• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ابهام درباره تصمیم دولت ترامپ برای ارجاع پرونده منع مهاجرت به دیوان عالی آمریکا
  کد خبر : 2005785

  ابهام درباره تصمیم دولت ترامپ برای ارجاع پرونده منع مهاجرت به دیوان عالی آمریکا

  ابهام درباره تصمیم دولت ترامپ برای ارجاع پرونده منع مهاجرت به دیوان عالی آمریکاReviewed by on Feb 11Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مقام‌های دولت دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا اظهارات متناقضی درباره تصمیم کاخ سفید در قبال ارجاع پرونده فرمان ضد مهاجرتی ترامپ به دیوان عالی آمریکا مطرح کرده‌اند….

  ابهام درباره تصمیم دولت ترامپ برای ارجاع پرونده منع مهاجرت به دیوان عالی آمریکاReviewed by on Feb 11Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مقام‌های دولت دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا اظهارات متناقضی درباره تصمیم کاخ سفید در قبال ارجاع پرونده فرمان ضد مهاجرتی ترامپ به دیوان عالی آمریکا مطرح کرده‌اند.  

  ابتدا یک مقام کاخ سفید گفت که دولت ترامپ قصدی برای ارجاع این پرونده به دیوان عالی ندارد. اما رینس پاریباس، رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید در مصاحبه با رسانه‌های آمریکا گفت که امکان دارد دولت ترامپ این پرونده را به دیوان عالی ارجاع بدهد. 

  شعبه نهم دادگاه تجدید نظر فدرال آمریکا روز جمعه علیه دستورالعمل مهاجرتی جنجال برانگیز دونالد ترامپ رای داد و لغو اجرای آن را تمدید کرد.

  این حکم دادگاه به معنی آن است که مسافران و مهاجران از هفت کشور با جمعیت عمدتا مسلمان از جمله ایران همچنان مجوز سفر به آمریکا در صورت داشتن ویزای معتبر را خواهند داشت. 

  ترامپ، بعد از این تصمیم دادگاه گفت که پرونده را به دیوان عالی آمریکا ارجاع خواهد داد. 

  وی ساعاتی بعد در کنفرانس خبری مشترک با شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن اما گفت که قصد دارد که یک دستور اجرایی جدید برای جلوگیری از ورود «افرادی که قصد آسیب‌ زدن به آمریکا دارند» صادر کند. 

  ترامپ ساعتی بعدتر در هواپیمای اختصاصی رئیس‌جمهوری آمریکا با بیان اظهاراتی به ابهام‌ها در این رابطه اضافه کرد. او در جمع خبرنگاران گفت گه در حال بررسی امضای «یک فرمان جدید» در خصوص مهاجران و پناهندگان است، اما احتمال ارجاع پرونده به دیوان عالی را هم رد نکرد. 

  رئیس‌جمهور آمریکا گفت که امضای فرمان اجرایی جدید، راه حل مناسبی برای پاسخ به اقدام دادگاه در لغو فرمان قبلی خواهد بود.

  ترامپ تصریح کرد: «ما در این جدال پیروز خواهیم شد. نکته مأیوس‌کننده این است که روند قانونی این موضوع وقت‌گیر خواهد بود اما ما در آن پیروز خواهیم شد. ما گزینه‌های دیگری هم داریم، از جمله امضای یک فرمان اجرایی جدید.» 

  رئیس‌جمهور آمریکا گفت که دولت آماده است تصمیم جدیدش در این خصوص را دوشنبه یا سه‌شنبه اعلام کند. 

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.