• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , رادیو و تلویزیون , فرهنگی و هنری » جدال ایوبی و افخمی روبه‌روی دوربین/ از دو تابعیتی‌ها تا فیلمساز ورشکسته
  کد خبر : 2004721

  جدال ایوبی و افخمی روبه‌روی دوربین/ از دو تابعیتی‌ها تا فیلمساز ورشکسته

  حضور داورانی با دو تابعیت در جشنواره امسال همچنان موضوع اول « هفت» بود. البته افخمی هم درباره تابعیت خود و ابهامات سفرش به کانادا سخن گفت. به گزارش ایران ویج، برنامه هفت شامگاه روز چهارشنبه ۲۰ بهمن، به یکی از جنجالی ترین قسمتهای اخیر این برنامه تبدیل شد. حجت‌الله ایوبی (رئیس سازمان سینمایی کشور)…

  ۱۹

  حضور داورانی با دو تابعیت در جشنواره امسال همچنان موضوع اول « هفت» بود. البته افخمی هم درباره تابعیت خود و ابهامات سفرش به کانادا سخن گفت.

  به گزارش ایران ویج، برنامه هفت شامگاه روز چهارشنبه ۲۰ بهمن، به یکی از جنجالی ترین قسمتهای اخیر این برنامه تبدیل شد. حجت‌الله ایوبی (رئیس سازمان سینمایی کشور) با محور توضیح درباره مسائل اخیر جشنواره و به خصوص داوری‌ها میهمان این برنامه بود. وی در بدو ورود با بیان اینکه برنامه هفت را دوست ندارد و هیچ وقت آن را تماشا نمی‌کند، این برنامه را برای سینما مضر و مخرب توصیف کرد. بهروز افخمی نیز با اشاره به نوع داوریها و انتخاب نامزدهایی که بعضاً‌ خودشان نیز شگفت زده شده‌اند و همچنین عنوان این موضوع که به عقیده بسیاری از هنرمندان این دوره بدترین جشنواره در ۳۰ سال اخیر بوده است، بحث را به سمت رویدادهای جشنواره سوق داد. وی سپس با نمایش کلیپی از واکنش هنرمندان پس از اعلام نامزدها،‌ جوابگویی به این موضوع را یک خواست همگانی از سوی هنرمندان دانست که ربطی به سلیقه دست‌اندرکارن برنامه هفت ندارد. ایوبی در این مورد با انتقاد از برنامه هفت‌، رویه درست را پرداختن به شُکوه جشنواره دانست چرا که مهمترین رویداد فرهنگی کشور محسوب می‌شود. ایوبی همچنین اظهارات افخمی در مورد دو تابعیت بودن برخی داوران را نادرست دانست و آنان را افرادی معرفی کرد که همواره فیلمهای موفقی ساخته‌اند. وی خطاب به افخمی گفت کسی که فیلم ورشکسته می‌سازد و خودش دوتابعیتی است نمی‌تواند داوران را زیر سوال ببرد.

  افخمی نیز در پاسخ، به بیان زندگی یک سال و سه ماهه خود در کانادا که با ویزای کاری بود پرداخت و از مزاحمتهای گروهک منافقین و نفوذ آنان در جامعه غرب که برای ایرانیانی که با آنها همسو نشوند یا باج ندهند ایجاد می‌کنند خبر داد. وی در مورد تابعیت کانادا نیز با اشاره به شرط سوگند به ملکه انگلیس،‌ آن را برای خود که به حاکمیت جمهوری اسلامی وفا دار است، غیر ممکن دانست چرا که یک انسان نمی‌تواند در آن واحد به دو حکومت وفادار باشد. ایوبی نیز با دفاع از هیئت داوران، آنان را افرادی دانست که ترسو نیستند و رای‌شان را به خاطر واهمه از گروهکی مثل منافقین که در غرب محلی از اعراب ندارند تغییر نمی‌دهند.

  افخمی با نمایش یک کلیپ دیگر از اعتراض هنرمندان و نیز تکرار کلیپ اول از ایوبی خواست نه به افخمی بلکه به هنرمندان و منتقدان پاسخ دهد. ایوبی نیز با بیان اینکه همه هنرمندان از جمله افخمی را دوست دارد و هرگز قصد ناراحت کردن کسی را ندارد ( افخمی در میان صحبت ایوبی گفت: اتفاقاً شما قصد داشتید من را ناراحت کنید) ،‌ جشنواره امثال را مملو از فیلمهای خوب دانست که کار داوران را بسیار سخت کرده است. وی در پاسخ به صحبت افخمی که فیلمهای جشنواره را تلخ دانسته بود،‌ این دوره جشنواره را تحقق سینمای امید در ایران دانست که نه تنها در ۱۵ سال اخیر بلکه در ۳۰ سال اخیر بهترین در نوع خود بوده است. رئیس خانه سینمایی همچنین فیلمهای امسال را پاسخ به دغدغه‌های رهبری در مورد مشکلات اجتماعی دانست.

  در پایان این گفتگو افخمی از ایوبی خواست تا اگر فیلمهای امسال در سینما موفق نشوند از سمت خود استعفا دهد (که ایوبی آن را نپذیرفت) و خودش نیز قول داد که اگر مجموع فروش سینما در سال ۹۶ از ۲۰۰ میلیار تومان بیشتر شد از برنامه هفت برود.

  در قسمت بعدی این برنامه که با حضور منتقدان به روی آنتن رفت،‌ فراستی با اشاره به قسمتی از سخنان ایوبی که گفته بود جشنواره امسال تحقق سینمای امید است،‌ این صحبت را شگفت انگیز توصیف کرد.

  منبع: فارس
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.