• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » مگر وعده ندادند که اعتبار را به پاسپورت ایرانی باز می‌گرداند؟/ اعتبار پاسپورت ایرانی از رتبه ۴۶ در جهان به ۹۸ تنزل یافت/ گفت‌وگو با کدخدا جز گستاخ‌تر شدن آن دستاوردی نداشت
  کد خبر : 2006674

  مگر وعده ندادند که اعتبار را به پاسپورت ایرانی باز می‌گرداند؟/ اعتبار پاسپورت ایرانی از رتبه ۴۶ در جهان به ۹۸ تنزل یافت/ گفت‌وگو با کدخدا جز گستاخ‌تر شدن آن دستاوردی نداشت

  مگر وعده ندادند که اعتبار را به پاسپورت ایرانی باز می‌گرداند؟/ اعتبار پاسپورت ایرانی از رتبه ۴۶ در جهان به ۹۸ تنزل یافت/ گفت‌وگو با کدخدا جز گستاخ‌تر شدن آن دستاوردی نداشتReviewed by on Feb 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، روح‌الله عباسپور امشب در نشست هم‌اندیشی اعضای جبهه…

  مگر وعده ندادند که اعتبار را به پاسپورت ایرانی باز می‌گرداند؟/ اعتبار پاسپورت ایرانی از رتبه ۴۶ در جهان به ۹۸ تنزل یافت/ گفت‌وگو با کدخدا جز گستاخ‌تر شدن آن دستاوردی نداشتReviewed by on Feb 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، روح‌الله عباسپور امشب در نشست هم‌اندیشی اعضای جبهه مردمی انقلاب اسلامی که در محل سالن اجتماعات حوزه علمیه خواهران در بندرعباس برگزار شد، اظهار کرد: رسول مکرم اسلام در قبال همه تلاش‌هایش برای نجات بشر از تفکرات الحادی و کفر، هیچ اجر و مزدی را طلب نکرد جز دوستی با اهل‌بیتش و لذا ما امروز به علاقه خویش به خاندان رسول مکرم اسلام(ص) می‌بالیم و وظیفه داریم تا سیره آنان را چراغ راه زندگی خودمان قرار دهیم.

  وی در بخش ابتدایی اظهارات خود بیان کرد: ۳ حادثه بزرگ در تاریخ معاصر ایران به وقوع پیوسته که دو حادثه آن یعنی انقلاب مشروطیت و نهضت ملی شدن صنعت نفت در ایران به دلیل اتکای به بیگانه به شکست و یأس انجامیده است و باید انقلاب اسلامی را که محصول مجاهدت‌های بی‌امان امام راحل(ره) و شهدای انقلاب اسلامی و انقلابیون بوده است، از گزند آفت‌های مختلف حفظ کنیم.

  عضو ارشد جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی افزود: انقلاب مشروطیت به‌رغم این که در شکستن استکبار و استعمار موفق عمل کرد اما در فرصت کوتاهی شکست خورد و بعد از آن هم به دست عده‌ای نااهل مصادره شد و از سوی دیگر صنعت ملی شدن نفت ایران نیز با کودتای ۲۸ مرداد به شکست رسید و استبداد با شدت و حدت هرچه بیشتر بر ایران حاکم شد.

  عباسپور در ادامه به تشریح برخی ویژگی‌های انقلاب مشروطه و عوامل شکست آن پرداخت و عنوان داشت: انقلاب مشروطه با دو جریان فکری منورالفکرها و علما و روحانیت و مرجعیت دینی به پیش رفت و تا زمانی که منافع ملی در نظر این دو جریان فکری بود، انسجام و همگرایی و همدلی داشتند اما بعد از این مرحله، انگلیسی‌ها وارد میدان توطئه‌ریزی شدند و با نفوذ دادن برخی عناصر خود به‌خصوص در میان روشنفکران سبب بروز جدایی میان نیروهای انقلابی شدند.

  وی حاصل دخالت‌های انگلیس و توطئه‌ریزی استکبارگران را در دوران مشروطه، اعدام روحانی مجاهدی نظیر شیخ فضل‌الله نوری و ترور آیت‌الله بهبهانی برشمرد و گفت: زمانی که علما و مرجعیت از صف مشروطیت کنار گذاشته شدند، عناصری روی کار آمدند که عملا در خدمت منافع انگلیس بوده و حتی کوچکترین ارزشی برای مشروطیت قائل نبودند.

  نماینده سابق مردم بوئین‌زهرا در مجلس افزود: اعتماد به بیگانه و تکیه کردن به بیگانگان سبب شد تا انقلاب مشروطه شکست بخورد و مشابه این تجربه را می‌توان در حرکت انقلابی چند سال قبل مردم مصر نیز مشاهده کرد که چگونه انقلاب مردم مصر به انحراف کشانیده شد و انقلابیون با دلخوش کردن به بیگانگان شکست خوردند و اکنون فرمانده‌ای ارتشی بر رأس کار است که از فرماندهان نزدیک به مبارک در پیش از انقلاب مردم مصر بود.

  بصیرت سبب نجات انقلاب‌ها از انحراف می‌شود

  عباسپور در ادامه سخنان خود اظهار داشت: تفرقه در بین رهبران مشروطه سبب شکست آنها شد و ما در تاریخ شاهد این واقعیت تلخ هستیم که هرگاه خیزش و جهشی اصیل و انقلابی در کشورمان صورت گرفته، مستکبران نیز بر سر شکست دادن اراده ملت ایران یکصدا و یکدست شده‌اند و نمونه آن را در انقلاب مشروطه، نهضت ملی‌شدن صنعت نفت و حتی در دوران انقلاب اسلامی و در طول دوران ۸ ساله دفاع مقدس نیز به وضوح دیده‌ایم.

  وی خاطرنشان کرد: بصیرت رمز نجات‌بخش انقلاب‌ها از انحراف است که همواره مورد تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده است.

  این نماینده سابق مجلس تصریح کرد: اگر مشروطه حفظ می‌شد و یا نهضت ملی‌شدن صنعت نفت صیانت می‌شد، امروز شرایط کشورمان به گونه دیگری بود و در شرایط بسیار منحصربفردی قرار داشتیم.

  عباسپور در بیان دلایل شکست نهضت ملی‌شدن صنعت نفت ایران نیز به کنار گذاشتن آیت‌الله کاشانی از سوی مصدق، به زندان انداختن انقلابیونی نظیر نواب صفوی اشاره کرد و افزود: مصدق زمانی که از انگلیس و روسیه درمانده شد به آمریکایی‌ها اتکا کرد اما آنها نیز با کودتای مزدورانه ۲۸ مرداد عملا نهضت ملی‌شدن صنعت نفت ایران را به شکست کشاندند.

  با اتکای به بیگانه نمی‌توان گره از مشکلات کشور گشود

  وی تأکید کرد: با اتکای به بیگانه نمی‌توان گره از مشکلات کشور و مردم گشود و این یک اصل تاریخی است که ما در موضوع برجام نیز آن را به خوبی می‌بینیم.

  این عضو ارشد جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: مشی امام راحل(ره) بر این بود که با خدامحوری و پرهیز از وادادگی در برابر بیگانگان می‌توان به پیروزی رسید و در طول نهضت اسلامی و تمامی سال‌های بعد از انقلاب اسلامی نیز ما این واقعیت را به عینه دیدیم که هرگاه انقلابی عمل کردیم به پیروزی رسیدیم و هر گاه منفعلانه رفتار کردیم، دشمنان گستاخ‌تر شده و طلبکار شدند.

  عباسپور به موضوع مذاکرات هسته‌ای در این بخش اشاره کرد و عنوان داشت: در دولت یازدهم سعی کردند که به تعبیر خودشان با کدخدا مذاکره کنند و با دیپلماسی وارد مذاکره شدند تا بلکه بعد از توافق، سرمایه‌گذاری در کشور جریان پیدا کند اما امروز کار به جایی رسیده که نرخ بیکاری را ۱۴ درصد عنوان می‌کنند اما وزیر کشور همین دولت رسما عنوان کرده که نرخ بیکاری در برخی شهرهای حاشیه کشور ۶۰ درصد است و یا به بیان آقای لاریجانی رئیس مجلس در نشست مشترک دولت و مجلس، ۴۸ درصد از تحصیل‌کردگان کشور بیکارند.

  رتبه پاسپورت ایران به ۹۸ در جهان تنزل یافته است

  وی اظهار کرد: مگر وعده نداده بودند که در این دولت اعتبار ویژه‌ای به پاسپورت ایرانی بازگردد اما رتبه اعتبار پاسپورت ایرانی در دولت قبل ۴۶ در جهان بود اما امروز این موقعیت به رتبه ۹۸ رسیده است.

  این نماینده اصولگرای مجلس نهم تأکید کرد: هر گاه در برابر آمریکا و استکبار کوتاه آمده‌ایم، آنها گستاخانه‌تر رفتار کرده‌اند. مثال آن را می‌توان در رفتار آمریکایی‌ها در ندادن ویزا به نماینده ایران در سازمان ملل مشاهده کرد که در طول تاریخ نمونه‌ای نداشته است.

  عباسپور از همه نیروهای دلسوز انقلاب اسلامی خواست تا در قالب جبهه مردمی انقلاب اسلامی گردهم آمده و برای حاکم ساختن گفتمان انقلاب اسلامی تلاش کنند تا بتوانیم ارزش‌های انقلابی خودمان را که مبتنی بر ایستادگی، مقاومت و ایثار است احیا کنیم.

  به گزارش ایران ویج به نقل از فارس، در نشست هم‌اندیشی اعضای جبهه مردمی انقلاب اسلامی، چهره‌های سیاسی مطرحی همچون ابوالقاسم جراره نماینده پیشین مردم بندرعباس در مجلس، جمعی از اعضای حزب مؤتلفه اسلامی، علی دانشمند، دستگزین مدیرکل سابق بنیاد شهید هرمزگان، حسام صمیمی و عباس پوریان از اعضای شورای شهر بندرعباس و حجت‌الاسلام معصومی نیز حضور داشتند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.