• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصادی , مطالب برگزیده سایت » ثبت‌نام ۱۴۵۰ نفر برای دریافت مقرری بیکاری حادثه پلاسکو/ اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی برای پرداخت بیمه بیکاری
  کد خبر : 2005546

  ثبت‌نام ۱۴۵۰ نفر برای دریافت مقرری بیکاری حادثه پلاسکو/ اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی برای پرداخت بیمه بیکاری

  حاتم شاکرمی مدیرکل تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی استان تهران ، با اشاره به ثبت‌نام ۱۴۵۰ نفر از کارگران و کسبه پلاسکو برای دریافت مقرری بیمه بیکاری، اظهار داشت: از این تعداد برخی از کارگران بیمه تامین اجتماعی نداشتند و با توجه به مصوبه هیات دولت از مقرری بیمه بیکاری برخوردار خواهند شد. وی افزود: افراد…

  ۵۶

  حاتم شاکرمی مدیرکل تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی استان تهران ، با اشاره به ثبت‌نام ۱۴۵۰ نفر از کارگران و کسبه پلاسکو برای دریافت مقرری بیمه بیکاری، اظهار داشت: از این تعداد برخی از کارگران بیمه تامین اجتماعی نداشتند و با توجه به مصوبه هیات دولت از مقرری بیمه بیکاری برخوردار خواهند شد.

  وی افزود: افراد ثبت‌نام شده پس از احراز هویت و صحت فعالیت در ساختمان پلاسکو با هماهنگی اتاق اصناف ایران به شعبات سازمان تامین اجتماعی معرفی شده‌اند.

  شاکرمی گفت: از افراد ثبت‌نام شده ۷۵۴ نفر دارای بیمه تامین اجتماعی بودند که به تناسب سابقه کار و فعالیت‌شان از ظرفیت‌های قانونی برای دریافت بیمه بیکاری تا ۵۰ ماه بهره‌مند خواهند شد.

  این مقام مسئول با تاکید بر اینکه یک ماه فرصت برای ثبت‌نام بیمه بیکاری به شاغلان پلاسکو وجود دارد، گفت: تا ۳۰ روز پس از حادثه ثبت‌نام انجام خواهد شد و مقرری افراد ثبت‌نام شده نیز از این ماه پس از طی مراحل اداری به حساب‌شان واریز می‌شود.

  وی در رابطه با کسبه پلاسکو نیز خاطرنشان کرد: کسبه که به صورت خویش فرما یا اختیاری بیمه واریز می‌کردند، نیز مشمول دریافت بیمه بیکاری نمی‌‌شدند، اما با مصوبه دولت تحت پوشش دریافت مقرری قرار می‌گیرند.

  شاکرمی در پاسخ به این سؤال که منابع پرداخت مقرر بیمه بیکاری به افراد شاغل غیر بیمه در پلاسکو از چه محلی تأمین خواهد شد، گفت: با توجه به مصوبه هیأت دولت با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی نامه‌نگاری‌هایی انجام شده تا هزینه بیمه بیکاری افراد غیر بیمه‌ای در ساختمان پلاسکو تأمین شود.

  وی گفت: هر میزانی که تعداد افراد ثبت‌نام شده نهایی شود، با توجه به مصوبات ستاد بحران، منابع آن توسط دولت تأمین خواهد شد.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با بیان اینکه با توجه به شرایط موجود دولت خود را مؤظف به حمایت از افراد بیکار شده می‌داند، گفت: افرادی که بیمه بیکاری نداشتند نیز با توجه به مصوبه هیأت دولت از مقرری برخوردار خواهند شد.

  مدیرکل تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی استان تهران با اشاره به اینکه جرائم بانکی و معوقات کسبه پلاسکو بخشوده خواهد شد، گفت: طبق برنامه‌ریزی‌ انجام شده مانده تسهیلات اصناف حاضر در پلاسکو به مدت ۵ سال تقسیط خواهد شد.

  وی در پاسخ به این سوال که چه میزان اعتبار برای پرداخت مقرری بیکاری به اشخاص در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای این اقدام از سوی دولت آماده شده است، تا با توجه به شرایط به کارگران تخصیص پیدا کند.

  منبع: فارس
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.