• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , اخبار پربازدید » سوءاستفاده از صندوق و کشف ۱۲ مورد تخلف توسط دادستانی/حق بازنشسته خوردن ندارد
  کد خبر : 2003769

  سوءاستفاده از صندوق و کشف ۱۲ مورد تخلف توسط دادستانی/حق بازنشسته خوردن ندارد

  به گزارش ایران ویج، محمود اسلامیان، در همایش نقش آفرینی صندوق‌های بازنشستگی در توسعه فرهنگ بیمه گفت: بازنشستگان حق دارند در زمان بازنشستگی از حداقل امکانات بهره مند باشند و معتقدم صندوق محل بسیار خاصی است چون هر مسئول و مدیری که امروز در کشور است بی تردید تربیت یافته همین بازنشستگان است. وی با…

  ۱۴

  به گزارش ایران ویج، محمود اسلامیان، در همایش نقش آفرینی صندوق‌های بازنشستگی در توسعه فرهنگ بیمه گفت: بازنشستگان حق دارند در زمان بازنشستگی از حداقل امکانات بهره مند باشند و معتقدم صندوق محل بسیار خاصی است چون هر مسئول و مدیری که امروز در کشور است بی تردید تربیت یافته همین بازنشستگان است.

  وی با اشاره به اینکه بازنشستگان بر گردن این مملکت حق دارند ادامه داد: در رابطه با روی کارآمدن ترامپ در امریکا باید گفت که چند سالی آنها به ما خندیدند و الان وقت آن است که مابه آنها بخندیم زیرا چیزی که عوض دارد گله ندارد.

  اسلامیان افزود: چند سال با بی تدبیری های دولت قبل تورم دائم روند صعودی داشت و افزایش چشمگیری یافت و این در حالی است که باید با افزایش نرخ تورم حقوق بازنشستگان نیز به نسبت همان افزایش می یافت تا قدرت خرید آنها حفظ شود.

  مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تصریح کرد: اگر تورم ۳۰ درصد افزایش یافت و دولت قبل حقوق بازنشستگان را ۳۰ درصد اضافه کرد لطفی نکرده است زیرا تنها قدرت خرید آنها حفظ شده در حالی که اگر افزایش حقوق ها کمتر بود به این قشر ظلم می شد.

  اسلامیان افزود: در این دولت تورم کنترل شده اما خسارات بر جای خود باقی است چون اصلا قابل جبران نیست و هزینه این اشتباه را کل جامعه پرداخت می کنند و قابل جبران نیست.

  وی ادامه داد: سال گذشته به همت رئیس‌جمهور ردیفی در بودجه آمد تا بتوانیم به صورت تدریجی حقوق را افزایش دهیم به این ترتیب در سال گذشته ۶۰۰ میلیارد تومان و برای سال ۹۶ هزار میلیارد تومان به منظور جبران خسارات وارده در دولت قبل در منابع صندوق بازنشستگی کشوری لحاظ خواهد شد.

  مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: در دولت گذشته در همه جا سوءاستفاده هایی شد و صندوق بازنشستگی کشوری از این سوء استقاده مصون نماند تا جایی که ۱۲ مورد تخلف صورت گرفت که به کمک دادستان تهران ۱۰ مورد آن را شناسایی کردیم.
  اسلامیان ادامه داد: درصدد وصول و شناسایی تمام تخلفات هستیم زیرا ارقام سوء استفاده یک قران و دو هزار نیستند و متعلق به بازنشستگان است و باید همه آن پس گرفته شوند.

  وی ادامه داد: یکی از این تخلفات مربوط به کسی می‌شود که برخی از افراد حداقل ۴۰۰ میلیارد تومان مال را در منطقه مینی سیتی از آن خود کرده و ما با پیگیری هایی که کردیم توانستیم این خسارات را جبران کنیم و آن را بازپس گیریم.

  مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: ارقام سوءاستفاده شده در دولت قبل متعلق به یک میلیون و ۳۰۰ هزار بازنشسته است و حق آنها خوردن ندارد.

  وی عنوان کرد: خوشبختانه در حال حاضر پرداختی های ما به روز شده است.

  وی افزود: در حال حاضر میانگین پرداختی های ما به بازنشستگان یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومان است و متاسفانه در سه سال پیش به جای کمک به صندوق ردیف بودجه تکمیلی حذف شد. در حالی که ما این دو سال را تحمل کردیم اما دیگر تحمل نداریم چون رقم حذف شده رقم سنگینی است و نمی توانیم فقدان آن را در صندوق بازنشستگی کشور تاب آوریم.

  مدیرعامل صندوق بازنشستگی گفت: امیدواریم با قانونی کردن روند مطالبات در برنامه ششم در صدد احقاق حق بازنشستگان کشور برآییم و خسارات وارده بر آنها را جبران کنیم.

  منبع: فارس
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.