• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » امروز عده ای پز مردم داری می دهند/ ولایت فقیه مبنای تشخیص اعتدال/ در معادلات خودمان هیچ حسابی برای قول های آمریکا باز نخواهیم کرد
  کد خبر : 2005491

  امروز عده ای پز مردم داری می دهند/ ولایت فقیه مبنای تشخیص اعتدال/ در معادلات خودمان هیچ حسابی برای قول های آمریکا باز نخواهیم کرد

  امروز عده ای پز مردم داری می دهند/ ولایت فقیه مبنای تشخیص اعتدال/ در معادلات خودمان هیچ حسابی برای قول های آمریکا باز نخواهیم کردReviewed by on Feb 10Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، آیت الله سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی و…

  امروز عده ای پز مردم داری می دهند/ ولایت فقیه مبنای تشخیص اعتدال/ در معادلات خودمان هیچ حسابی برای قول های آمریکا باز نخواهیم کردReviewed by on Feb 10Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، آیت الله سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی و نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری در سخنرانی راهپیمای ۲۲ بهمن، اظهارکرد: مقام معظم در خصوص انقلابی اندیشیدن و انقلابی عمل کردن تاکید فرموده اند.

  وی افزود: اندیشه و عمل انقلابی به عنوان راه برون رفت از مشکلاتی که دشمنان برای ملت ایران فراهم می کنند.

  تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه اولین شاخصه انقلابی عمل کردن، خدا را باورداشتن و قبل و بعد از هر کاری خدارادیدن است، گفت: اگر بخواهیم امام خمینی (ره) را به عنوان موسس و بنیانگذار انقلاب معرفی کنیم، اخلاق و اندیشه ها و سیره شخصی و زندگی ایشان به ما آموخت همه چیز از آن خدا است.

   

  آیت الله رئیسی بیان کرد: اگر سستی در عرصه های مختلف اجتماعی مشاهده کردند رهبری میفرمایند به عنل خودتان نگاه کنید؛ نکند دچار سستی شدید.

   

  وی دومین شاخصه برای یک چهره انقلابی آنچان که رهبری بر آن تاکید دارند پیوند بین معنویت و سیاست است، گفت: مغرب زمین ۴۰۰ سال است تلاش دارد خدا و معنویت را از زندگی محو کند و  نتیحه این تلاش جنگهای جهانی اول و دوم،  تجاوز و خونریزی ها و اشغال فلسطین بوده لست.

  تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: این نتیجه مبارزه با معنویت در زندگی بشر است و چه ظلم ها که مغرب زمین به جهانیان نکرد و چه ستم هایی که نمی شود.

  آیت الله رئیسی تصریح کرد: امروز مدنیت و تمدنی به نام پیوند معنویت و سیاست با رهبری مجتهدی عادل در دنیا طنین انداز شده و سخنش این است که ما دنیا را به سیاستی که با معنویت باشد دعوت می کنیم.

   

  وی با بیان اینکه در  22 بهمن مردم بیرجند و دیگر شهرها و کشورهای اسلامی و  بسیاری از حق خواهان عالم با همان عده و عده اندک در خیابان ها اعلام موضع می کنند، گفت: آن هایی که دلشان با این پیام پیوند خورده بسیارند چرا که این انقلاب همانند خیزش ها و کودتاها و جنبش های دیگر در عالم نیست و یک عده خاصی ریشه در فطرت و انقلاب انبیایی دارد و ریشه در موسی عیسی و انقلاب خلیل دارند.

   

  تولیت آستان قدس رضوی افزود: انقلابی بودن آن چیزی است که ریشه در فطرت ها دارد پیامش پیام عدالت خواهی و حق طلبی است و بسیاری از مردم عالم را در خود جمع می کند.

   

  آیت الله رئیسی سومین شاخص انقلابی گری را دشمن ستیزی و دشمن شناسی دانست و گفت: یک انقلابی باید دشمن را بشناسد و تاکتیک های وی را بداند.

   

  وی ادامه داد: شاخصه همه انبیاء الهی این بود که همه آنها ظلم ستیز بودند و هیچ کدام از پیشوایان ما با ظلم سر سازش نداشتند.
   

  تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه ظلم ستیزی همواره یک ارزش است، گفت: ارزش ها قابل تغییر نیست اما روش ها ممکن است تغییر کند.

   

  آیت الله رئیسی گفت: ظلم ستیزی چه علنی  وچه غیرعلنی، نباید به عنوان یک ارزش فراموش شود.

   

  وی اظهارکرد: اگر کسی بخواهد بگوید این رئیس جمهور آمریکا یک ادبیات دارد و رئیس جمهور قبلی ادبیات دیگری داشت و یا اینکه برخی می گویند آمریکای خوب و بد؛ این چه حرفی است؟ آمریکا، آمریکا است؛ اگر سخنش عوض شود به معنای تغییر سیاستش نیست.

   

  نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) فرمودند "آمریکا شیطان بزرگ و مظهر استکبار است"، گفت: ملت انقلابی ایران اسلامی که استکبار را از یاد نمی برند آنها را نمی شود گول زد؛ مردم ما تمدن ساز هستند.

   

  آیت الله رئیسی خاطرنشان کرد: امروز جامعه اسلامی مدنیتی به نام دین به دنیا عرضه کرده است و مگرمی شود با ادبیاتی که عالم متوجه او می شوند ما به اصل و ماهیت استکبار توجه نکنیم.

   

  وی تاکید کرد: ما می دانیم آمریکا نه تنها ایمان ندارد بلکه میثاق شکن است و در معادلات خودمان برای قول های آمریکایی ها و مغرب زمین هیچ حسابی برای قول های معرب زمین بازنکرده و نخواهیم کرد.

   

  آیت الله رئیسی با بیان اینکه شاخص بعدی برای انقلابی بودن مردم باوری است، افزود: نگاه به مردم به عنوان یکی از مهمترین مولفه های قدرت در نطام جمهوری اسلامی است.

  وی بیان کرد: امروز شاید برخی که دم از مردم می زنند، پز مردم داری می دهند ولی امام راحل با تاکید بر اینکه میزان رأی ملت است، همه چیز را بر اساس نظر مردم می داند و این توجه به مردم، خواست مردم و خدمت به مردم و گره گشایی از کار مردم است و انقلابی بودن گره گشایی از زندگی مردم است.

  نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری گفت: مهم ترین شاخص برای مسئولان، گره گشایی و خدمت به مردم به ویژه توجه به محرومان است چراکه اگر بار جنگ بود و مشکلات دیگری بود این مردم و محرومان تحمل کردند و همه مردم باید برخوردار باشند.

   

  وی با بیان اینکه پرچمی که امروز مقام معظم رهبری برافراشتند پرچم خدمت به محرومان است، گفت: گروه های جهادی جلوه های یک حرکت انقلابی است و گره گشایی از زندگی مردم می کنند و حقیقتا سخن انقلاب توجه به مردم و محرومان است.

   

  آیت الله رئیسی بیان کرد: امروز اگر دنیا دم از مردم به عنوان پوشش می زند، اما حتما انقلاب کارش حمایت از مردم است که در این خصوص مقام معظم رهبری مسئولان را به آن تشویق می کنند.
  وی افزود: شاخص دیگر برای اندیشه و عمل انقلابی عدالت اجتماعی است، یک نیروی انقلابی عدالت خواه است و باید قانون، اجرا، قضا، تصمیم سازی و تصمیم گیری، جنگ و صلح و … همه همراه با عدالت باشد.

  نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری اظهارکرد: مفهومی که بعد از توحید مهم ترین مفهوم است، عدالت است و یک انقلابی عدالت خواه است و عدالت اجتماعی به عنوان یک محور است که مقام معظم رهبری دهه چهارم انقلاب را هم به عنوان دهه پیشرفت و عدالت نامگذاری کرده اند.

  آیت الله رئیسی با بیان اینکه شاخص بعدی برای اندیشه و عمل انقلابی، ولایی بودن و ولایتی عمل کردن است، جامعه ما نظم دارد و ناظم آن ولی فقیه است و انقلابی کسی است که نگاهش به ولی فقیه باشد.

  وی تصریح کرد: انقلابی اندیشه و عملش محوریت دارد، عمل ولایی به این معنا است که بدانیم و بسنجیم و محورمان آنچه که دیروز امام راحل و امروز مقام معظم رهبر می گویند، باشد.

  تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه اما اعتدال شاخصش چیست؟ گفت: شاخص در اعتدال ولی فقیه است، اما از کجا بفهمیم که کدام تندروی و کدام افراط و تفریط است؟ آنکه می تواند در جامعه اسلامی شاخص و حجت باشد ولایت است.

  آیت الله رئیسی تاکید کرد: مردم ولایتمدار واقفند که دوست و دشمن می گویند از مولفه های قدرت در نظام اسلامی، رهبری است و دشمنان هم می گویند اگر ملت ایران ولی فقیه نداشتند، معلوم نبود وضع آنها چگونه بود.

  وی اظهارکرد: مسئله رهبری انقلاب و آنچه از رهنمودها و جلوه های مختلفی که در بلاد دارد، مقام معظم رهبری برای اولین بار در خراسان جنوبی نماینده رهبری تعیین کردند؛ نماینده ای عالم، متقی، انقلابی، با بصیرت ویک دودمان تعریف شده ای برای مردم که هم مشخصه اش علم و هم عمل و هم شهادت در راه خداست.

  وی اذعان کرد: ما به سهم خودمان از رهبرمعظم انقلاب متشکریم و انشاءلله همگان با محوریت نمایندگی آیت الله عبادی امور را به نحو احسن دنبال و سامان خواهند داد.

  نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری اظهارکرد: شاخص دیگر انقلابی بودن آن است که انقلابی فقط به نجات خود و شهر و روستایش نمی اندیشد، بلکه امام و مقام معظم رهبری در سیره و سلوکشان نجات عالم است.

  آیت الله عبادی بیان کرد: از اول انقلاب امام راحل اعلام کردند که قدس مسئله عالم و پاره تن اسلام است و به مردم فلسطین و لبنان و هر جا که یک مسلمان تحت ظلم قرار بگیرد توجه داشتند، مگر ما می توانیم نسبت به ظلم به مردم مسلمان در یک نقطه عالم بی توجه باشیم؟

  وی تصریح کرد: اهتمام مردم ایران فقط نجات خودشان نیست و امروز ایران اسلامی پرچم داری مظلومان عالم را به دست گرفته و این پیام بعد از ۳۰ سال در جهان طنین انداز شده و مردم لبنان، سوریه، عراق و … حق خواهی و عدالت خواهی را طلب می کنند.

  تولیت آستان قدس رضوی گفت: جوانان و مردم عزیز؛ امروز عالم تمدن و مدنیتی می خواهد به نام دین و ارزش های الهی، توجه به معنویت در جوانان ایران زمین فوق العاده افزایش یافته، به ویژه به دین اسلام که پرچمدارش ایران اسلامی است و این تحلیل نیست بلکه یک خبر است که من به شما می دهم.

  آیت الله رئیسی با اشاره به اینکه از پدر و مادرتان بپرسید که این شعارهایی که در راهپیمایی سر می دهید مال امروز است یا ۲۲ بهمن ۵۷ هم همین ها را می گفتند اظهارکرد: این انقلاب اسلامی است که به برکت خون شهیدان؛ همان شعار "نه شرقی نه غربی؛ جمهوری اسلامی" 22 بهمن ۵۷ در ۲۲ بهمن ۹۵ هم طنین انداز است و این تنها ملت ایران است که هنوز هم تغییری در شعارهایش به وجود نیامده است.

  وی تاکید کرد: امروز برای جامعه بشری روشن شده که ایران اسلامی راست می گوید، مگر دیروز مقتدای ما نگفت داعش دست ساخته آمریکا و انگلیس است و کسی باور نکرد، اما امروز خود رئیس جمهور آمریکا می گوید که داعش دست ساخته ما است.

  نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: داعشی ها یک سری افراد جاهل و نادان آلت دست مستکبران شدند و گول خورند، در صورتی که دست پلیدی که اینها را در مقابل اسلام قرارداده است؛ استکبار است برای ایجاد تفرقه و کشتار مسلمانان، اما ما دست پلید استکبار را می شناسیم و در جامعه ما بصیرت و دشمن شناسی و دشمن ستیزی یک اصل اجتناب ناپذیر است.

  آیت الله رئیسی گفت: هم اکنون یک اجماعی در خصوص عهدشکنی و بی اعتمادی به آمریکا به وجود آمده است و آنهایی هم که دل در گرو آمریکا داشتند تا آمریکا برای ما گره گشایی کند امروز فهمیده اند که آمریکا گره گشا نیست و اصلا تاکنون آمریکا از که گره گشایی کردند که از ما بکنند؟

  وی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی که رهبر به آن تاکید دارند تنها را پیشرفت است افزود: خوشبختانه امروز همه مسئولان و مردم به این باور رسیده اند که هیچ امیدی به مغرب زمین نیست و باید به دستان توانای جوانان خودمان اعتماد کنیم و آنها نمی آیند مشکلی را برای ما حل کنند.

  تولیت آستان قدس رضوی گفت: این حرکت عظیم و انقلاب شکوهمند تمدنی را برای عالم نوید می دهد؛ که همین تمدن نوین اسلامیاست که در برابر تمدن مغرب زمین است.

  آیت الله رئیسی اظهارکرد: از ویژگی های دیگر انقلابی بودن؛ جهاد، مجاهدت، تلاش، پویا بودن، حرکت نو داشتن، نوآوری و ابتکار است و یک انقلابی باید تلاش کند که کارهای سخت و نشدنی را؛ شدنی کنند، مثل بچه های جبهه و جهاد سازندگی.

  وی افزود: این ایام؛ ایام پیروزی و افتخار آمیزی است؛ اما امشب هم شب شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) است که باید انقلابی اندیشیدن و عمل کردن را از این حضرت تاسی کرد و انقلابی برزگ حضرت فاطمه(س) است که سیره و سلوک و خروش بر علیه ظلمش؛ به عنوان الگوی بزرگ انقلابی اندیشیدن و عمل کردن شناخته می شود.

  نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری گفت: خراسان جنوبی کمترین آمار جرم و جنایت را دارد و نیروهای امنیتی هم زحمت می کشند؛ اما این افتخار تنها به واسطه تلاش نیروهای امنیتی نیست، بلکه این نتیجه فرهنگ مردم و دلدادگی آنها به خداست که مردم این سرمایه را دارند و باید آن را حفظ کنند.

  آیت الله رئیسی افزود: از حضور جوانان و نوجوانان، مردم، مسئولان، علما و … تقدیر و تشکر می کنم و اجر شما با خدا و اهل بیت(ع) باشد.

  وی بیان کرد: من هم به عنوان یک خدمتگزار در آستان قدس به کمک دولت که مسئولیت اصلی را دارد و همه نهادهای خدمتگزار، خواهم آمد تا با نام مبارک امام رضا(ع) از مشکلات مردم گره گشایی شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.