• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » توریسم و گردشگری » سودجویان؛ تیشه به ریشه درختان سپیدان زدند
  کد خبر : 2005068

  سودجویان؛ تیشه به ریشه درختان سپیدان زدند

  سودجویان؛ تیشه به ریشه درختان سپیدان زدندReviewed by on Feb 10Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از مارگون درختان کهنسال و قد کشیده ای که هر کدام در زیبایی فضای سبز شهر نقش بسزایی دارد، ولی صدای اره برقی این روزها تنه درختان  قدیمی و کهنسال را…

  سودجویان؛ تیشه به ریشه درختان سپیدان زدندReviewed by on Feb 10Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از مارگون درختان کهنسال و قد کشیده ای که هر کدام در زیبایی فضای سبز شهر نقش بسزایی دارد، ولی صدای اره برقی این روزها تنه درختان  قدیمی و کهنسال را نشانه گرفته است.

  بی شک یکی از مطالبات اصلی مردم حفظ فضای سبز موجود است، اما هر از چند گاهی خبرهایی مبنی بر قطع درختان به دست مالکین ومردم شنیده می شود و واکنش نشان ندادن متولیان امر ، مردم را نسبت به برخورد قاطع مسوولان نا امید می کند.

  هر از چندگاهی قطع بی رویه درختان به بهانه های مختلف در شهرستان سپیدان و روستاهای آن موجب نگرانی دوستداران طبیعت و مخدوش شدن فضای سبز شهرمی شود. 

  بی شک یکی از مطالبات اصلی مردم این شهرستان حفظ فضای سبز موجود است، اما هر از چند گاهی خبرهایی مبنی بر قطع بی رویه درختان سوژه این پایگاه خبری می شود و قطعا در این میان پیگیری دوستداران طبیعت، مردم را نسبت به برخورد قاطع مسئولان امیدوار می کند. 

  جمعی ازدوستداران طبیعت با ابراز نگرانی درگفتگو با خبرنگار ما اظهار داشتند: برخی افراد سودجو به بهانه های مختلف در شهرستان اقدام به قطع بی رویه درختان کهنسال کرده اند و چهره شهر وروستارا نازیبا ساختند.

  با توجه به اینکه سپیدان یک شهرستان توریستی ونگین زاگرس به شمار می رود ، در این میان درختان سبز و قامت کشیده می تواند برای گردشگران ومسافران درامد زایی در برداشته باشد .

  با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در حفظ محیط زیست و گسترش فضای سبز در شهرها و روستاها و تلاش مسوولان برای ایجاد فضای سبز، قطع درختان در شهرستان سپیدان امری نامعقول است، بنابراین در برابر اقدام نسنجیده این افراد خاطی توجه و پیگیری مسوولان بیش از پیش را نیزمی طلبد.

  متأسفانه چندین اصله درخت چناربا عمر چندین ساله درروستای جعفرآباد بیضا از توابع شهرستان در مدت چند ثانیه قطع شدند که علت آن معلوم نیست

  حین عبور از این محل در کمال تعجب و تأسف متوجه شدیم که تعدادی از درختان کهنسال این روستا قطع شدند علت هرچه باشد به نظر می رسد با توجه به گردشگر پذیر بودن شهر و روستا و نیاز به وجود درختان، برای قطع درختان خصوصا در روستا، باید دقت بیشتری صورت گیرد.

  وقتی که برای سبز کردن دامنه ی کوههای اطراف شهر برنامه ریزی می شود، چرا قطع درختان در قلب شهر وروستا را شاهدیم؟ حال باید سالهای سال طول بکشد تا اگر نهالی هم کاشته شود سبز وتنومند شود وجایگزین این درختان کهنسال را بگیرد .

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.