• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » شورای اداری مرودشت با حضور وزیر دادگستری تشکیل شد + تصاویر
  کد خبر : 2005178

  شورای اداری مرودشت با حضور وزیر دادگستری تشکیل شد + تصاویر

  شورای اداری مرودشت با حضور وزیر دادگستری تشکیل شد + تصاویرReviewed by on Feb 10Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سایت خبری مرودشت نا، جلسه شورای اداری شهرستان مرودشت با حضور مصطفی پور محمدی وزیر دادگستری سیدمحمدعلی افشانی استاندار فارس و جمعی از مسئولان استانداری و شهرستان در…

  شورای اداری مرودشت با حضور وزیر دادگستری تشکیل شد + تصاویرReviewed by on Feb 10Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سایت خبری مرودشت نا، جلسه شورای اداری شهرستان مرودشت با حضور مصطفی پور محمدی وزیر دادگستری سیدمحمدعلی افشانی استاندار فارس و جمعی از مسئولان استانداری و شهرستان در سالن اجتماعات شهید رجایی فرمانداری مرودشت برگزار شد.

   

  پورمحمدی وزیر دادگستری در مرودشت

  وزیر دادگستری در این آیین بیان داشت: فیلم هایی که از زندگی مردم در قبل از انقلاب وجود دارد کامل نیست اما اگر همین مقدار هم نشان داده شود نیاز به شرح ندارد و خود زبانی گویاست.

  مصطفی پورمحمدی بیان داشت: دشمنان امروز ما مبلغان ما هستند و ما افتخار می کنیم که مورد خشم و کینه و نفرت ظالمین و مستکبرین هستیم.

  پورمحمدی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به یمن تلاش بی وقفه، دلسوزانه و خیرخواهانه مدیران به جایگاه مناسبی رسیده است و وضعیت بسیار با ثباتی یافته است.

  وی تصریح کرد: آمریکا پشت سپری قرار گرفته بود و ما را محکوم می کرد و به لطف خدا این سپر برداشته شد و امروز آمریکا خودش تنهاست، یک جماعت زورگوی بدنام که به دنیا زور می گوید.

  وی افزود: اگر شهدای حرم قدرت جمهوری اسلامی را به رخ دشمن نمی کشیدند دیپلمات های ما هم نمی توانستند قدرتمندانه عمل کنند و اگر مردم در برابر تحریم ها صبوری به خرج نمی دادند در دنیا نمی توانستیم سربلند کنیم و بر سر مواضع مان بایستیم.

  وی بیان داشت: علیرغم همه ضعف ها و مشکلاتی که وجود دارد تلاش می کنیم و باید بنشینیم و دستاوردهای انقلاب را تشریح کنیم و در این زمینه مقداری کم کاری می کنیم.

  استاندار فارس: کشاورزان کشت نکنند/ از سد درودزن ۴۰ میلیون متر مکعب اضافه برداشت شده است

  افشانی استاندار فارس در شورای اداری مردشت

  استاندار فارس در این آیین بیان داشت: دروغ در آئین ما معادل همه گناهان شمرده شده است و در یکی از کتیبه های این منطقه معادل جنگ آورده شده است.

  سید محمدعلی افشانی در خصوص علت سقوط رژیم پهلوی بیان داشت: رژیم پهلوی به خاطر توهم قدرت و عدم عبرت از تاریخ ساقط شد و انقلاب برای نفی استعمار، نفی استکبار و نفی توهم قدرت بود.

  افشانی اظهار داشت: باید هر قدمی که بر می داریم حساب شده و سنجیده باشد و دچار توهم نشویم.

  وی از کشاورزان خواست کشت نکنند و بیان داشت: از سد درودزن ۴۰ میلیون متر مکعب اضافه برداشت شده است و ورودی سد هم اندک است.

  وی افزود: در خصوص هتلی که در نزدیکی تخت جمشید دراختیار ارتش است دو سند نزد دو نفر است و هر دو مدعی مالکیت هستند اما نفع شماست که جانب ارتش را بگیرید و بعد از آن نیز بلافاصله واگذاری باید صورت بگیرد.

  افشانی با تاکید بر این که دو طرح ویژه برای مرودشت و پاسارگاد در حال مطالعه است، اظهار داشت: این دو منطقه سرمایه عظیم و گنج پنهانی است که امیدواریم بوانیم قدم هایی در این زمینه برداریم.

  امام جمعه مرودشت: صنعت ما در این شهرستان تعطیل و نیمه تعطیل است

  احمدی امام جمعه مرودشت

  امام جمعه مرودشت بیان داشت: انقلاب زمانی به وجود می آید که مردم از وضع موجود ناراضی باشند و فساد، فقر و تبعیض بر یک کشور حاکم شود، مردم آن کشور نمی توانند تحمل کنند و این شاخص ها در دوران پهلوی به وجود آمده بود.

  حجت الاسلام و المسلمین قنبر علی احمدی بیان داشت: مردم آرزوی وضع مطلوب را دارند و ما باید بهترین و متعالی ترین فرهنگ را که فرهنگ اسلام است به میدان بیاوریم و با اندیشه فرهنگ دینی و فرهنگ شیعی بتوانیم حاکمیت را کمک کنیم.  

  احمدی اظهار داشت: انتخاب استان فارس به عنوان پایتخت جوانان اسلام مایه افتخار است و باید از این ظرفیت استفاده کرد و با حرکت های فرهنگی به الگویی برای جهان اسلام تبدیل شویم نه اینکه یکی دو جلسه در استان گرفته شود و علما به اعتراض از مجلس خارج شوند و این زیبنده نیست.

  وی بیان داشت: عده ای دور حافظ، سعدی و بزرگان اهل عرفان و معرفت جمع می شوند و فکر دیگری در سر دارند و ما باید مراقبت نماییم و فرهنگ اصیل اسلامی را به نمایش بگذاریم و در مقابل فساد بایستیم.

  وی در خصوص وضعیت صنعت شهرستان بیان داشت: صنعت ما در این شهرستان تعطیل و نیمه تعطیل است و سرمایه گذارها و ظرفیت های قوی در این شهرستان وجود دارد و در صورت حمایت این شهرستان می تواند به عنوان پیشانی صنعت در کشور مطرح گردد.

  وی بیان داشت: در بخش های شهرستان وجود شعب دادگستری ضروری است و در انتخاب قضات با توجه به حساسیت ویژه این حوزه، باید تامل و تحمل بیشتری صورت گیرد.

  وی افزود: ما شاهد اخراج دسته جمعی و اخراج افرادی هستیم که بعد از ۸ سال تلاش از کارگاه ها و کارخانه ها اخراج می شوند و این در حالی است که کارگران روی این حقوق شان حساب باز کرده بودند.

  وی بیان داشت: رییس جمهور جدید آمریکا سخنانی می گوید که به نظر می رسد یا از سلامت عقل برخوردار نیست یا از مسائل سیاسی چیزی نمی داند و دولتمردان آمریکا بغضی تاریخی را تاکنون از خود نشان داده اند.   

  نماینده مرودشت: هیچ یک از روستاهای کامفیروز و کر گازرسانی نشده اند/ واگذاری کارخانه آزمایش به گروه پیام و وام های زنجیره ای آنها اقدام افتضاح در زمینه خصوصی سازی

  برومندی نماینده مرودشت

  نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: شهرستان مرودشت در صحنه های مختلف انقلاب اسلامی نقشی پررنگ و ارزشمند داشته است.

  محمد مهدی برومندی بیان داشت: قهرمانان ورزشی ما با برخی کشورهای عربی برابری می کند و در بحث تامین منابع درآمدی دولت، مردم شهرستان مرودشت نقش به سزایی دارند به نحوی که پرداخت مالیات مردم شهرستان مرودشت معادل برخی استان های کشور است.

  برومندی اظهار داشت: با توجه به اینکه شهرستان مرودشت قطب کشاورزی کشور است و معیشت مردم این شهرستان وابسته به کشاورزی است و با توجه به زلزله خاموش خشکسالی که بیش از ده سال است تداوم دارد، بخش قابل ملاحظه ای از روستاهای شهرستان خالی از سکنه شده یا اهالی آن در حال مهاجرت هستند و به دلیل از دست رفتن معیشت مردم در بخش کشاورزی، بیکاری معضل اصلی این شهرستان است.  

  وی بیان داشت: هزینه اجرای طرح نکاشت در حوزه سد درودزن ۲۰۰ میلیارد تومان است اما در ازای پرداخت این مبلغ،هم سد درودزن نجات پیدا می کند و هم مشکلات دریاچه بختگان، آب شرب مردم و کشاورزان حل می شود.

  وی بیان داشت: با وجود مشکلاتی که در زمینه بی آبی است پتروشیمی سالانه ۲۵ میلیون متر مکعب آب را از سد درودزن برای مصارف خود برداشت می کند و  دو سال است که مقرر شده است پتروشیمی پساب تصفیه شده فاضلاب شهر را برای مصرف خود منتقل کند که هم مشکل اننقال ۳۰۰ کیلومتر فاضلاب شهر حل شود و هم سد درودزن نجات پیدا کند و آب مصرفی پتروشیمی از سد درودزن در سایر بخش ها به کار گرفته شود.

  وی خواستار تشکیل هیات امنای تخت جمشید شد و بیان داشت: مرودشت پیشانی گردشگری کشور است و برای نخستین بار ردیف بودجه ای به تخت جمشید و پاسارگاد تعلق گرفت و سال گذشته ۱۰ میلیارد ریال اعتبار داشت و برای سال ۹۶ بیست میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است و تخصیص آن باید صد در صد باشد تا بتوان زیرساخت های تخت جمشید را بهبود بخشید.

  وی افزود: مگر می شود یک هتل را در کنار مهم ترین آثار تاریخی کشور به یک مرکز نظامی تبدیل کرد و جلسات مکرری در این خصوص شکل گرفته است و این یک معضل اساسی برای شهرستان مرودشت است.   

  وی بیان داشت: در بخش درودزن با پنجاه هزار نفر جمعیت تنها پنج روستا گاز دارد و در دو بخش کامفیروز و کر با چهل و پنج هزار نفر جمعیت هیچ روستایی گازرسانی نشده است و در هفته گذشته خط انتقال گاز کامفیروز توسط شرکت توسعه مهندسی گاز در قالب پروژه ملی به مناقصه گذاشته شده است و از ۹۰ روستایی که به زودی عملیات گازرسانی اش شروع می شود ۴۵ روستا در شهرستان مرودشت است و تمام روستاهای بخش درودزن به زودی گازرسانی می شود.

  وی بیان داشت: آزادراه شیراز اصفهان واقعا عملیاتی شده است و این یک امتیاز ویژه برای شهرستان مرودشت خصوصا بخش کامفیروز و کر خواهد بود اما اتصال این آزادراه به شهرستان، باید در اولویت قرار بگیرد.

  وی در خصوص کارخانه آزمایش بیان داشت: در دستگاه قضایی هم باید وضعیت کارخانه آزمایش پیگیری شود این کارخانه زمانی به چند کشور محصول صادرات می کرده است و ۲۵۰۰ کارگر داشته است اما در راستای خصوصی سازی یک افتضاحی به بار آمده است و گروه پیام سند ۲۴ کارخانه را برای وام های زنجیره ای گرو گذاشته اند و برخی صاحبان آن به خارج از کشور سفر کرده اند و چهار سال است که در این خصوص می جنگیم و هفته ای یک جلسه در وزارت صنعت داشته ایم.

  وی افزود: این کارخانه ۱۶۰ میلیارد بدهی دارد و آخرین تصمیم این بوده است که بانک ملت آن را مصادره کند و با نظارت وزارت صنعت به بخش خصوصی دیگری واگذار شود و هم بخش خصوصی داخلی و هم خارجی آماده است که آزمایش را با یک برند خوب و با تکنولوژی روز تحویل بگیرند ولی کار درگیر مشکلات اداری مانده است و به یک معضل تبدیل شده است تا جایی که ضد انقلاب هم روی آن مانور می دهد.

  فرماندار مرودشت: منابع درآمدی تخت جمشید را در اختیار خودمان قرار دهند

  نجیب زاده فرماندار مرودشت

  فرماندار مرودشت بیان داشت: ما با شرایط خوبی دولت را تحویل نگرفتیم و علیرغم این در حوزه های مختلف خدمات خوبی صورت گرفته است و دولت تدبیر و امید در بحث گازرسانی روستایی بیشتر از خدمات سی سال گذشته خدمت رسانی کرده است.

  علی اکبر نجیب زاده بیان داشت: مردم در بحث خشکسالی آسیب زیادی دیده اند و شایسته است شهرستان مرودشت که از گذشته تاکنون قطب کشاورزی و دامداری بوده است بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

  نجیب زاده افزود: اگر منابع درآمدی و مدیریت تخت جمشید را در اختیار ما قرار دهند بدون تردید هم در حفظ و نگهداری آن اقدامات بهتری انجام خواهیم داد و هم خدمات بهتری به گردشگران ارائه خواهیم داد.

  شورای اداری مرودشت شورای اداری مرودشت شورای اداری مرودشت شورای اداری مرودشت شورای اداری مرودشت وزیر دادگستری در شورای اداری مرودشت شورای اداری مرودشت شورای اداری مرودشت شورای اداری مرودشت

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.