• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » بیش از ۲۳ درصد اشتغال‌آفرینی در گلستان توسط صنعت بوده است/ تهیه سند راهبردی ۱۴۰۴ صنعت گلستان
  کد خبر : 2004630

  بیش از ۲۳ درصد اشتغال‌آفرینی در گلستان توسط صنعت بوده است/ تهیه سند راهبردی ۱۴۰۴ صنعت گلستان

  بیش از ۲۳ درصد اشتغال‌آفرینی در گلستان توسط صنعت بوده است/ تهیه سند راهبردی ۱۴۰۴ صنعت گلستانReviewed by on Feb 9Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، حسینقلی قوانلو صبح امروز در جمع صنعتگران و تولید کنندگان شرق استان گلستان در گنبدکاووس با اشاره به فرا رسیدن ایام‌الله دهه فجر…

  بیش از ۲۳ درصد اشتغال‌آفرینی در گلستان توسط صنعت بوده است/ تهیه سند راهبردی ۱۴۰۴ صنعت گلستانReviewed by on Feb 9Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، حسینقلی قوانلو صبح امروز در جمع صنعتگران و تولید کنندگان شرق استان گلستان در گنبدکاووس با اشاره به فرا رسیدن ایام‌الله دهه فجر اظهار کرد: دهه مبارک فجر یکی از بهترین فرصت‌هایی است که می‌توان در آن به انعکاس برکات و خدمات نظام و دولت به مردم پرداخت و بار دیگر امید و نشاط را به جامعه تزریق کرد.

  وی با بیان اینکه براساس آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار کشور خبر خوشحال کننده‌ای برای مردم استان گلستان داریم، افزود: طبق این آمار رسمی و مستند تعداد واحدهای صنعتی و تولیدی استان گلستان از ۳۳ درصد به زیر ۲۰ درصد کاهش یافته که این اتفاق قطعاً به دلیل استفاده حدود ۶۰ واحد راکد از تسهیلات رونق تولید بوده است.

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان با تاکید بر اینکه در طول دوره حضور دولت یازدهم در استان در بخش توسعه خط تولید واحدهای صنعتی پیشرفت خوبی داشته‌ایم، خاطرنشان کرد: در طول این مدت ۶۱ واحد صنعتی و تولیدی در گلستان خط تولید خود را توسعه داده‌اند و بیش از یک‌هزار و ۵۰ نفر اشتغال صورت گرفته است که موفقیت بزرگی برای استان گلستان به شمار می‌رود.

  قوانلو با اشاره به اینکه در طول چند سال حضورم در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان در صدور پروانه‌های تولیدی حمایت‌های خوبی از واحدها داشته‌ایم، اضافه کرد: در این سه سال برای بیش از ۳ هزار و ۲۲۸ نفر اشتغال با حدود ۵ هزار و ۴۸۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در واحدهای تازه تاسیس که پروانه برای آنها صادر شده است، ایجاد کردیم.

  وی با بیان اینکه در سال ۱۳۹۲ در استان گلستان حدود ۹۰۰ واحد صنعتی وجود داشت، ادامه داد: در همان ابتدا تقریباً ۳۰۰ واحد صنعتی راکد و تعطیل بود و ۶۰۰ واحد فعال و یا نیمه فعال در استان گلستان وجود داشت که به صورت میانگین با ظرفیت زیر ۵۰ درصد از توان تولید خود در حال فعالیت بودند.

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان از ابطال ۱۴۵ پروانه طی سال‌های اخیر به دلیل عدم توان بازگشت به چرخه تولید و یا تغییرات کاربری و فعالیت خبر داد و تصریح کرد: در این مدت ۱۸۱ واحد صنعتی نیز از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان پروانه بهره‌برداری ایجادی دریافت کرده‌اند و امروز بیش از ۷۰۰ واحد فعال و نیمه‌فعال با ظرفیت تولید بالاتر از قبل در استان گلستان مشغول به فعالیت هستند.

  قوانلو با تاکید بر اینکه بیش از ۲۳ درصد اشتغال‌آفرینی در استان گلستان در دولت یازدهم توسط واحدهای صنعتی شکل گرفته است، اظهار کرد: در سال ۹۴ توانستیم براساس و مبنای عملکرد واحدهای منتخب استان گلستان در سطح کشور رتبه خود را از رتبه ۲۲ به رتبه ۲۰ برسانیم که این رتبه در ۶ ماه نخست سال ۹۵ به ۱۹ ارتقاء یافته است.

  وی از برنامه‌ریزی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان برای ارتقای این رتبه تا ۱۵ تا انتهای این دولت خبر داد و گفت: تلاش می‌کنیم با حمایت از واحدهای تولیدی و رفع مشکلات رونق تولید توفیقات صنعت را در سال‌های آینده هر روز بیشتر کرده و فضا را برای رونق و توسعه مهیاتر کنیم.

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان با اشاره به تهیه برنامه راهبردی ۱۴۰۴ صنعت در گلستان افزود: این برنامه به تأیید وزارت صنعت، معدن و تجارت کشور و همچنین سازمان برنامه و بودجه رسیده است و می‌تواند افق‌های روشنی را برای صنعت و تولید در استان گلستان رقم بزند.

  قوانلو با بیان اینکه از ۵۴ واحد منتخب استان گلستان در ۹ ماه نخست سال جاری ۳۷ واحد با افزایش تولید از هشت الی ۲۰۰ درصد روبرو شده‌اند، خاطرنشان کرد: تنها ۱۰ واحد منتخب ما در استان گلستان کاهش تولید داشته‌اند و سایر واحدها همان روند سال گذشته خود را تکرار کرده‌اند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.