• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی , مطالب برگزیده سایت » مطهری: حقوق‌های نجومی غیرقانونی نبود فقط غیر وجدانی بود
  کد خبر : 2003791

  مطهری: حقوق‌های نجومی غیرقانونی نبود فقط غیر وجدانی بود

  علی مطهری : نتوانستیم اعتماد مردم را جلب کنیم در عوض… نایب رئیس مجلس در ارتباط با حقوق‌های نجومی گفت: دیوان محاسبات در مجلس گزارش داد ۳۹۷ نفر حقوق بالا و پایین ۲۰ میلیون تومان دریافت می‌کنند که مجوز آن از مصوبه‌های دولت قبلی بود که دستشان را باز گذاشته بودند، البته این حقوق‌ها غیرقانونی…

  ۱۹

  علی مطهری : نتوانستیم اعتماد مردم را جلب کنیم در عوض…

  نایب رئیس مجلس در ارتباط با حقوق‌های نجومی گفت: دیوان محاسبات در مجلس گزارش داد ۳۹۷ نفر حقوق بالا و پایین ۲۰ میلیون تومان دریافت می‌کنند که مجوز آن از مصوبه‌های دولت قبلی بود که دستشان را باز گذاشته بودند، البته این حقوق‌ها غیرقانونی نبود و فقط غیر وجدانی بوده که این دولت خیلی دیر این موضوع را پیگیری کرد.

  علی مطهری در جلسه پرسش و پاسخ در جمع دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد، با اشاره به دوران انقلاب ۵۷ اظهار داشت: در انقلاب اسلامی همه مردم آمدند و فطرت الهی مردم بیدار شد اما همیشه آن‌هایی که به دنیا کمتر چشم دوخته‌اند و از نظر اقتصاد در سطح پایین‌تری هستند فداکارترند. وی با بیان اینکه در حضور و مشارکت مستضعفین در این رویدادهای بزرگ شکی نیست، گفت: باید دولت نیز به رفع محرومیت این قشر جامعه توجه کند تا شکاف طبقاتی کم شود، اما این امر را نمی‌بینیم.

  نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه اشکال در مدیریت‌ها، ملاحظات و تعارفات ما است، افزود: کسی که می‌خواهد اصلاحات امور کشور را انجام دهد باید مورد توجه باشد، به عنوان مثال همین مؤسسات پدیده یا ثامن‌الحجج که کم‌کم اعتماد مردم را جلب می‌کنند اما بعد موجب بروز معضل می‌شوند.

  مطهری در ارتباط با تحریم‌ها تصریح کرد: تحریم‌ها را نباید شوخی بگیریم چرا که در تحریم نمی‌شود پول جابه‌جا کنیم و گردش در سیستم اقتصادی داشته باشیم حتی پول‌های ایران هنوز در بانک‌های دنیا مانده است که بخشی از این مشکلات به مدیریت ما برمی‌گردد، البته من نسبت به آینده خوش‌بین هستم، گشایش‌هایی که بعد از برجام ایجاد شده، بسیار خوب است.

  وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه برای حل مشکلات اقتصادی چه اقدامی انجام شده است، گفت: جلسات زیادی با بانک مرکزی داشتیم و اگر آن‌ها بی‌‌توجه باشند و کوتاهی کنند از طریق قانونی پیگیری می‌کنیم البته بانک‌ها هم استدلال‌هایی داشتند که نشان می‌داد نظارت‌ها تأثیر داشته است.

  وی در ادامه تصریح کرد: در بحث تصادف قطار تبریز ـ مشهد گفتم این بی‌انضباطی متوجه وزارت راه است و آن‌ها باید پاسخگو باشند، چون معتقدم در جایی که لازم باشد باید وارد شویم، در مباحث فرهنگی هم همین‌طور است.

  وی با بیان اینکه اولویت‌ها را چه کسی تعیین می‌کند، ادامه داد: آیا بحث آزادی کمتر از مباحث معیشتی است، این ارزش‌های انسانی برای همه ما مهم است.

  مطهری در ادامه با اشاره به موضوع برگزاری کنسرت‌ها گفت: این موضوع تأکید ما نبود که هر طور می‌خواهد اجرا شود، بحث ما تبعیض در اجرای قانون است، اگر این‌گونه باشد هر استانی برای خود حکومت ویژه‌ای دارد و این کم‌کم می‌رسد به حکومت فدرال. وی افزود: کنسرت اگر نامناسب باشد حتماً تبعات بدی دارد که باید مسؤولان اجرایی برای آن راهکاری در نظر بگیرند، ما محدودیت‌هایی را در آزادی مردم به وجود می‌آوریم و آن را به معیشت مردم سوق می‌دهیم که این خیلی بد است.

  نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در اینکه معیشت مهم است هیچ شکی نیست اما مردم ما رشد اجتماعی سیاسی پیدا کردند، معیشت در کدام کشور به نقطه ایده‌آل رسیده است، آمریکا و اروپا هم همین‌طور هستند و حتی وضعیت معیشت خوبی ندارند.

  وی در ارتباط با حقوق‌های نجومی گفت: دیوان محاسبات در مجلس گزارش داد ۳۹۷ نفر حقوق بالا و پایین ۲۰ میلیون تومان دریافت می‌کنند که مجوز آن از مصوبه‌های دولت قبلی بود که دستشان را باز گذاشته بودند، البته این حقوق‌ها غیرقانونی نبود و فقط غیر وجدانی بوده که این دولت خیلی دیر این موضوع را پیگیری کرد.

  نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برجام راه را برای پیشرفت هسته‌ای ما باز کرد، گفت: ۱۹ هزار سانتریفیوژ در سطح پایین داشتیم که باید به نسل برتر آن ارتقا پیدا می‌کرد، هیچ کشوری حتی آمریکا هم نمی‌تواند صنعت هسته‌ای خود را بدون کمک دیگر کشورها انجام دهد، حتی شکایت رئیس‌جمهور آمریکا هم نشان می‌دهد که برجام به ضرر آن‌ها است.

  مطهری در بخش دیگری از این جلسه خاطرنشان کرد: طرح تحول سلامت دچار کمبود مالی و مشکلات شد اما در برنامه ششم تمهیداتی اندیشه شده است تا ۱۰ درصد قانون یارانه‌ها به آن اختصاص داده شود تا این طرح ادامه پیدا کند.

  وی در بخش دیگری از سخنانش تأکید کرد: من هیچ‌وقت نگفتم کشور ما به موشک احتیاج ندارد، افراط‌گرایی در انقلاب اسلامی خوب نیست، قدرت موشکی ایران بر هیچ‌کس پوشیده نیست.

  مطهری افزود: انقلاب ما قائل به اشخاص نیست، ریشه‌اش ایمان مردم و اعتقاد آن‌هاست، اما باید اذعان داشت خلوص نیتی که در دوران انقلاب بود متأسفانه بعد از انقلاب در جامعه ما کم شده است.وی با بیان اینکه من برای لغو برنامه‌ام از دادستان مشهد شکایت کردم، گفت: دادستان احتمال وقوع جرم دادند اما نمی‌شود هر فردی که از منزل بیرون بیاید برای آن احتمال وقوع جرم داد، این موارد در کشور کار زشتی است.

  وی خاطرنشان کرد: بسیاری از کارها با اجبار قانون رفع نمی‌شود، هیچ‌وقت مردم از جمهوری اسلامی برنمی‌گردند، آنچه در جامعه نمود دارد مثل بی‌حجابی و… واقعیت جامعه نیست مثلاً در زمان انقلاب بی‌حجابی در شمال تهران زیاد بود اما در دوران انقلاب همه بانوان چادری بودند و این یعنی باید به واقعیت جامعه نگاه کرد.

  منبع: سیمرغ
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.