• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » سرطان بیکاری چگنی را به کام خود کشانده است
  کد خبر : 2006186

  سرطان بیکاری چگنی را به کام خود کشانده است

  سرطان بیکاری چگنی را به کام خود کشانده استReviewed by on Feb 11Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرچگنی، بیکار از منظر مرکز آمار ایران، فردی بالای ۱۰ سال است که در هفتهٔ قبل از آمارگیری فاقد کار باشد، و در آن هفته یا بعد از آن…

  سرطان بیکاری چگنی را به کام خود کشانده استReviewed by on Feb 11Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرچگنی، بیکار از منظر مرکز آمار ایران، فردی بالای ۱۰ سال است که در هفتهٔ قبل از آمارگیری فاقد کار باشد، و در آن هفته یا بعد از آن آمادهٔ کار باشد و در آن هفته و سه هفته قبل از آن در جستجوی کار باشد. همچنین افرادی که به دلیل آغاز به کار در هفتهٔ آینده یا انتظار بازگشت به شغل قبلی جویای کار نیستند، بیکار محسوب می‌شوند.

  شهرستان چگنی با داشتن بیش از ۴۳ هزار نفر جمعیت از معضل بیکاری رنج می برد، اکثر مردم این شهرستان در روستاهای آن زندگی می کنند که بیش از ۹۲ درصد جمعیت این شهرستان را تشکیل میدهند.

  اکثر فعالیت مردم این شهرستان با توجه به بافت روستایی آن دامپروری و کشاورزی است که آن نیز جوابگوی مردم شهرستان نبوده و بیکاری در این شهرستان کاملا مشخص است.

  بیکاری در چگنی باعث شده اکثر جوانان این شهرستان به دنبال کار به شهرها و یا استانهای دیگر رفته و باعث شود ساکنان روستاهای این شهرستان به تدریج کوچ کنند.

  کوچ روستانشینان باعث کاهش جمعیت روستایی و افزایش جمعیت شهرها می شود که خود مشکلات دیگری را بوجود می آورد.

  کاهش جمعیت روستاها باعث کاهش تولیدات دامی و کشاورزی شده و در کنار آن افزایش جمعیت شهرها، خود موجب افزایش نرخ بیکاری می شود.

   ورود بخش صنعت به چگنی می تواند در کنار کشاورزی و دامپروری در حل معضل بیکاری، کمک بسزایی داشته باشد.

  مردم شهر های سراب دوره و ویسیان و همچنین روستاهای شهرستان چگنی با ورود به بخش صنعت می توانند در این بخش مشغول به فعالیت شوند و در رونق اقتصادی شهرستان خود و حتی استان و کشور سهیم شوند.

  شهرستان چگنی دارای پتانسیل های خوبی از جمله سنگ این شهرستان است و چندین معادن سنگ نیز در این شهرستان مشغول به فعالیت هستند. اما به دلیل نبود محلی برای فرآوری سنک، سنگ استخراجی این معادن، در شهرستان ها و یا استان های دیگر فرآوری شده و در کنار اینکه اکثر سود آوری آنها به استانهای دیگر می رود، اشتغالزایی که از این طریق انجام می شود به همان استانها تعلق می گیرد.

  چند سالی است، که تصمیماتی برای احداث شهرک فرآوری سنگ در شهرستان چگنی گرفته شده که با احداث این شهرک می توان کمک بسزایی به اقتصاد این شهرستان کرد و در کنار آن اشتغالزایی را در بحث صنعت این شهرستان داشت.

  ورود این مجتمع به شهرستان چگنی می توان زمینه ساز ورود دیگر مجتمع های صنعتی شود و کارخانه های دیگری نیز در این شهرستان احداث و فعالیت خود را آغاز کنند.

  در کنار کشاورزی و دامپروری، صنعت نیز موجب بالا بردن سطح اقتصاد مردم این شهرستان شده و بیکاری را می تواند کاهش دهد.

  حال انتظار می رود که مسئولین استانی بیشتر به این شهرستان تازه تاسیس توجه کنند و احداث مجتمع فرآوری سنگ را در چگنی تسریع کرده تا گامی در جهت اشتغالزایی در بخش صنعت بیمار این شهرستان برداشته شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.