• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » ۸۵ درصد از تنوع مواد معدنی کشور در استان زنجان وجود دارد
  کد خبر : 2005951

  ۸۵ درصد از تنوع مواد معدنی کشور در استان زنجان وجود دارد

  ۸۵ درصد از تنوع مواد معدنی کشور در استان زنجان وجود داردReviewed by on Feb 11Rating: ناصر فغفوری در گفتگو با خبرنگار مهر به وضعیت معدن در استان زنجان اشاره کرد و افزود: زنجان یکی از استانهای معدنی خوب در کشور هستیم ولی متاسفانه در گذشته در حوزه اکتشافات به صورت سنتی و معدن فعالیت داشتیم….

  ۸۵ درصد از تنوع مواد معدنی کشور در استان زنجان وجود داردReviewed by on Feb 11Rating:

  ناصر فغفوری در گفتگو با خبرنگار مهر به وضعیت معدن در استان زنجان اشاره کرد و افزود: زنجان یکی از استانهای معدنی خوب در کشور هستیم ولی متاسفانه در گذشته در حوزه اکتشافات به صورت سنتی و معدن فعالیت داشتیم.

  وی اظهار کرد: طی دو سال اخیر معدن هایی بلاتکلیف بودند که از آغاز سالجاری تاکنون ۶ مزایده برگزار شده و طی چند سال اخیر مزایده نداشتیم تا تکلیف معادن مشخص شود.

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان از وجود ۳۲۰ معدن غنی در استان زنجان خبر داد و یاد آورشد: معادن متنوع با حجم بیشتر همچون معادن سلیس ، آهن سرب و روی، مس و سنگهای معدنی در استان وجود دارد.

  فغفوری با بیان اینکه در بحث اکتشفات  فعالیتهای خوبی در استان زنجان انجام شده است، گفت: ۸۵ درصد از تنوع مواد معدنی کشور در استان زنجان وجود دارد که هم‌اکنون عملیات استخراج بر روی آن‌ها انجام می‌گیرد.

  وی با بیان اینکه تنوع معادن در زنجان زیاد است، گفت: برخی معادن همانند سنگ آهن و سرب و روی به مواد اولیه نیاز شدیدی دارند و بیشتر از ظریت اسمی معدن برداشت می شود.

  رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان زنجان تصریح کرد: خوشبختانه یکی از اولویت های  اصلی سازمان صنعت، معدن وتجارت استان زنجان این است که صادرات ماده معدنی به طور خام به صفر برسد.

  فغفوری ابراز کرد: به جزو دو ماده معدنی که امکان فراوری در استان زنجان نداریم هیچ ماده معدنی به صورت خام از استان خارج نمی شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.