• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » تهیه طرح هادی برای ۹۷ درصد روستاهای کشور
  کد خبر : 2006206

  تهیه طرح هادی برای ۹۷ درصد روستاهای کشور

  تهیه طرح هادی برای ۹۷ درصد روستاهای کشورReviewed by on Feb 11Rating:  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمدرضا شاملو افزود: تهیه و اجرای طرح ۳۰۰ روستای هدف گردشگری با همکاری بنیاد و سازمان میراث‌فرهنگی در برنامه ششم توسعه مصوب و اجرایی می‌شود. معاون عمران…

  تهیه طرح هادی برای ۹۷ درصد روستاهای کشورReviewed by on Feb 11Rating:

   به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمدرضا شاملو افزود: تهیه و اجرای طرح ۳۰۰ روستای هدف گردشگری با همکاری بنیاد و سازمان میراث‌فرهنگی در برنامه ششم توسعه مصوب و اجرایی می‌شود.

  معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی درباره اجرای طرح‌های هادی‌روستایی توسط بنیاد، گفت: طرح هادی، تقریبا برای ۹۷ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار تهیه شده است و در اجرا هم حدود ۴۲ درصد طرح‌ها انجام و در برنامه ششم توسعه نیز مجلس شورای اسلامی تصمیمات خوبی در رابطه با اجرای طرح‌های هادی روستایی و بهبود وضعیت مسکن روستاییان در نظر گرفته است.

  وی افزود: بر اساس آنچه در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است، ۵ تا ۸ درصد طرح‌های استانی به طرح‌های هادی اختصاص پیدا می‌کند.

  به گفته شاملو، وجود ۳۰۰ روستای هدف گردشگری یا دارای بافت با ارزش در برنامه ششم توسعه در تاریخ ۱۹ دی‌ماه مصوب شد و براساس آن مقرر شده است تا کارهای تهیه و اجرای طرح‌ها توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با همکاری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری انجام پذیرد.

  این مقام مسئول در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اضافه کرد: در زمینه روستاهای حریم شهرها قرار است اقدامات ویژه‌ای انجام گیرد، در مورد روستاهای حریم شهرها طرح‌های هادی با نگاه ساماندهی روستاها و جلوگیری از توسعه بی‌رویه و سکونتگاه‌های غیررسمی دنبال می‌شود.

  شاملو همچنین در مورد احداث مسکن در مناطق شهری و روستایی مکران و استان‌های جنوبی کشور، گفت: اگر طرح توسعه مکران مصوب شود، بخشی از اقدامات اجرایی در سکونتگاه‌های روستایی برعهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار می‌گیرد و طبق دستورالعمل هایی که مشخص می شود این وظیفه را بنیاد در طرح توسعه مکران و کمک به ساماندهی حاشیه نشینان آن تقبل می‌کند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.