• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی , فرهنگی و هنری , مذهبی » درس آشنایی با جریان های ادبی قبل و بعد از انقلاب اسلامی تولید شد
  کد خبر : 2003603

  درس آشنایی با جریان های ادبی قبل و بعد از انقلاب اسلامی تولید شد

  درس آشنایی با جریان های ادبی قبل و بعد از انقلاب اسلامی تولید شدReviewed by Aryan♥ on Feb 8Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، مرتضی فاضلی، افزود: با توجه به نقش جریان های  ادبی و هنری در شکل گیری تحولات…

  درس آشنایی با جریان های ادبی قبل و بعد از انقلاب اسلامی تولید شدReviewed by Aryan♥ on Feb 8Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، مرتضی فاضلی، افزود: با توجه به نقش جریان های  ادبی و هنری در شکل گیری تحولات فرهنگی و اجتماعی در دوره‌های مختلف تاریخی، آشنایی با این جریان ها برای دانشجویان و قشر فرهیخته جامعه ضروری به نظر می رسد.

  وی افزود: واکاوی هر جریانی در هنر و ادبیات، بسته به نیت، و قصد پژوهشگر می‌تواند شکل‌های متفاوتی پیدا کند. البته این بررسی ها از یک سلسله عوامل  و زمینه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، عقیدتی و مانند آن‌ها متأثر هستند.

  فاضلی گفت: در یک نگاه کلی و اجمالی، سه رویکرد مسلط در ادبیات قبل از انقلاب حاکم بوده که به ترتیب عبارت بودند از رویکرد رمانتیسیسم، رویکرد واقعیت‌گرا یا رئالیستی و رویکرد شکلی‌گرا یا فرمالیستی. این سه رویکرد، در بعد از انقلاب هم با تفاوت‌هایی و البته با تقدم و تأخرهای متفاوتی حضور داشتند و یک رویکرد دیگر هم به آن‌ها اضافه شده در بعد از انقلاب که ادبیات واقعیت‌گرای آرمان‌طلب اسلامی است.

  فاضلی اضافه کرد: اینکه هر یک از این رویکردها به چه معنایی هستند و چه تاثیراتی بر زمانه خود داشته‌اند موضوعی است که مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان در درسی با عنوان آشنایی با جریان‌های ادبی قبل و بعد از انقلاب به آن پرداخته است.

  مدیر آموزش‌های فرهنگی سیاسی نهاد گفت: این درس در پنج جلسه با عناوینی همچون انواع مکاتب‌ و رویکردهای داستان‌نویسی، غلبه برخی رویکردهای ادبی در ایران، احیای ادبیات اسلامی بعد از انقلاب اسلامی، اصول و مبانی جریان واقعیت‌گرایی اسلامی به بررسی جریان‌های ادبی پیش و بعد از انقلاب اسلامی ایران می‌پردازد.

  وی خاطر نشان ساخت: این درس توسط محمدرضا سرشار، نویسنده و پژوهشگر و منتقد ادبی که از او آثار ماندگار بسیاری در حوزه‌های مختلف ادبی بر جا مانده تدریس و ارائه می‌گردد.

  لازم به ذکر است مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان یک وبسایت آموزش مجازی است که خدمات رایگان آموزشی را به صورت شبانه روزی و از طریق اینترنت ارائه می‌دهد و تاکنون بیش از ۳۲۷هزار دانشجو و استاد دانشگاه در این سامانه عضو شده‌اند. مخاطبان و علاقه مندان  می‌توانند به منظور ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر  به وب سایت آموزش مجازی دانشگاهیان به نشانی http://ec.nahad.ir مراجعه کنند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.