• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » بدهی ۹۱ میلیاردی شرکت های بیمه به دانشگاه علوم پزشکی بیرجند/سرمایه گذاری تامین اجتماعی در جاهای بی ربط
  کد خبر : 2004900

  بدهی ۹۱ میلیاردی شرکت های بیمه به دانشگاه علوم پزشکی بیرجند/سرمایه گذاری تامین اجتماعی در جاهای بی ربط

  بدهی ۹۱ میلیاردی شرکت های بیمه به دانشگاه علوم پزشکی بیرجند/سرمایه گذاری تامین اجتماعی در جاهای بی ربطReviewed by on Feb 10Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دانشجو پرس ، محمد دهقانی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: بعد از گذشت ۳۷۷سال از نظام اسلامی برای…

  بدهی ۹۱ میلیاردی شرکت های بیمه به دانشگاه علوم پزشکی بیرجند/سرمایه گذاری تامین اجتماعی در جاهای بی ربطReviewed by on Feb 10Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دانشجو پرس ، محمد دهقانی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: بعد از گذشت ۳۷۷سال از نظام اسلامی برای اولین بار سلامت به عنوان یک اولویت مهم قرار گرفت و اتفاقات خوبی در حوزه های مختلف از جمله حوزه درمان رخ داد و خیلی از کمبودها تامین شد.

  وی بیان کرد: امیدواریم با تداوم طرح نظام سلامت شاهد نزدیک شدن به استانداردهای جهانی باشیم.

   

  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان اذعان کرد:طرح تحول نظام سلامت ۷برنامه مشخص در حوزه درمان داشت که مهم ترین محور طرح تحول نظام سلامت در حوزه درمان برای مردم کاهش فرانشیز پرداختی بیماران بستری در بیمارستان ها بود.

   

  دهقانی تصریح کرد:اکنون و با طرح تحول سلامت بیمارانی که از بیمه روستایی ۳درصد و دیگر بیمه ها۶درصد هزینه های بستری را به عنوان سهم بیمار و فرانشیز پرداخت می کنند.

   

  وی اظهار کرد: با پوشش بیمه ای که اتفاق افتاد اکثریت افراد تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند و اگر کسی بیمه نیست کوتاهی از خود فرد است بیمه رایگان برای همه مردم کشور اتفاق افتاد حتی اتباع خارجی که به صورت قانونی در کشور هستند هم بیمه شدند و می توانند از خدمات سرپایی و بستری استفاده کنند.

   

  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گفت: برای اینکه به مشکلات در این زمینه رسیدگی شود دو سامانه ایجاد شده یکی سامانه ۱۶۹۰ که کشوری است و در مورد مشکلات تعرفه ای و سامانه ۱۵۹۰که در سطح استان طراحی شده رسیدگی به کلیه شکایتهای مربوط به حوزه درمان به صورت شبانه روز می پردازد.

   

  دهقانی بیان کرد: در خصوص بسته کاهش فرانشیز از ابتدای  طرح تحول نظام سلامت تا پایان دی ماه سال جاری حدود۳۴۲ هزارو ۳۸۸نفر در بیمارستان ها از این بسته بهره مند شدند.

   

  وی با بیان اینکه محور دوم بحث، ارتقاء ویزیت بود ویزیت سرپایی بیمارستان ها اعم از عمومی، متخصص و فوق تخصص، گفت: در این محور از ابتدای طرح تحول تا پایان آذرماه سال۹۵تعداد یک میلیون و ۱۳۴ هزار و ۷۳۷ ویزیت پزشکان عمومی و تعداد یک میلیون و ۱۸۴ هزار و ۸۰۰ مورد ویزیت پزشک متخصص و تعداد ۱۸۴هزار و۷۱۷ ویزیت فوق تخصص صورت گرفته است.

   

  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان بااشاره به اینکه محور بعدی محور هتلینگ بود، اظهار کرد: الحمدالله همه بخش های بیمارستان بازسازی شد خیلی از سیستم های سرمایشی و گرمایشی بیمارستان ها تعمیر شد و بیش از۱۳ میلیارد تومان تجهیزات پزشکی وارد بیمارستان ها شد که این ۱۳میلیارد تومان به جز تجهیزاتی است که از طرف وزارت بهداشت به صورت رایگان در اختیار بیمارستان های تازه تاسیس قرار می گیرد.

   

  دهقانی بیان کرد:محور دیگر طرح تحول محور زایمان طبیعی است میزان سزارین از ۴۳درصد به ۳۸/۹دهم درصد رسیده و یکی از مشکلات ما که درصد آمار سزارین را بالا می برند بیمارستان های غیر دانشگاهی است.

   

  وی افزود: از ابتدای طرح تحول سلامت تا پایان دی ماه سال۹۵ حدود ۲۵۱۴۲نفر زایمان طبیعی در بیمارستان های ما اتفاق افتاده است.

   

  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان تصریح کرد: در کل اعتباراتی که از برنامه های مختلف طرح وارد استان شده به ترتیب در سال ۹۳ بیش از ۴۱ میلیارد تومان در سال ۹۴ بیش از ۳۸میلیارد تومان و در سال ۹۵تا الان ۲۳میلیارد تومان است که حدود ۱۹میلیارد تومان آن را طلب داریم که هنوز پول آن به دست ما نرسیده و تا الان حدود۱۰۳میلیارد تومان در برنامه های طرح تحول نظام سلامت وارد دانشگاه شده است.

   

  دهقانی با بیان اینکه یکی از مشکلات عمده و مهم دانشگاه مطالبات ۹۱ میلیاردی دانشگاه از سازمان های بیمه است که معضلات زیادی برای ما ایجاد کرده است، گفت: ما تا پایان آبان ماه از بیمه سلامت ۴۸ میلیارد تومان و از بیمه تامین اجتماعی۲۸میلیارد تومان مطالبه داریم این در حالی است که بیمه تامیت اجتماعی موظف است ۹/۲۷ (نه بیست و هفتم) حق بیمه ای که از بیماران می گیرد را وارد حوزه درمان کند که به هیچ عنوان حتی یک سوم این مبلغ را هم در حوزه درمان وارد نمی کند.

   

  وی گفت:تامین اجتماعی به بیشتر بیمارستان های کشور بدهکارند و پولهایشان را در جاهایی که ارتباطی ندارد سرمایه گذاری می کنند. و این باعث شد خود رئیس جمهور وارد شوند و دستور دادند که نه بیست و هفتم حوزه درمان را در یک صندوق دیگر بریزند.نکته تاسف بارتر اینست که می گویند پول ندارند ولی مطالبات بیمارستانهای خود را در پایان هر ماه پرداخت می کنند و سوال ما اینست که اگر پول ندارند چگونه مطالبات بیمارستان های خود را پرداخت می کنند؟

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.