• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » نشانه شناسی سفر بی سر و صدای مدیر کل فرهنگ و ارشاد به کامیاران
  کد خبر : 2004671

  نشانه شناسی سفر بی سر و صدای مدیر کل فرهنگ و ارشاد به کامیاران

  نشانه شناسی سفر بی سر و صدای مدیر کل فرهنگ و ارشاد به کامیارانReviewed by on Feb 9Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازشاهوخبر؛ پرونده فرهنگ و هنر کردستان چنان در حال خاک خوردن است که باعث شد مدیرکل فرهنگ و ارشاد -که بی سرو صدا هیچ…

  نشانه شناسی سفر بی سر و صدای مدیر کل فرهنگ و ارشاد به کامیارانReviewed by on Feb 9Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازشاهوخبر؛ پرونده فرهنگ و هنر کردستان چنان در حال خاک خوردن است که باعث شد مدیرکل فرهنگ و ارشاد -که بی سرو صدا هیچ کار فرهنگی و هنری را پشتیبانی نمی کند- دیروز بی سر و صدا وارد کامیاران شده و آرام از این شهر خارج شود.

  بنا به اطلاعات درز کرده، دیروز سه شنبه حجت الاسلام رحیم جعفری به کامیاران آمد و بدون دیدار با هنرمندان و توجه به مطالبات چند سال اخیر آنها از شهر خارج شده است.

  اکنون این پرسش در اذهان اهل فرهنگ این شهر نقش بسته است که ایشان که حتی قادر نبوده اند مطالبات و بدهی های سال گذشته انجمن های این شهرستان و از جمله بدهی میلیونی جشنواره فرهنگ و ادبیات کُردی «پرژه» را پرداخت کنند، چگونه اصل مطلب را ادا نکرده و می خواهند از طریق حاشیه وجه فرهنگی به دست آورند.

  ساختمان چند هکتاری فرهنگسرای کامیاران بر اثر بی تدبیری و عدم توجه به نیازهای فرهنگی این شهر به خواب زمستانی رفته و انجمن هایی که زمانی مامن آموزش و اجرای هنر و ادبیات بودند، اینک چنان بسته شده اند که غم این خفته، خواب در چشم ترشان نمی شکند.

  اگر چه هنرمندان و ادیبان شهر کامیاران محجوب هستند و با این همه بی تفاوتی اهل فرهنگ و ارشاد این دیار دم فرو می بندند و از گویش واگویه های تکراری اهتمام به خواسته های هنر و هنرمند خودداری می کنند، اما حداقل چشمان تیز بینشان شاهد این مدعاست که کارنامه مدیرکل فرهنگ و ارشاد کردستان، مشحون از نمره های پایین عدم توجه به اقل مطالبات فرهنگی استان است.  

  مدیر کل و دستگاه پر طمطراق فرهنگ و ارشاد استانی، اگر توانایی جذب بودجه فرهنگی را در طول سال نداشته باشد، دیگر به چه امیدی هنرور و هنرمند دل به آن ببندند؛ اجرای برنامه های قرضی و ظلم بر آبرو و اعتبار هنرمندان و مقروض کردن آنها ( به مانند مقروض نمودن میلیونی اعضای انجمن ادبی شیوای کامیاران) از بزرگترین نشانه های بی تدبیری مدیرانی است که به راحتی از کنار پیش آمدهای پیش رو و اضمحلال فرهنگی  موجود می گذرند.    

  هم اکنون یک سال از برگزاری جشنواره فرهنگ و ادبیات «پرژه» که در نوع خود اتفاق کم نظیری از اجتماع شاعران سراسر مناطق کردنشین ایران بود و قرار بود هرساله و با بودجه و اعتبار مستقیم وزارت فرهنگ و ارشاد برگزار شود؛ می گذرد و تاکنون اداره کل در کردستان توانایی پرداخت بدهی های این جشنواره را در طول ۳۶۵ روز گذشته نداشته است.

  این گونه رفتار و ناامید کردن خیل عظیم واردان ورود کرده به وادی هنر و ادبیات، در نوع خود به ورشکستگی کشاندن فرهنگ و فلج نمودن هنرمندان و ادیبانی است که سال ها غم نان را کنار گذاشته و دلسوزانه برای حریم فرهنگ و هنر دیار کردستان خون دل خوردند، اما اینک بازیچه تدبیر نداشته کسانی شده اند که نه فرهنگ را می شناسند و نه هنر را… .

  شهریارا بی حبیب خود نمی کردی سفر   راه عشق است این یکی بی مونس و تنها چرا ؟

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.