• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پربازدید , بین الملل , سیاسی » مخالفت پارلمان اسکاتلند با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا
  کد خبر : 2003469

  مخالفت پارلمان اسکاتلند با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا

  مخالفت پارلمان اسکاتلند با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپاReviewed by Aryan♥ on Feb 8Rating: پارلمان اسکاتلند با اکثریتی قوی با طرح خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا مخالفت کرد. بریتانیا قصد دارد ماه مارس آینده به طور رسمی خروج از اتحادیه اروپا را تقاضا کند. اقدام پارلمان اسکاتلند یک علامت نمادین نیرومند است. به گزارش ایران…

  مخالفت پارلمان اسکاتلند با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپاReviewed by Aryan♥ on Feb 8Rating:

  پارلمان اسکاتلند با اکثریتی قوی با طرح خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا مخالفت کرد. بریتانیا قصد دارد ماه مارس آینده به طور رسمی خروج از اتحادیه اروپا را تقاضا کند. اقدام پارلمان اسکاتلند یک علامت نمادین نیرومند است.

  به گزارش ایران ویج به نقل از عصر ایران به نقل از بی بی سی، نمایندگان پارلمان منطقه‌ای اسکاتلند در ادینبورگ (ادینبورو) با اکثریتی قاطع به طرح خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا (معروف به برکسیت) رأی مخالف دادند.

  دولت بریتانیا به ریاست ترزا می قصد دارد در ماه مارس آینده به طور رسمی در بروکسل تقاضای خروج از اتحادیه اروپا را ارائه دهد.

  ۹۰ نماینده‌ی پارلمان اسکاتلند در یک رأی‌گیری نمادین درباره درخواستی رأی دادند که دولت اسکاتلند به ریاست نیکولا استرجن به مجلس ارائه کرده بود. ۳۴ نماینده که به طرح مزبور رأی منفی دادند، از اردوی محافظه‌کاران هستند که ترزا می، نخست وزیر، نیز به آن تعلق دارد.

  اکثریت نمایندگان اسکاتلند معتقد هستند که دولت بریتانیا بسیاری از پرسش‌ها را در رابطه با برکسیت بی‌پاسخ گذاشته است. به نظر آنها روشن نیست که پس از برکسیت، پارلمان مرکزی در لندن بتواند درباره تمام مناسبات اقتصادی تصمیم‌گیری کند.

  یک رفراندوم عمومی در ژوئن ۲۰۱۶ نشان داد که ۶۲ درصد مردم اسکاتلند با خروج بریتانیا از “اتحادیه اروپا” مخالف هستند. این در حالی‌ست که در سراسر بریتانیا حدود ۵۲ درصد از شهروندان به خروج از اتحادیه اروپا رأی دادند.

  مردم اسکاتلند به طور سنتی طرفدار اروپا شناخته می‌شوند و به همین دلیل بسیاری از آنها خواهان جدایی از بریتانیا هستند، اما نظرخواهی در این امر تنها با رضایت دولت مرکزی امکان‌پذیر است.

  رأی‌گیری در پارلمان اسکاتلند جنبه اجرایی ندارد، اما بهرحال هشداری به لندن است تا بداند خروج به این سادگی امکان‌پذیر نیست.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.