• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » وزیر مقتدری می خواهیم که حامی تولید کننده باشد/ سیاست غیر مدبرانه وزارت جهاد کشاورزی سبب ورشکستگی فعالان سنگر تولید شده است
  کد خبر : 2004891

  وزیر مقتدری می خواهیم که حامی تولید کننده باشد/ سیاست غیر مدبرانه وزارت جهاد کشاورزی سبب ورشکستگی فعالان سنگر تولید شده است

  وزیر مقتدری می خواهیم که حامی تولید کننده باشد/ سیاست غیر مدبرانه وزارت جهاد کشاورزی سبب ورشکستگی فعالان سنگر تولید شده استReviewed by on Feb 10Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از زرین خبر،  نماینده مرغداران گوشتی آذربایجان غربی در مراسم افتتاح کشتارگاه صنعتی مرغ در…

  وزیر مقتدری می خواهیم که حامی تولید کننده باشد/ سیاست غیر مدبرانه وزارت جهاد کشاورزی سبب ورشکستگی فعالان سنگر تولید شده استReviewed by on Feb 10Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از زرین خبر،  نماینده مرغداران گوشتی آذربایجان غربی در مراسم افتتاح کشتارگاه صنعتی مرغ در میاندوآب، در سخنانی انتقاد آمیز، خواستار رسیدگی وزیر کشاورزی به مشکلات این بخش شد.

  دانشگر که در این مراسم پشت تریبون رفته و مشکلات مرغداران را مطرح کرد، در این متن انتقادی خود خطاب به وزیر جهاد کشاورزی این گونه گفت:

  آرزو داشتم روزی خواهد رسید که بتوانم مشکلات مرغداران گوشتی را رو در رو خدمت جنابعالی اعلام کنم لذا از طرف مرغداران گوشتی استان چند نکته ای را یادآوری می کنم.

  وظیفه و ماموریت اصلی وزارت جهاد کشاورزی حمایت همه جانبه از تولید محصولات کشاورزی است.

  مرغداران گوشتی  این استان نه تنها  شاهد هیچ حمایتی از جانب شما نبوده اند بلکه  اجرای سیاست غیر مدبرانه  وزارت جهاد کشاورزی سبب ورشکستگی بسیاری از فعالان خدوم سنگر تولید شده است.

  -چرا وزارت جهاد کشاورزی در مقابل گرانی بسیار نامعقول جوجه یک روزه هیچ  واکنشی نشان نمی دهد؟

  -سود قانونی تولید کننده ۱۷ درصد است، پردخت وام های بالاتر از سود قانونی به تولید کنندگان از کدام توجیه فنی و اقتصادی و شرعی و عرفی برخوردار است؟

  حتما مطلع هستید در بسیاری از کشورها بهره بانکی برای فعالیت تولیدی کشاورزی کمتر از ۵ درصد است، تا کی تولید کنندگان مظلوم این کشور باید  تاوان  اجرای  سیاست های ناکارآمد وزارت جهاد کشاورزی را بپردازند؟

  اعطای تنفس سه ساله و تمدید مهلت بازپرداخت تا سقف ۷ سال کمترین انتظار تولید کنندگان از دولت تدبیر و امید است.

  در دوران وزارت شما  مرغداران  با زیان انباشبه  روبرو بوده و چند هزار مرغداری تعطیل شده است، قیمت تمام شده  هر کیلوگرم گوشت مرغ زنده  در حال حاضر بیش از پنج هزار و ۳۰۰ تومان است  که ۸۰۰ تومان زیر قیمت تمام شده چهار هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می رسد در حالیکه باید به قیمت شش هزار و ۲۰۰ تومان فروخته شود.

  ما تولید کنندگان به وزیری مقتدر نیاز داریم که مدبرانه و دوراندیشانه حامی و پشتیبان تولید کننده باشد نه  نماینده سازمان حمایت از مصرف کننده.

  دلسوزانه پیشنهاد می دهیم اگر این خواسته های شرعی، قانونی  و عرفی اجرا نشود این صنعت برای همیشه در کشور تعطیل خواهد شد و تاریخ داوری بسیار تلخ و نا بخشودنی  در مورد شما خواهد داشت.

  امیدواریم و انتظار داریم با همکاری تشکل های واقعی این صنف و صنعت و همکاری دلسوزان این صنعت، هر جه سریعتر به مشکلات اشاره شده رسیدگی نمایید تا شاهد ورشکستگی بیش از پیش در این صنعت نباشیم.

  هم چنین در بدو ورود وزیر جهاد کشاورزی به میاندوآب نیز جمعی از دامداران صنعتی در بنری خواستار توجه وزیر جهاد کشاورزی به مشکلات آنان نیز شده بودند.

  در بنری که توسط این دامداران چاپ شده، نوشته بود:

  ما دامداران صنعتی ارزانی شیر، مواجه به بیماری تب برفکی و عدم پرداخت تسهیلات بانکی و تسهیل در رفع موانع تولید را از وزیر خواستاریم.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.