• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » گفتمان انقلاب اسلامی، مهمترین نقطه قوت انقلاب است/ این گفتمان تهدیدها را خنثی و تبدیل به فرصت می کند
  کد خبر : 2004912

  گفتمان انقلاب اسلامی، مهمترین نقطه قوت انقلاب است/ این گفتمان تهدیدها را خنثی و تبدیل به فرصت می کند

  گفتمان انقلاب اسلامی، مهمترین نقطه قوت انقلاب است/ این گفتمان تهدیدها را خنثی و تبدیل به فرصت می کندReviewed by on Feb 10Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دانشجوپرس، محمدامین کریمی مسئول سیاسی بسیج دانشجوئی دانشگاه آزاداسلامی بیرجند در یاداشت اختصاصی به این پایگاه خبری پیرامون…

  گفتمان انقلاب اسلامی، مهمترین نقطه قوت انقلاب است/ این گفتمان تهدیدها را خنثی و تبدیل به فرصت می کندReviewed by on Feb 10Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دانشجوپرس، محمدامین کریمی مسئول سیاسی بسیج دانشجوئی دانشگاه آزاداسلامی بیرجند در یاداشت اختصاصی به این پایگاه خبری پیرامون انقلاب اسلامی از ریزش ها تا رویش ها و فرصت ها و تهدید ها نوشت:

   
  منظومه انقلاب پر از صحنه ها و اتفاق های بوده که  حالا یا تلخ یا هم شیرین که برگ برگ آن را پر از درس، عبرت، افتخار و بوده است.
   
   این درخت انقلاب در کوران حوادث روزگار،  بی غیرتی ها  و دشمنی های استکبار و….، با حضور مردم و ملت شریف کشورمان و هوشیاری رهبر عزیزمان ،  روز به روز تنومندتر شده است و هرچه از عمرش می گذرد بیش از پیش ریشه هایش مستحکم تر و برگ وبالش در جهان گسترده تر می شود و خواهد شد انشا ءالله……..
   
  شناسایی نقاط قوت و ضعف و تشخیص فرصت ها و درک تهدیدات ، از مهم ترین  مؤلفه های تاثیر گذار بر امنیت ملی کشورها محسوب میشود که اهمیت حیاتی و خاصی را دارد.
   
  نقاط قوت یعنی چه؟ یعنی اینکه  * استعدادها *قابلیت ها * توانمندی ها * ظرفیت های گوناگون درونی یک نظام  هست  که  می شود با  استفاده  و بکارگیری از آن در عرصه های مختلف به اهداف مورد نظر دست یافت.
   
  حالا این نقاط قوت می تواند فرهنگی اجتماعی ،اقتصادی و دفاعی امنیتی، سیاسی و….. باشد
   
  اگرچه این ریزش و رویش در هر انقلاب و هر حرکت اجتماعی،  وجود دارد و اتفاقاً نشانه سلامت و پویایی آن حرکت نیز هست.
   
  همانطور که رهبر معظم انقلاب در رابطه با همین موضوع فرمودند : پیشرفت در منطق اسلام، متفاوت است با پیشرفت در منطق تمدن مادى غرب.
   
    آن‌ها یک‌بُعدى مى‌بینند، آن‌ها با یک جهت ‌ـ‌ جهت مادى ‌ـ به پیشرفت نگاه می‌کنند.
   
  گفتمان انقلاب اسلامی، مهمترین نقطه قوت انقلاب محسوب میشود، چرا که فضا را بسمت رشد و توسعه فراهم میسازد.
   
  این گفتمان انقلاب به محل تمرکز دشمنان انقلاب تبدیل شده و دشمنان بیرونی با مقابله مستقیم و دشمنان داخلی با تلاش برای تحریف و مقابله غیرمستقیم، این گفتمان را مورد هدف قرار می دهندکه منجربه ریزش هایی در انقلاب میگردد.
   
  هر کدام از اصول و آرمان های انقلاب با یک عبارت نامناسب و زشت دیگر بیان میکنند: بعنوان نمونه عباراتی مثل استکبارستیزی، ساده زیستی، پاکدستی، عدالت جویی، مطالبه گری، روحیه جهادی و … را به تدریج با اصطلاحاتی مانند ماجراجویی، افراطی گری، خشونت طلبی و … مترادف قرار می دهند تا مردم نسبت به انقلاب و آرمان های انقلاب و خصوصیات انقلابی گری دید منفی پیدا کنند که این  با دقت و هوشیاری و بصیرت ملت شریف کشورمان هرگز به دام این شیاطین و عوام فریبان  نخواهد افتاد .
   
  و اما نفوذ…….
  یکی از تهدیدهایی که از ابتدای انقلاب تاکنون همواره وجود داشته است، خطر نفوذ میباشد. خطر نفوذ همواره وجود دارد ولی در برخی موارد، نمود و بروز بیشتری پیدا می کند. چه موقع؟ در زمان دولت هایی که حساسیت چندانی روی این بحث نداشته و ندارند، میزان آسیب پذیری در این خصوص بیشتر می گردد.
  در باب نفوذ، نفوذی که در آن برنامه های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، امنیتی و فرهنگی کشور به جای این که با گفتمان اسلام و انقلاب تنظیم بشوند، بر اساس تئوری های غربی و ضدانقلابی ترسیم می شوند.
   
   مثلاً ساختار اقتصادی به جای این که به سمت استقلال وخودکفایی با نگاه بر تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی، حرکت کند، به علت حضور تئوریسین ها و تئوری هایی که از اساس، با مقوله ای به اسم استقلال مشکل دارند، به یک اقتصاد وابسته و ریسک پذیر در برابر عوامل خارجی تبدیل می گردد. اهمیت این موضوع را مقام معظم ولایت و رهبری این‌گونه مورد تاکید قرار می‌دهند:« اگر به توفیق الهى و با اراده و عزم راسخِ ملت و با تلاش مسئولان، ما بتوانیم مسئله‌ی‏ تولید داخلى را، آن‌چنان که شایسته‌ی آن است، رونق ببخشیم و پیش ببریم، بدون تردید بخش عمده‏اى از تلاش‌هاى دشمن ناکام خواهد ماند»
   
   پس بخش مهمى از جهاد اقتصادى، مسئله‌‏ى تولید ملى است. اگر ملت ایران با همت خود، با عزم خود، با آگاهى و هوشمندى خود، با همراهى و کمک مسئولان، با برنامه‏ریزىِ درست بتواند مشکل تولید داخلى را حل کند و در این میدان پیش برود، بدون تردید بر چالش‌هایى که دشمن آن را فراهم کرده است غلبه‌ى کامل و جدى پیدا خواهد کرد. بنابراین مسئله‌ى تولید ملى، مسئله‌‌ى بسیار مهمى است.
   
  و یا مثلا همچنین در مقوله های فرهنگی، جریان و یا تفکری که به فرهنگ اسلامی و ایرانی اهتمام ندارد راه را برای تهاجم فرهنگی و استحاله هویتی باز می کند و نگاه و فرهنگی غربی بر ما نمایان می شود.
  البته در این بحث نفوذ، وجود نهادهای امنیتی و اطلاعاتی مستقل، بخشی از خطر نفوذپذیری را کاهش می دهد و همچنین قدرت گفتمانی انقلاب اسلامی و رویش های انقلاب اینقدر بالا هست که می تواند تمام تهدیدها را خنثی و حتی تبدیل به فرصت نماید، به شرط این که نیروهای انقلاب، مدام خودشان و روحیه شان را حفظ کنند و در خط امام و انقلاب و رهبری حرکت نمایند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.