• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , بین الملل , سیاسی » کاخ سفید به فکر جای دادن سپاه پاسداران ایران در لیست سیاه است
  کد خبر : 2003318

  کاخ سفید به فکر جای دادن سپاه پاسداران ایران در لیست سیاه است

  کاخ سفید به فکر جای دادن سپاه پاسداران ایران در لیست سیاه استReviewed by Aryan♥ on Feb 8Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر، منابع آگاه به خبرگزاری «رویترز» گفته اند که دولت جدید واشنگتن در حال گمانه زنی بر روی طرحی است که می تواند به جای دادن سپاه پاسداران جمهوری…

  کاخ سفید به فکر جای دادن سپاه پاسداران ایران در لیست سیاه استReviewed by Aryan♥ on Feb 8Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر، منابع آگاه به خبرگزاری «رویترز» گفته اند که دولت جدید واشنگتن در حال گمانه زنی بر روی طرحی است که می تواند به جای دادن سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در لیست سیاه آمریکا، منجر شود.

  به گفته مقام های رسمی که نامی از آنها برده نمی شود، چندین نهاد دولتی آمریکا برای تصمیم گیری در این خصوص، مورد مشاوره قرار گرفته اند حال آنکه واشنگتن پیشتر نیز چندین شخص حقیقی و حقوقی وابسته به سپاه پاسداران جمهوری اسلامی را مورد تحریم قرار داده است.

  گفتنی است که رویترز به طور مستقیم کپی از طرح مورد بررسی از سوی دولت واشنگتن را رؤیت نکرده است و هنوز معلوم نیست که آیا چنین طرح چالش برانگیزی در قالب یک فرمان اجرایی به امضای «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری تازه کار آمریکا، خواهد رسید یا خیر.

  این درحالی است که کاخ سفید نیز تاکنون در این خصوص پاسخی به رویترز نداده است.

  لازم به ذکر است که تاکنون چندین پیش نویس در رابطه با موضوعات مشابه به دولت ترامپ ارائه شده است که همگی آنها رَد شده یا به تعویق افتاده اند.

  رویترز هفته پیش گزارش داد که مقامات رسمی آمریکا در حال بررسی طرح جای دادن «اخوان المسلمین» در لیست سیاه تروریسم هستند حال آنکه ظاهرا رسیدگی به این مسئله به تعویق افتاده است.

  برخی از مشاوران تندروی ترامپ وی را به افزایش تحریم ها علیه ایران ترغیب می کنند حال آنکه پس از تحریم های جدیدی که واشنگتن هفته گذشته علیه ۲۵ شخصیت حقیقی و حقوقی وابسته به ایران اعمال کرد، کاخ سفید در ادامه شعارهای عوام فریبانه خود مدعی شد که این تازه آغاز راه است!

  گفتنی است که بهانه واشنگتن برای اعمال تحریم های احتمالی علیه سپاه پاسداران، حضور موثر این نهاد در بخش اقتصادی ایران عنوان می شود.

  با این حال، مقامات آمریکایی به این حقیقت اذعان می کنند که اتخاذ تصمیم هایی چنین چالش برانگیز آن هم با توجه به مخمصه ای که ترامپ از بابت ممنوع کردن ورود اتباع هفت کشور مسلمان به خاک آمریکا، در آن گرفتار شده است؛ امر معقولی به نظر نمی آید و وی را فعلا به صبر پیشه کردن، وا می دارد.

  همه اینها با در نظر گرفتن نفوذ ایران در منطقه و نقشی که در مبارزه با داعش ایفا می کند؛ تحریم کامل سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران را مسئله ای در خور تامل و عاقبت اندیشی بیشتر نشان می دهد حال آنکه اتخاذ چنین تصمیم چالش برانگیزی به طور قطع تبعات بسیار گسترده ای را در پی خواهد داشت که از آن میان می توان به پیامدهایش بر توافق جامع هسته ای (برجام) اشاره کرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.