• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » اخذ مجوز استقلال دانشکده پیراپزشکی جیرفت
  کد خبر : 2003998

  اخذ مجوز استقلال دانشکده پیراپزشکی جیرفت

  اخذ مجوز استقلال دانشکده پیراپزشکی جیرفتReviewed by on Feb 9Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از جیرفت، هدیه عسکرپور چهارشنبه شب در نشست معاونان آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی منطقه هشت در این شهرستان اظهار داشت: بسته‌های طرح تحول سلامت در مرحله پایش و پیگیری اجرایی بیشتر قرار گرفته و کلان منطقه…

  اخذ مجوز استقلال دانشکده پیراپزشکی جیرفتReviewed by on Feb 9Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از جیرفت، هدیه عسکرپور چهارشنبه شب در نشست معاونان آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی منطقه هشت در این شهرستان اظهار داشت: بسته‌های طرح تحول سلامت در مرحله پایش و پیگیری اجرایی بیشتر قرار گرفته و کلان منطقه هشت با مدیریت خوب دانشگاه علوم پزشکی کرمان در اجرای بسته‌ها فعال بودند.

  وی بیان داشت: اگر به بسته‌ها اجرایی‌تر نگاه کنیم، تغییراتی مانند سازماندهی بیمارستان‌های آموزشی، تشکیل شوراهای اخلاق، نهادینه‌سازی بحث اخلاق دانشگاه‌ها، مدیریت و تأمین نیروی انسانی، بومی‌سازی در بحث پذیرش دانشجو و … در دانشگاه ما تا حدی زیادی عملی شده است.

  عسکرپور با اشاره به اقدامات انجام شده برای آموزشی شدن بیمارستان‌های منطقه بیان داشت: یکسری کارهایی در راستای این برنامه در حال انجام است که پیشرفت‌های خوبی هم در زمینه آموزشی کردن، داشته‌ایم و مرکز مهارت‌های بالینی تجهیز شده است.

  وی خاطرنشان کرد: از کارهای خوبی که در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت انجام شد، استقلال دانشکده بهداشت بود که از نظر فضای فیزیکی و تا حد زیادی از لحاظ اعضای هیئت علمی مستقل شده است و سه رشته بهداشت عمومی، بهداشت محیط و بهداشت دهان و دندان در این دانشکده داریم و رشته بهداشت دهان و دندان از رشته‌های جدیدی بود که با پذیرش دانشجویان بومی کار را آغاز کردیم و سری دوم نیز پذیرش شده است.

  معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی جیرفت گفت: در زمینه استقلال دانشکده پیراپزشکی دانشگاه جیرفت مجوز آن اخذ شده تا با سه رشته هوشبری، اتاق عمل و علوم آزمایشگاهی بتوانیم این دانشکده را مستقل کنیم، اما از نظر فضای فیزیکی هنوز نتوانسته‌ایم، دانشکده را مستقل کنیم.

  عسکرپور ادامه داد: دانشکده پزشکی هم از سال ۸۸ راه‌اندازی شده است که نخستین دانشجویان ورودی این رشته امسال فارغ‌التحصیل و در جنوب کرمان مشغول فعالیت هستند و این دستاورد خوبی است که بعد از گذشت هشت سال با تمام کمی و کاستی‌ها نخستین گروه به ثمر رسید.

  وی با بیان اینکه پرستاری و مامایی هم نخستین دانشکده بود و امروز هم در حال فعالیت است، تصریح کرد: ۹ رشته در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت پذیرش دانشجو دارند که رشته علوم آزمایشگاهی نخستین پذیرش خود را در ترم دوم سال جاری دارد.

  عسکرپور ادامه داد: مؤسسه آموزش عالی سلامت کهنوج از سال آینده در دو رشته کاردانی بهداشت خانواده و مبارزه با بیماری‌ها با پذیرش دانشجویان بومی کار خود را آغاز می‌کند و یکسری زیرساخت‌های آن فراهم شده است.

  معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی جیرفت گفت: از نظر بیمارستان‌های آموزشی هم در منطقه یک بیمارستان جنرال، یک بیمارستان تخصصی زنان و یک بیمارستان خصوصی داریم.

  وی با اشاره به اهداف این نشست عنوان کرد: با هم‌اندیشی و تبادل نظر از تجربیات دانشگاه‌های مختلف در راستای اجرای بسته‌های طرح تحول استفاده شود تا دستاوردها را بررسی کنیم و تجربیات بین دانشگاهی را برای ما بیشتر کنند تا با یاری و همفکری در راستای بهره‌برداری از بسته‌های طرح تحول به عنوان یک مأموریت بزرگ وزارت بهداشت در این دوران استفاده کنیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.