قرار داد.

  وی با بیان اینکه دانشجوی ما باید با توجه به علاقه خود رشته تحصیلی را انتخاب کند، گفت: نمی‌گویم مشکلی در دانشگاه‌های دولتی وجود ندارد، اما عمده مشکلات ما در بحث دانشگاه‌های غیردولتی است.

  معاون آموزشی دانشگاه کردستان در ادامه از نظارت بر روند فعالیت دانشگاه‌ها در استان خبر داد و اضافه کرد: هزینه این نظارت‌ها عموما به عهده دانشگاه کردستان است، اما با این وجود در سال چندین دوره نظارت انجام می‌شود.

  وی افزود: مردم باید قبل از ثبت‌نام در مراکز آموزش عالی برای اطلاع پیدا کردن از سطح دانشگاه‌ها و معتبر بودن آنها به سایت دانشگاه قسمت نظارت و ارزیابی مراجعه کنند.

  وی اظهار کرد: متاسفانه طی سال‌های اخیر مجوزهای بی‌دلیل و اساس صادر شده که همین مجوزها موجب بروز مشکلات جدی در بحث توان علمی دانشجویان شده است.

  معاون آموزشی دانشگاه کردستان از حذف برخی رشته‌های تحصیلی به دلیل رسیدن به نقطه اشباع در دانشگاه کردستان خبر داد و گفت: با توجه به نیاز و ظرفیت‌هایی که در استان وجود دارد در سه مقطع تحصیلی از کارشناسی تا دکتری رشته‌های جدید و بین رشته‌ای در استان آورده شده است.

  وی به درآمد پایین سرانه در کردستان اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر ۴۵ درصد از کل دانشجویان کشور در مراکز دانشگاهی دولتی و مابقی در دانشگاه‌های خصوصی تحصیل می‌کنند که هدف‌گذاری ما رسیدن آمار دانشجویان دولتی به ۶۵ درصد در کردستان با توجه به ضعیف بودن وضعیت اقتصادی مردم است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.