• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سینما و تئاتر , فرهنگی و هنری » محمد جواد ظریف؛ مهمان ویژه اختتامیه/ برخورد نامناسب ماموران برج میلاد با خبرنگاران
  کد خبر : 2004784

  محمد جواد ظریف؛ مهمان ویژه اختتامیه/ برخورد نامناسب ماموران برج میلاد با خبرنگاران

  به گزارش ایران ویج؛ بالاخره انتظار‌ها به سر رسید و اختتامیه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر با تمام فراز و نشیب‌ها، در حال برگزاری است. جشنواره فیلم فجر، در میان همه جشنواره‌ها و رویدادهای فرهنگی همواره از اهمیت بیشتری چه در میان هنرمندان و چه در میان اصحاب رسانه و مردم برخوردار است. در…

  ۴۴

  به گزارش ایران ویج؛ بالاخره انتظار‌ها به سر رسید و اختتامیه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر با تمام فراز و نشیب‌ها، در حال برگزاری است.

  جشنواره فیلم فجر، در میان همه جشنواره‌ها و رویدادهای فرهنگی همواره از اهمیت بیشتری چه در میان هنرمندان و چه در میان اصحاب رسانه و مردم برخوردار است. در مراسم پایانی سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر که دقایقی دیگر در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار خواهد شد؛ «احسان کرمی» اجرای مراسم را بر عهده خواهد داشت.

  اهدای جوایز به برگزیدگان و پخش کلیپ‌های تصویری عمده زمان مراسم را به خود اختصاص می‌دهد و اختتامیه فجر ۳۵ قرار است با ریتم و سرعت بالا برپا شود.

  جشنواره فیلم فجر امسال حاشیه‌های زیادی را پشت سر گذاشت. باید دید که با تمام این احوال کدامیک از هنرمندان امشب جوایز جشنواره را با خود به خانه می‌برند.

  گزارش لحظه به لحظه اختتامیه جشنواره فیلم فجر را در ادامه بخوانید:
  ******

  ۱۸:۲۱ مراسم هنوز به شکل رسمی آغاز نشده است. در حالی که سالن همایش های برج میلاد تهران میزبان مدعوین اختتامیه جشنواره فیلم فجر است، قرار است این برنامه، در مدت زمان ۹۰ دقیقه و بدون سخنرانی‌های مرسوم به اجرا درآید و تنها دبیر جشنواره به مدعوین، خیرمقدم خواهد گفت.

  ۱۸:۳۳ طبق اخبار منتشره، مراسم اختتامیه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر از ساعت ۱۹ در برج میلاد آغاز می شود. این رویداد فرهنگی از ساعت ۲۱ از شبکه نمایش تلویزیون پخش می‌شود.

  ۱۸:۴۳ کمتر از ۲۰ دقیقه دیگر در برج میلاد مراسم آغاز می‌شود. مهمانان و سینماگران در حال ورود به مرکز همایش‌های برج میلاد هستند.

  ۱۸:۵۰ در حالی که دقایقی تا شروع رسمی مراسم باقی مانده، مسئولان برگزاری اختتامیه جشنواره خبرنگاران را به انتهای سالن هدایت کردند و گویا قرار است مثل افتتاحیه این مراسم، جایگاه ویژه ای برای اصحاب رسانه در نظر گرفته نشود! طبق گزارش خبرنگار ما مسئولان برخورد نا مناسبی با خبرنگاران داشتند. به طوری که جایگاه ویژه آنها را پس گرفته و اصحاب رسانه را به انتهای سالن رهنمون کردند.

  ۴۵

  ۱۸:۵۵ طبق اعلام رسمی جشنواره فیلم فجر، محمد جواد ظریف مهمان ویژه اختتامیه این رویداد فرهنگی است. او اکنون وارد کاخ جشنواره شده است.

  ۱۸:۵۹ هنرمندان یکی پس از دیگری خود را به آیین اختتامیه جشنواره فیلم فجر می رسانند. حبیب ایل‌بیگی معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی، محسن تنابنده، رامبد جوان، نوید محمدزاده، عبدالله اسکندری، سیروس الوند، سعید روستایی، سعید راد، رویا نونهالی، مرتضی رزاق کریمی، جهانگیر کوثری، علیرضا داوودنژاد، رضا داوودنژاد، زهرا داوودنژاد، جهانبخش سلطانی، غلامرضا موسوی، مجید مظفری، محمد حسین مهدویان، علی معلم، وحید جلیلوند، امیر آقایی، فرشته طائرپور، منوچهر شهسواری، محسن کیایی، بابک حمیدیان، مینا ساداتی، جواد عزتی، پوران درخشنده، مهرداد صدیقیان، غزل شاکری، مهتاب کرامتی، علی جلیلوند، محمودگبرلو و … در سالن همایش‌های برج میلاد حضور دارند.

  ۱۹:۰۹ با پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران مراسم پایانی سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر آغاز شد.

  ۱۹:۲۰ پس از اجرای یک نمایش صحنه ای، احسان کرمی، مجری اختتامیه به روی صحنه آمد و در ابتدای سخنانش به حاضران سالن و مسئولین کشوری و شهری خوشامد گفت و اظهار داشت: بیایید اولین قدم ما در اختتامیه جشنواره فیلم فجر، یادبود و گرامیداشت نام کسانی باشد که دلمان می خواست امسال در این سالن کنارمان باشند. سپس کلیپی از درگذشتگان امسال سینمای ایران پخش شد.

  ۱۹:۲۶ سپس کرمی، محمد جواد ظریف را به عنوان مهمان ویژه مراسم معرفی کرد و از حجت الله ایوبی و رضا صالحی امیری به این دلیل که سخنرانی نخواهند کرد، تشکر کرد. بعد از دبیر جشنواره محمد حیدری خواست که به روی صحنه برود. این شاید اولین باری باشد که وزیر ارشاد در مراسم اختتامیه این رویداد مهم فرهنگی سخنرانی نمی کند!

  ۱۹:۲۷ محمد حیدری در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر یادداشتی را به شرح زیر قرائت کرد:

  خوشحالیم در سینمای ایران دعوا بر سر انتخاب و داوری است. اینجا جدل فرهنگی است بر عکس جدل های سیاسی دنیا. جدل های فرهنگی ذات انقلاب ماست. خوشحال هستیم که سینمای ما به مفاهیم شریف انقلاب می پردازد و سینمای ایران دست مردم را می فشارد. سینمای ایران برای فاصله ها پل می‌شود و هنرمندان سینما بر زخم‌ها بوسه می‌شوند و این افتخار ماست که خادم سینمای ایران هستیم. این سینما مهم ترین و مشکل ترین هنر بعد از انقلاب ماست. ببایید مهربان‌تر باشیم و افتخار کنیم که تولید آرمان‌هایمان برای مردم عزیزمان است. سرمایه مردمی‌مان را پاس بداریم و فاصله هایمان را بی فاصله کنیم.

  ۱۹:۳۲ سپس تصاویری از روزهای برگزاری سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر پخش شد.

  ۱۹:۳۹ کرمی در بخش بعدی گفت: پاکت هایی که به دست من می رسند را تاکنون نخوانده ام و نمی دانم که سیمرغ ها بر شانه چه کسانی می نشیند. خودم هم هیجان دارد.

  ۱۹:۴۲ اولین بخش اهدای جوایز جشنواره آغاز شد. اهدای جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره فیلم فجر دوره ۳۵

  ۱۹:۴۵ مظاهری برنده سیمرغ نمادین فجر ۳۵ در بخش فیلم کوتاه گفت: از انجمن فیلم کوتاه و انجمن سینما جوان تشکر می کنم و از پویان شادمانفر و سونیا سنجری تدوینگر و بازیگر فیلمم تشکر می کنم. سیمرغم را به شش فیلمی تقدیم می کنم که در این شش سال می‌توانستند، صاحب سیمرغ شوند.

  ۱۹:۵۰ اعلام برگزیدگان بخش دوم؛ فیلم مستند جشنواره فجر ۳۵

  در این بخش؛

  سیمرغ بهترین دستاورد فنی و هنری در بخش مستند به سید وحید حسینی برای فعالیت پژوهشی در فیلم بزم رزم رسید.

  در بخش بهترین کارگردانی فیلم مستند، سیمرغ بلورین بر شانه های یاسر خیر برای مستند آهستگی نشست.

  در بخش بهترین فیلم مستند جشنواره هم جایزه به کارگردان متهمین دایره بیستم، حسام اسلامی رسید.

  ۲۰:۰۰ با آغاز اهدای جوایز بخش مسابقه سودای سیمرغ، کلیپی از نامزدهای جشنواره فیلم فجر در کنار کلاکت سی و پنجمین دوره این جشنواره پخش شد. در این گفتگو نامزدها از تمایلشان برای دریافت سیمرغ جشنواره گفتند.

  برگزیدگان سودای سیمرغ سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر معرفی شدند

  ۲۰:۰۸ سیمرغ بلورین بهترین عکس جشنواره فجر به امیرحسین شجاعی برای «رگ خواب» اهدا شد.

  ۲۰:۱۱ سیمرغ بلورین بهترین چهره پردازی جشنواره فجر به ایمان امیدواری برای فیلم “زیر سقف دودی” اهدا شد. او بدون هیچ سخنی جایزه را دریافت و صحنه را ترک کرد.

  ۲۰:۱۳ سیمرغ بلورین بهترین جلوه های بصری جشنواره فجر به محمد قاسمی برای “ویلایی ها” اهدا شد. قاسمی در این بخش گفت: برای دریافت این جایزه زحمت زیادی کشیدم و از همه تشکر می کنم.

  ۲۰:۱۵ سیمرغ بلورین بهترین جلوه های ویژه میدانی جشنواره فجر به آرش آقابیک برای فیلم “خفه گی”، “رگ خواب” اهدا شد. آقابیک در مراسم حضور نداشت و یکی از اقوام این هنرمند، جایزه اش را دریافت کرد.

  ۲۰:۱۸ در بخش بهترین طراحی صحنه و لباس سیمرغ بلورین به بهزاد جعفری طادی برای فیلم ماجرا نیمروز رسید. بهزاد جعفری طادی جایزه اش را به همه عوامل ماجرای نیمروز هدیه داد.

  ۲۰:۲۲ پرویز آبنار برای فیلم «فراری» سیمرغ بلورین بهترین صدابرداری را دریافت کرد و با حضور روی صحنه گفت: امشب جایی دعوت بودم که برای احترام به سینما خواستم، اینجا باشم، امشب مراسم ازدواج مانیا دختر اصغر شاهوردی است و من خوشحالم که این خبر خوب را اینجا اعلام می‌کنم.

  ۲۰:۲۴ سیمرغ بلورین بهترین صداگذاری به سیدعلیرضا علویان برای بدون تاریخ، بدون امضاء تعلق گرفت.

  ۲۰:۲۸ سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مکمل مرد جشنواره فجر به نوید محمدزاده برای فیلم “بدون تاریخ بدون امضا” اهدا شد.

  ۲۰:۳۲ سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مکمل زن جشنواره فجر به ثریا قاسمی برای فیلم “ویلایی ها” اهدا شد. قاسمی در سالن حضور نداشت!

  ۲۰:۳۵ سیمرغ بلورین بهترین موسیقی جشنواره فجر به کریستف رضایی برای فیلم «نگار» اهدا شد.

  منبع: باشگاه خبرنگاران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)



  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.