• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی » ماموریت‌های شورای اجتماعی کشور در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد
  کد خبر : 2003105

  ماموریت‌های شورای اجتماعی کشور در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد

  دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از تصویب ماموریت‌های شورای اجتماعی کشور در شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد. به گزارش ایران ویج، هفتصد و نود و دومین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی برگزار شد. محمد رضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی پس از این جلسه در…

  ۸۵

  دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از تصویب ماموریت‌های شورای اجتماعی کشور در شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد.

  به گزارش ایران ویج، هفتصد و نود و دومین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی برگزار شد.

  محمد رضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی پس از این جلسه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ابتدای جلسه پیشنهادی از جانب برخی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی پیرامون سند موسوم به ۲۰۳۰ که از طرف یونسکو مطرح شده است و توسط برخی دستگاه‌ها در داخل نیز اقداماتی در زمینه آن انجام شده بود، ارائه شد.

  وی افزود: با توجه به دغدغه‌های اعضای جلسه درخصوص مغایرت‌ها و عدم انطباق این سند با سیاستهای داخل کشور و با توجه به اینکه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به عنوان سند محوری تعلیم و تربیت کشور در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده و مورد تاکید و توجه رهبر معظم انقلاب نیز بوده است مقرر شد بررسی های لازم در این زمینه انجام شود.

  دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اسنادی که قرار است در سطح بین الملل مطرح باشد باید با نگاه جمهوری اسلامی ایران و اسناد ملی مغایرت نداشته باشند که رئیس جمهور تاکید کرد این موضوع در دستور کار شورا قرار گرفته و ابعاد موضوع برای تصمیم گیری های لازم مورد بررسی قرار گیرد.

  مخبر دزفولی با اشاره به بررسی آئین نامه شورای اجتماعی کشور در این جلسه گفت: بحث آسیب های اجتماعی از چندی پیش با تاکید رهبر معظم انقلاب در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفته است و جلساتی نیز با حضور مسئولین ذی ربط در محضر معظم له تشکیل شده است.

  وی افزود: در این جلسات مقرر شد شورای اجتماعی کشور تقویت شده و شرح ماموریت های آن نیز ارتقا یابد و قرار شده بود که ماموریت ها را شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب برساند.

  دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در جلسه امروز پیش نویس ارائه شده توسط شورای اجتماعی کشور در جلسه ارائه شد و اهداف شورای اجتماعی کشور به تصویب رسید، همچنین برخی رویکردهای این شورا برای مقابله و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نیز به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید.

  مخبر دزفولی گفت: درخصوص ترکیب شورای اجتماعی کشور ملاحظاتی از جانب اعضای جلسه مطرح شد که مقرر شد ترکیب این شورا نیز در جلسه آینده به تصویب برسد.

  وی افزود: امیدواریم با این شرح وظایفی که برای شورای اجتماعی کشور به تصویب رسید حرکت خوبی که توسط دستگاه های نظام با تاکید رهبر معظم انقلاب و اهتمام رئیس جمهور، قوه مقننه و قوه مجریه آغاز شده است منجر به کاهش و رفع معضل آسیب های اجتماعی شود.

  منبع: تسنیم
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.