• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , سیاسی , فرهنگی و هنری » انقلاب اسلامی ایران؛ انقلابی غیر قابل هضم در نظام فکری غرب
  کد خبر : 2004093

  انقلاب اسلامی ایران؛ انقلابی غیر قابل هضم در نظام فکری غرب

  انقلاب اسلامی ایران؛ انقلابی غیر قابل هضم در نظام فکری غربReviewed by Aryan♥ on Feb 9Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نسل فردا؛  انقلاب اسلامی ایران، آغازی بر یک پایان بود. پایان قرن ها استبداد داخلی و استعمار خارجی، پایان تحقیر ملت ایران و قرن…

  انقلاب اسلامی ایران؛ انقلابی غیر قابل هضم در نظام فکری غربReviewed by Aryan♥ on Feb 9Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نسل فردا؛  انقلاب اسلامی ایران، آغازی بر یک پایان بود. پایان قرن ها استبداد داخلی و استعمار خارجی، پایان تحقیر ملت ایران و قرن ها دشمنی با اسلام و ارزش های اصیل آن و آغازی برای بازگشت به خویشتن و اسلام ناب محمدی(ص)، آغازی برای تحقق استقلال و آزادی، آغازی برای حرکت به سوی تمدن اسلامی به امید ظهور.

   انقلابی که حتی اندیشمندان غربی هم در توصیف آن عاجزاند و مبنای آن را با انقلابهای سراسر جهان متمایز می دانند و علل آن را نه مسائل اقتصادی و قدرت طلبی های مرسوم بلکه در جایگاه اساسی رهبری نهضت و جهان بینی اسلامی ایشان و بدنه اجتماعی و پشتوانه عظیم مردمی آن می دانند. تا جایی که میشل فوکو از جامعه شناسان و نظریه پردازان سرشناس فرانسوی اینچنین می گوید: " انقلاب ایران در نظام فکری ما غیرقابل هضم است"

  اما حضرت امام خمینی(ره) بعنوان معمار و معیار انقلاب اسلامی از آن بعنوان "انفجار نور" یاد کردند. اینک در آستانه سی و هشتمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، این انقلاب با همه توطئه ها و تهاجمات و تخاصمات داخلی و خارجی با استقامت و پایداری ملت ایران و تبیین مسیر حرکت رشد و تعالی آن توسط حضرت امام خمینی(ه) و حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) همچنان پویاست.

  شاید هنوز هم ابعاد این نهضت عظیم مردمی به خوبی تبیین نشده و حتی آرمانهای والایش بر مسئولین امر پوشیده باشد. دشمنانی که طی این سالها با توطئه‌های گوناگون موفق به شکست انقلاب اسلامی و فرو ریختن نظام جمهوری اسلامی نشدند؛ امروز امید دارند با ترویج فساد و اشرافی‌گری در کشور و استحاله مبانی آن و تحریف شخصیت امام، این انقلاب توحیدی با آرمان تمدن‌سازی اسلامی را، از حرکت باز دارند.

   در این بین متأسفانه سستی و کوتاهی برخی مسئولین در برهه های گوناگون و دربخش های مختلف قابل بررسی است مسئولینی که یا وظایف خود را به خوبی انجام ندادند یا مقوله ی اقتصاد را همچون دوره سازندگی با سیاستگذاری های لیبرالی دنبال کرده و یا همچون دوره اصلاحات مشکل اصلی مردم را نبود آزادی و توسعه ی سیاسی در کشور قلمداد کرده و از مسائل اقتصادی و عدالت اجتماعی غافل شدند، تا جایی که با توسعه فسادهای اقتصادی و تقویت فرهنگ اشرافی‌گری در کشور، مقام معظم رهبری در سال ۱۳۸۰، فرمان هشت ماده‌ای مبارزه با مفاسد را خطاب به رؤسای قوای سه‌گانه صادر کردند، که در عمل این فرمان و رهنمودهای بعدی در خصوص مبارزه با فساد جدی گرفته نشد.

   اگر این موضوع دغدغه اصلی مسئولان کشور در مقام عمل قرار گرفته بود و تنها در تریبون ها از آن صحبت نمی شد امروز شاهد پرونده های سنگین مفاسد اقتصادی در بدنه دولت و دستگاه های اجرایی نبودیم. جای تأسف است که درباره موضوع حقوق های نجومی که از جمله مصادیق بارز نفوذ خوی اشرافیت در سطح مدیریت کلان کشور است به رغم همه این رهنمودها و تذکرات رهبری معظم انقلاب، به دلایل گوناگون و احتمالا سیاسی هنوز یک عزم جدی و فراگیر در مبارزه با جریان سازمان یافته فساد و جریان اشرافیت مولود این فساد بخصوص در دولت وجود نداشته است و پس از گذشت ماه ها از دستور صریح رهبری برای برخورد با نجومی بگیران هنوز هم این موضوع برای مردم روشن نیست.

   تأمل در خطرات ناشی از این فسادها و اشرافی‌گری، نشان می‌دهد یکی از نیازهای فوری امروز کشور، مبارزه با فساد و اشرافی‌گری است. جریان فساد و اشرافی‌گری، در نقطه مقابل جریان انقلاب است و مانع بزرگی بر سر راه تحقق آرمان‌های انقلاب به حساب می‌آید که امروز با تمام توان خود به دنبال اجرایی‌ و نهادینه کردن نظریه سازش با استکبار است.

  و اکنون که از گوشه و کنار می شنویم اطرافیان، فرزند یا برادر فلان مقام ارشد کشور، آلوده یا مرتبط با مفاسد اقتصادی است دلمان به درد می آید که چرا در سخنان و سخنرانی های برخی مسئولان عبارت«طبق منویات امام و رهبری» از دهانشان نمی افتد، اما در عمل تقریبا هیچ! از این کلام دیده نمی شود.

  آری انقلابی بودن و انقلابی ماندن چالش بزرگ انقلاب هاست و باید دانست دم زدن از آرمان ها و انقلابی گری در نظام اسلامی باید با رویارویی تمام قد با استکبار و مبارزه قاطعانه با اشرافیگری و فساد همراه باشد و بی شک آنکه بخاطر منافع و مطامعش ساکت بنشیند انقلابی نیست …                                                                                  

  یادداشت از علیرضا کاظمی دانشجوی کارشناسی مهندسی برق دانشگاه اراک

  کاظمی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.