• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » افتتاح پروژه گازرسانی در باغملک که تنها یک مشعل را موقت روشن کرد+ تصاویر
  کد خبر : 2003513

  افتتاح پروژه گازرسانی در باغملک که تنها یک مشعل را موقت روشن کرد+ تصاویر

  افتتاح پروژه گازرسانی در باغملک که تنها یک مشعل را موقت روشن کرد+ تصاویرReviewed by on Feb 8Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از باغملک نیوز :پس از هفته دولت ، دهه فجر فرصتی است تا دولتی‌ها برای رونق، آبادانی شهر و روستا پروژه‌ها و برنامه‌هایی را…

  افتتاح پروژه گازرسانی در باغملک که تنها یک مشعل را موقت روشن کرد+ تصاویرReviewed by on Feb 8Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از باغملک نیوز :پس از هفته دولت ، دهه فجر فرصتی است تا دولتی‌ها برای رونق، آبادانی شهر و روستا پروژه‌ها و برنامه‌هایی را افتتاح کنند .

  در همین خصوص فرماندار باغملک در نخستین روز از دهه فجر از افتتاح ۱۳ پروژه با اعتبار ۲۶ میلیارد ریال در باغملک خبر داد حال یکی از پروژه های افتتاحی در این دهه  زیر ذره بین باغملک نیوز قرار گرفت:

  *پلان ۱:

   طی روزهای گذشته خبری به دست ما رسید مبنی بر اینکه  گاز رسانی به روستاهای برترکیده ، دره تل ، واجل و سردره با روشن شدن مشعل گاز توسط مهندس نکونام (مسئول بهره برداری گاز استان خوزستان ) و با حضور مسئولین استانی ، شهرستان و اقشار مردم با شبکه گذاری ۲۵۰۰۰متر افتتاح شد و تعداد  800 خانوار تحت پوشش این پروژه قرار گرفتند.

  هنوز ساعتی از نشر این خبر نگذشته بود که موج نارضایتی برخی مخاطبین از جمله اهالی روستای سردره و واجل را به همراه داشت و بر تکذیب این خبر تاکید داشتند و اظهار کردند هیچ پروژه ای در این دو روستا افتتاح نشده است.

  *پلان۲:

  افتتاح این پروژه نیز در سایت شرکت گاز خوزستان به شرح زیر مخابره شد:

   

  اتصال هفت روستای تابعه شهرستان باغملک به شبکه سراسری گاز طبیعی کشور

  به مناسبت سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و ایام ا… دهه ی مبارک فجر آیین بهره برداری از پروژه گازرسانی به هفت روستای صیدون شمالی شهرستان باغملک با حضور علی اکبر نکونام سرپرست بهره برداری شرکت گاز استان خوزستان ،مسئولان محلی و جمعی از اهالی آن روستاها  در مسجد امام علی (ع) روستای دره تلخ برگزار شد.

  به گزارش ایران ویج به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان خوزستان ،علی اکبر نکونام بعنوان نماینده مدیر عامل گاز استان با تهنیت فرا رسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به تمامی فجر آفرینان  ایران اسلامی اظهار داشت : پروژه گازرسانی به روستاهای صیدون در قالب ۲۵ کیلومتر شبکه گذاری  و خط پایداری شهر صیدون در امروز در مرحله بهره برداری گاز طبیعی قرار گرفته که تعداد ۸۰۰ خانوار روستایی از وجود گاز طبیعی قرار می گیرند.وی مبلغ کل پروژه را  44 میلیارد ریال عنوان نمود. سرپرست بهره برداری شرکت گاز استان خوزستان با دعوت از اهالی روستاهای ذکر شده رعایت اصول و نکات ایمنی در مصرف گاز طبیعی را متذکر شد.

  *پلان۳:

  چندی پیش نیز پور موسوی رئیس اداره گاز باغملک اظهار کرد: پروژه ۵۰کیلومتری شبکه و نقاط مقاوم سازی روستای سرحانی در دست اجراست که در این پروژه یازده روستای میان بیشه،گلال دو پران، سوالی، سرآسیاب، محمدآباد، شهیدکلاه کج، تنگستان، پشت پر، دوبند، پاتیل و سرحانی راشامل می شود و تاکنون۳۰درصد این پروژه پیشرفت فیزیکی داشت.

  وی بیان کرد: دومین پروژه انشعاب و شبکه به طول ۲۵ کیلومتر که شامل روستاهای بردترکسته، واجل، سردره، آبگرمک، قندی، دولتاک، دره تلخ و بنار واجل به صورت ۱۰۰ درصد اجرا شده و دو روستا گازدار شده و مابقی روستاها در مرحله تست و گازدارشدن هستند.

   

  *پلان ۴:

  عابد رضایی از اهالی روستای سردره با ارسال عکسی از مشعل افتتاح شده در گفتگو با خبرنگار ما گفت: من اهل روستای سردره هستم و در خصوص این خبر می گویم فقط خط اصلی، وگرنه هیچ گونه اقدامی نکردند چرا در اخبار می زنند افتتاح شد  فقط جلوی  مسجد یک  مشعل روشن کردند وگرنه هیچ گونه اقدامی نکردند.

  رضایی با اشاره به عکسی از بخاری نفتی منزل خود گفت:  روستای سردره به طور تقریبی ۱۷۰۰ خانوار دارد اما همچنان از بخاری نفتی استفاده می کنیم ، روز گذشته هم برای تهیه نفت به قلعه تل رفتم  و تنها ۲ بشکه ۲۰ لیتری توانستم تهیه کنم .

  وی با بیان اینکه فقط خط لوله اصلی را جایگذاری و تست کردند گفت: فقط جلو مسجد روستای دره تل مشعل روشن کردند و اصلا روستای دیگری نرفتند و برای شکایت هم به فرمانداری سر زدم ولی آقای فرماندار حضور نداشت ، ما با وجود سرمای شدید با بخاری نفتی روزگار سر می کنیم و همه اهالی چشم انتظار رسیدن گاز به منازل هستند اما با افتتاح های نمادین مردم ناراضی تر از پیش می شوند.

  *پلان ۵:

  مهدوی یکی دیگر از اهالی روستای واجل با ابراز نارضایتی از وضع موجود گفت : پروژه گازرسانی روستای واجل  از دو سال پیش شروع به کار کرد و تنها عملیات خاک برداری و جایگذاری لوله های گاز تنها انجام شد .

   

  وی با بیان اینکه روستایی با  وجود چند هزار جمعیت همچنان از نبود گاز رنج می برد افزود : هر چند ماه یکبار سراغ این پروژه می آیند و بخشی از آن را انجام می دهند و می گویند اعتبار نیست و می روند.

   

   

  *پلان ۶:

  با یکی از کارمندان شرکت گاز باغملک در این خصوص گفتگویی داشتیم و توضیحاتی در این خصوص به ما ارائه داد.

   

  این کارمند شرکت گاز بیان کرد : شبکه اصلی گاز دو مرحله " شبکه اصلی " و "گازدار شدن شبکه " دارد که بعداز گازدار شدن خط لوله گاز (از ایستگاه گاز تا ورودی روستا و کوچه ها ) مرحله بعد نصب علمک درب منازل می باشد که اکنون مرحله اول انجام و افتتاح شد و مرحله دوم پیمانکارش مشخص است که تا هفته های آتی برای نصب علمک شروع به کار می کند.

  وی افزود : پیمانکار ، نیروها مشخص هستند و تجهیزات هم آماده است و روز افتتاح هم اهالی این روستاها آنجا بودند و به آنها اعلام شد که هفته های آینده پیمانکار شروع  به کار می کند.

  وی با بیان اینکه اسم پروژه به نام این روستاهاست گفت : این پروژه از روستای دره تل شروع می شود تا روستای واجل و سردره ادامه دارد و روستای سردره و واجل جواب تست گاز آمده و هفته آینده گاز دار میشوند واز ۲هفته دیگر  پیمانکار نصب علمک در روستای دره تل را  شروع می کند  و پیمانکار برای یک  روستای کوچک نیرو و تجهیزاتش  را نمی آورد و منتظر است تا روستای واجل و سردره گاز دار شوند و همه رو باهم شروع کند.

   

  پلان آخر :

  گاهی کلنگ برای ساخت پروژه هایی بر زمین فرو می رود که هیچ سودی برای شهرستان ندارند و سالها فقط اعتبارات را جذب خود می کنند اما در عوض چه بسیار هستند پروژه هایی که مردم از نبود آنها رنج می برند به طوری که افتتاح و بهره برداری از برخی پروژه ها باعث می شود مشکلات کم شود.

   

  جالب است که برخی از پروژه ها فقط وعده های افتتاح را می شوند و هیچ گاه از روبان و قیچی برای افتتاح خبری نیست ، هر بار مسئولین در این راستا قول افتتاح پروژه را تا پایان سال می دهند و وقتی سال رو به اتمام است، افتتاح را به نیمه نخست سپس نیمه دوم سال و بعد هم به سال بعد موکول می کنند.

   

  افتتاح پروژه های ناتمام که ظلم به مردم بوده و موج نارضایتی و بی اعتمادی از سوی مردم را به دنبال خواهد داشت و مردم دیار باغملک امروز نظاره‌ گر مسئولان و مدیرانی هستند که تنها به دنبال پر کردن کارنامه کاری هستند.

   

  اکنون این سوال در اذهان متبادر می‌شود که  این پروژه که کار آنها به اتمام نرسیده بود چرا افتتاح شد ؟

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.