• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , دانشگاه , فرهنگی و هنری » لزوم برنامه ریزی های راهبردی برای ارتقاء فرهنگی و دینی دانشگاه ها
  کد خبر : 2006272

  لزوم برنامه ریزی های راهبردی برای ارتقاء فرهنگی و دینی دانشگاه ها

  لزوم برنامه ریزی های راهبردی برای ارتقاء فرهنگی و دینی دانشگاه هاReviewed by Aryan♥ on Feb 11Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، در مراسمی که پیش از ظهر امروز با حضور مدیر کل امور دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه های کشور، رییس دفتر نهاد رهبری در دانشگاه های آذربایجان شرقی و…

  لزوم برنامه ریزی های راهبردی برای ارتقاء فرهنگی و دینی دانشگاه هاReviewed by Aryan♥ on Feb 11Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، در مراسمی که پیش از ظهر امروز با حضور مدیر کل امور دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه های کشور، رییس دفتر نهاد رهبری در دانشگاه های آذربایجان شرقی و جمعی از مسئولان و اساتید دانشگاه فرهنگیان آذربایجان شرقی برگزار شد، سرپرست جدید نهاد رهبری در این دانشگاه معرفی و منصوب شد.

  بر این اساس حجت الاسلام سید حسین علیا نسب که پیش از این مسئولیت دفتر نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی را عهده دار بود، سرپرست جدید دفتر نهاد رهبری در دانشگاه فرهنیان استان شد.

  همچنین در این مراسم از خدمات و اقدامات حجت الاسلام جلیل جلیلی مسئول سابق دفتر نهاد رهبری در دانشگاه فرهنگیان آذربایجان شرقی نیز تجلیل و قدردانی شد.

  لزوم برنامه ریزی مدون دفاتر نهاد رهبری برای ارتقاء فرهنگی و دینی دانشگاه ها

  مدیر کل امور دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه های کشور در این مراسم با اشاره به فرا رسیدن ایام فاطمیه، ولایتمداری را از مهمترین ابعاد شخصیتی حضرت فاطمه زهرا (س) عنوان و تصریح کرد: این مهم باید الگوی همه ما به عنوان مردم و مسئولان باشد زیرا ولایتمداری. تبعیت از ولی فقیه از آرمان ها و دغدغه های شهداست و این موضوع رسالت مسئولان نهاد رهبری در دانشگاه ها را بیش از پیش سنگین می سازد.

  حجت الاسلام علی تقوی با بیان اینکه انتظار و نگاه جامعه نسبت به دانشگاه و حوزه نگاهی مبتنی بر ایجاد تحول و رشد و تعالی در نسل جوان است، اظهار داشت: خوشبختانه در همین راستا ارزیابی عملکرد دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه فرهنگیان حاکی از جایگاه برتر آنهاست.

  وی در ادامه بر اهمین و جایگاه دانشگاه فرهنگیان تاکید کرد و گفت: با توجه به تفاوت عمده این دانشگاه با سایر مجموعه های دانشگاهی مبنی بر این که هر دانشجوی دانشگاه فرهنگیان به عنوان معلم آینده و تربیت کننده نیروهای مورد نیاز نظام و کشور تلقی می شود، باید بیش از پیش در خصوص ارتقای دینی و فرهنگی این دانشگاه تلاش شود و دفاتر نهاد رهبری در این خصوص نقش مهمی دارند.

  مدیر کل امور دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه های کشور ادامه داد: این مهم نیازمند نگاه مدبرانه دانشگاه فرهنگیان به رشد دینی و فرهنگی این مجموعه است و با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت و نقش این دانشگاه، برای دستیابی به این ارتقاء جایگاه باید نگاه ویژه و برنامه ریزی های راهبردی و مدون صورت گیرد.

  حجت الاسلام تقوی با اشاره به تاکیدات تاکیدات مقام معظم رهبری در مورد اهمیت دفاتر نهاد رهبری گفت: بر همین اساس باید نقش طلبه گی و تبلیغی مورد توجه مسئولان دفاتر باشد زیرا حضور عالمانه و ارتباط صمیمی دفاتر نهاد رهبری با مجموعه های دانشگاهی زمینه ساز تعالی بیش از پیش مجموعه دانشگاه فرهنگیان خواهد شد.

  دفتر نهاد رهبری ظرفیتی بالقوه برای رشد و تعالی دینی و فرهنگی دانشگاه ها هستند

  رییس دفتر نهاد رهبری در دانشگاه های آذربایجان شرقی یز در این مراسم اظهار داشت: هر چند نهاد رهبری در دانشگاه ها منشاء حاکمیتی دارد، با این حال منصوبان این نهاد بطور مستقیم و غیرمستقیم ماهیت مردمی دارند و باید با روحیه طلبه گی، فاصله مردم و مدیران و مسئولان را به ویژه در عرصه دانشگاهی کاهش دهند.

  حجت الاسلام علی خدیوی تصریح کرد: مسئولان دفاتر رهبری می توانند همراه دانشجویان و اساتید و مشاوری مناسب برای مدیران و رؤسای دانشگاه ها باشند و در واقع متولی امور دینی و فرهنگی در دانشگاه ها هستند و باید در این حوزه با احساس تکلیف وارد شوند و با احصاء مشکلات در این عرصه نسبت به یافتن راه حلی برای آنها اقدام کنند.

  وی خاطر نشان کرد: دفتر نهاد رهبری ظرفیتی بالقوه برای رشد و تعالی دینی و فرهنگی دانشگاه ها هستند و تعامل با مسئولان دانشگاهی ضمن حفظ جایگاه و با توجه به ماهیت دفاتر  مورد توجه باشد زیرا دانشگاه ها بستر ارزشمندی برای تبیین اهداف و آرمان های انقلاب است و نمونه آن حضور حماسی و همراه با بصیرت قشر دانشگاهی در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال بود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.