• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » هیچ چیز مهمتر از تولید برای کشور نیست/یکی از مشکلات فضای کسب و کار پیچیده بودن امور دیوانی است
  کد خبر : 2005894

  هیچ چیز مهمتر از تولید برای کشور نیست/یکی از مشکلات فضای کسب و کار پیچیده بودن امور دیوانی است

  هیچ چیز مهمتر از تولید برای کشور نیست/یکی از مشکلات فضای کسب و کار پیچیده بودن امور دیوانی استReviewed by on Feb 11Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از   آرمان کرمان؛ علی لاریجانی عصر گذشته در آیین افتتاح کارخانه نورد و آغاز عملیات اجرایی کارخانه ذوب…

  هیچ چیز مهمتر از تولید برای کشور نیست/یکی از مشکلات فضای کسب و کار پیچیده بودن امور دیوانی استReviewed by on Feb 11Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از   آرمان کرمان؛ علی لاریجانی عصر گذشته در آیین افتتاح کارخانه نورد و آغاز عملیات اجرایی کارخانه ذوب آلیاژی در شهرستان بردسیر اظهار کرد: حرکت خوبی آغاز شده است وقتی کشوری معادن ارزشمندی دارد عقل حکم می کند به جای خام فروشی در صنایع از آن استفاده کند و یکی از منابع امیدوار کننده همین است.

  وی گفت:خوشبختانه نمایندگان استان کرمان حامی و پشتیبان طرح های استان هستند.

  رئیس قوه مقننه افزود: آمارها نشان می دهد که ما در مسیر خوبی قرار گرفته ایم ، در سال ۹۰،۹۱ و ۹۲ سال های سختی برای ما بود نرخ رشد منفی شده بود و برای کشوری که این قدر متخصص دارد آزار دهنده است و امروز از یک رشد صنعتی نسبتا خوب ۳/۵ درصد برخوردار هستیم.

  لاریجانی ادامه داد: در کل رشد خوبی بوده هر چند برخی از آن مربوط به کارهای نفتی بوده است و ما باید تلاش هایمان را در این زمینه بیشتر کنیم.

  وی بیان کرد: برای بررسی برنامه ششم توسعه کشور برای سفرا جلسه داشتیم تا دیپلماسی اقتصادی در دستور کار قرار گیرد.
  لاریجانی عنوان کرد:  مساله ای مهمتر از بهبود شرایط اقتصادی نداریم و هیچ چیز مهمتر از تولید برای کشور نیست و همه مسئولان کشور و نیروهای متخصص باید در این زمینه کار کنند.
  وی اظهار کرد: آمارهای تولید در حوزه فولاد و صنایع کشور نشان می دهد که ما در مسیر خوبی قرار گرفته ایم و امروز به مردم بردسیر تبریک می گویم که این کارخانه مهم افتتاح شد و صنعت بسیار مهمی برای کشور است.

  رئیس مجلس شورای اسلامی بیان داشت: ما نیروی خوب و متخصص در زمینه معادن داریم ، کشوری نفتی هستیم و نیروهای نخبه زیاد داریم از رهبر تا دولت و مجلس همه یکصدا می گویند ما باید به تولید ملی کمک کنیم و چرا باید رتبه بین المللی ما در فضای کسب و کار کم شود؟

  لاریجانی با اشاره به مشکلات فضای کسب و کار افزود: یکی از مشکلات ما پیچیده بودن امور دیوانی است و باید دستورالعمل ها، بخشنامه ها و آئین نامه ها را از جلوی تولید برداریم و قانون رفع موانع تولید برای همین منظور تدوین شده است.
  وی گفت: وسعت دستگاه های اداری از مشکلات تولید است و باید این بخش ها را کوچک کرده و فرصت را برای تولید فراهم کرد.
  لاریجانی تصریح کرد: پس از گذشت ۳۸ سال از پیروزی انقلاب اسلامی باید فضای رقابتی را افزایش داد و همه باید تلاش کنند و به کسانی که   این ظرفیت را در خود می دانند توصیه می کنم زمان را در استخدام خود قرار دهند و جستی در تولید بزنند.

  وی اذعان داشت: مجلس و دولت آمادگی دارند زمینه را برای فعالیت فراهم کنند و امیدواریم سال آینده سالی پر رونق برای تولید باشد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.