• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » استخدام » پارتی بازی برای استخدام در بیکارترین شهرستان استان یزد!
  کد خبر : 2004364

  پارتی بازی برای استخدام در بیکارترین شهرستان استان یزد!

  پارتی بازی برای استخدام در بیکارترین شهرستان استان یزد!Reviewed by on Feb 9Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از طنین خاتم؛ رابطه مداری، سوء استفاده از نفوذ و تکیه بر معیارهای نابرابر و غیر معقولانه توصیه ، دوستی و خویشاوندی در توزیع منابع انسانی ، در ارتقاء ،انتصاب…

  پارتی بازی برای استخدام در بیکارترین شهرستان استان یزد!Reviewed by on Feb 9Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از طنین خاتم؛ رابطه مداری، سوء استفاده از نفوذ و تکیه بر معیارهای نابرابر و غیر معقولانه توصیه ، دوستی و خویشاوندی در توزیع منابع انسانی ، در ارتقاء ،انتصاب و استخدام یکی از نشانه های فساد در دستگاه های دولتی به شمار می آید که در فرایند مبارزه با فساد اداری یکی از شاخصه های مؤثر در آسیب شناسی عوامل سازمانی و مدیریتی محسوب می شود که تعدیل یا رفع این ضروری است.

    پارتی بازی یکی از مشکلاتی است که اگر ابتدا به ساکن از آن به عنوان فساد یاد نکنیم،قطعا می توان عنوان معضل را به آن اطلاق کرد،معضلی که در صورت تشدید آن می تواند به عاملی تاثیر گذار در زمینه سازی برای ایجاد فساد تبدیل شود.   شاید شنیده باشید که فلان کارمند اداره پس از ۳۰ سال خدمت در اداره‎‎ای بازنشست شده است و به جای برگزاری آزمون استخدامی مجدد تخصصی و فنی در پست خالی شده یکی بر حسب رابطه  در پست مذکور بدون هیچ نوع تخصص و دانشی بکارگیری شده‎اند.   داستان برخی از ادارات شهرستان خاتم در استخدامی‎ ها نه بر اساس ضابطه و بلکه صرفا بر روی رابطه، فامیل و اقوام و همشهری بودن تبدیل شده است.   بیان این مشکل از سوی رسانه‎ها شاید به مذاق بعضی‌ها خوش نیامده و به قول یکی از مدیران شهرستان گزارشات انتقادی آن هم به این شکل نوعی سیاه‎نمایی – تلقی می شود.   شنیده ها حاکی از این است که یکی از ادارت شهرستان خاتم، نیروی در شرف استخدامی است که نه فراخوانی برای جذب نیرو از این اداره منتشر شده است و نه در آزمون استخدامی که چند ماه گذشته برگزار شد نامی از این اداره در لیست جذب نیرو قرار داشت اگر چه رابطه در این گزینش مهمترین و اصلی ترین شاخصه  می باشد در حالی که دهها نفر در همین رشته مذکور با معضل بیکاری دست و پنجه نرم می کنند.   این نوع استخدامی ها آنهم بدون گذارندن هیچ پرسه اداری فقط بر اساس رابطه صورت میگیرد و باید بگوییم اینجاست که ضابطه فدای رابطه می شود و هزاران جوان بیکار با استعداد شهرستان اوج ناحقی را درک و در کمال ناامیدی از گفتن یک اعتراض نیز دریغ می کنند.   بر اساس آمار شهرستان خاتم از لحاظ  بیکاری در استان رتبه اول را داراست و در هر خانواده هرات و مروستی دو الی سه جوان بیکار و تحصیلکرده وجود دارد و با توجه به شرایط منطقه و نبود حداقل امکانات رفاهی و تفریحی مردم این شهرستان در اوج مظلومیت قرار دارند.   حال جذب نیرو آنهم بر اساس رابطه و پارتی بازی نیز باید بر دردهای مردم و جوانان مظلوم این منطقه افزود.   در دولت تدبیر و امید که مهمترین شعار آن عدالت محوری است باید اصلی ترین شاخصه آن عدالت محوری باشد. همانطور که نمانیده مجلس شورای اسلامی در حوزه بافق، بهاباد، ابرکوه، مهریز و حاتم نیز با تاکید بر ضابطه مداری خواستار گزارش هرگونه اشتغال بر اساس با رابطه شده است و مسئولان باید به شتغال هایی که به گفته مسئولان بیشترین اعتراض مردمی را داشته است پاسخگو باشند.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.