• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » تولید ۴۶ میلیون لیتر شیر در اتحادیه اقتصادی اورسیا طی سال ۲۰۱۷
  کد خبر : 2005176

  تولید ۴۶ میلیون لیتر شیر در اتحادیه اقتصادی اورسیا طی سال ۲۰۱۷

  تولید ۴۶ میلیون لیتر شیر در اتحادیه اقتصادی اورسیا طی سال ۲۰۱۷Reviewed by on Feb 10Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک،  «سرگی سیدورسکی» وزیر و عضو هیئت مدیره کمیسیون اقتصادی اورسیا در امور صنعت و کشت، وضعیت بازار لبنیات اتحادیه اقتصادی اوراسیا را مورد تحسین قرار داد و…

  تولید ۴۶ میلیون لیتر شیر در اتحادیه اقتصادی اورسیا طی سال ۲۰۱۷Reviewed by on Feb 10Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک،  «سرگی سیدورسکی» وزیر و عضو هیئت مدیره کمیسیون اقتصادی اورسیا در امور صنعت و کشت، وضعیت بازار لبنیات اتحادیه اقتصادی اوراسیا را مورد تحسین قرار داد و اقدامات لازم برای افزایش بهره‌وری از صنایع لبنی کشورهای اتحادیه را به اعضای این نشست ارائه کرد.

  وی با اشاره به نتایج حاصل از توسعه صنایع لبنی گفت: در سال ۲۰۱۶، کشورهای اتحادیه بیش از ۴۵.۴ میلیون تن شیر تولید داشته‌اند و با اینکه روسیه در تولید آن سهم ۷۰ درصدی دارد اما در این کشور کمتر از مقدار مصرف (۸۲ درصد از ۱۰۰ درصد تقاضا) شیر تولید می‌شود.

  وی افزود: وضعیت مشابهی نیز در ارمنستان و قزاقستان مشاهده می‌شود و این در حالی است که حجم تولید در بلاروس و قرقیزستان از حد تقاضای داخلی تجاوز می‌کند (در بلاروس، ۲.۵ برابر بیشتر است) و همین وفور تولید به این کشورها فرصت افزایش صادرات شیر به کشورهای این اتحادیه و کشورهای ثالث را داده است.

  وزیر کمیسیون اقتصادی اوراسیا تصریح کرد: بر اساس برآوردها، ارزش واردات جایگزینی شیر یک میلیارد دلار بوده است و به طور کلی، در سال جاری، تولید ۴۶.۵  میلیون تن شیر، افزایش تجارت دوجانبه تا ۵ میلیون تن و کاهش واردات از کشورهای ثالث به میزان ۳.۲ میلیون تن پیش‌بینی می‌شود.

  سیدورسکی همچنین از تهیه یک فهرست از پروژ‌ه‌های مطلوب برای تحقیقات مشترک در زمینه‌های پیچیده کشت و صنعت به منظور افزایش بهره‌وری از صنایع لبنی در چند سال آینده و تلاش همگانی در توسعه یک رژیم غذایی مناسب و داروهای دامپزشکی و همچنین هماهنگی فعالیت پرورشی برای اجرای برنامه‌های مشترک و معرفی فن‌آوری‌های نوین در پرورش خبر داد.

  وی در پایان، پیشنهاد ایجاد انجمن تولید شیر اوراسیا را جهت ایجاد یک جلسه ملاقات برای توسعه موضوع مشترک بازرگانی و به منظور دفاع از منافع این صنعت در فضای این اتحادیه را ارائه داد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.