• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » جنگ و تحریم اقتصادی تحفه الهی بود
  کد خبر : 2004234

  جنگ و تحریم اقتصادی تحفه الهی بود

  جنگ و تحریم اقتصادی تحفه الهی بودReviewed by on Feb 9Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از  هرمز؛توصیه های مشفقانه معمولا عاطفی هستند و نصیحت های عاطفی نیز تاثیر گذار و راهگشا تر از بیان آمرانه است. نوعا توصیه های سالکان و عرفا راه پیموده ای…

  جنگ و تحریم اقتصادی تحفه الهی بودReviewed by on Feb 9Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از  هرمز؛توصیه های مشفقانه معمولا عاطفی هستند و نصیحت های عاطفی نیز تاثیر گذار و راهگشا تر از بیان آمرانه است.

  نوعا توصیه های سالکان و عرفا راه پیموده ای چون امام خمینی (ره)، بسیار دلسوزانه و بی غل و غش بوده است.

  اما این نکته بسیار حائز اهمیت است که اگر گوش شنوایی برای این گونه توصیه های پدرانه وجود نداشته باشد قطعا سود چندانی هم برای افراد این گونه توصیه ها و نصایح نخواهند داشت هر چند که از سر دلسوزی باشد.

  امام امت (ره) نصیحت های پدرانه خود را فقط برای پایان عمر و در وصیت نامه قرار نداد و در لحظه لحظه از عمر با برکت خود تمام اقشار جامعه را چنان نصیحت می کرد که اگر بدان ها عمل شود قطعا دیگر کمبودی برای ایران اسلامی از جهت وجود راهنما حتی در این زمانه نیز وجود نخواهد داشت .

  اما متاسفانه باید گفت امان از کسانی که دم از امام میزنند و هر جا کم می آورند از اسم امام سو استفاده می کنند و در عمل امام را به اندازه یک سیاستمدار آمریکایی نیز قبول ندارند.

  امام خمینی (ره)

  من همه ی نیروهای مسلح را در پایان زندگی خاکی خود وصیت مشفقانه می کنم که بدانند اسلام یگانه مکتب استقلال وآزادی خواهی است.

  خداوند متعال همه را با نور هدایت اسلام به مقام والای انسانی دعوت می کند.

  همان گونه که امروز وفادارید در وفاداری خود اسقامت کنید و بدانید که این وفاداری شما را از ننگ وابستگی ها و پیوستگی ها به قدرت هایی که شما را جز برای بردگی نمی خواهند نجات می دهد .

  قدرت ها ی جهانی ملت عزیز ایران را عقب مانده ، بازار مصرف و زیر بار ننگین ستم پذیری می خواهند .

  زندگی انسانی شرافتمندانه را ولو با مشکلات ؛ بر زندگی ننگین بردگی اجانب ، ولو با رفاه حیوانی ترجیح دهید.

  بدانید مادامی که در احتیاجات صنایع پیشرفته دست خود را پیش دیگران دراز کنید و عمر را به دریوزگی بگذرانید، قدرت ابتکار و پیشرفت در اختراعات در شما شکوفا نخواهد شد.

  به خوبی و عینیت دیدید که در این مدت کوتاه پس از تحریم اقتصادی همان ها که که از ساختن هر چیز خود را عاجز می دیدند و از راه انداختن کارخانه ها دیگران را مایوس می نمودند، افکار خود را به کار بستند و بیاری از احتیاجات ارتش و کارخانه های خود را رفع کردند.

  جنگ و تحریم اقتصادی و اخراج کارشناسان خارجی تحفه ای الهی بودکه ما از آن غافل بودیم.

  اکنون اگر دولت و ارتش کالاهای جهان خواران را خود تحریم کنند و به کوشش و سعی در راه ابتکار بیفزایند، امید است که کشور خودکفا شود و از دریوزگی از دشمن نجات یابد.

  توجه به این موضوع پس از سخنان امام بسیار مهم است که برخی از نظریه پردازان کشورهای در حال توسعه همچون ایران همراه با تئوری های به اصطلاح اتو کشیده اجازه نمی دهند کشورهایشان از وابستگی نجات یابند.

  اما همواره در طول تاریخ در همین کشورها مردانی یافت می شوند که با شعار آزادی و استقلال کامل و عمل به آن کشور خود را نجات می دهند .

   

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.