• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , اقتصادی » توزیع سبد کالا و وعده های انتخاباتی دولت تدبیر
  کد خبر : 2002710

  توزیع سبد کالا و وعده های انتخاباتی دولت تدبیر

  توزیع سبد کالا و وعده های انتخاباتی دولت تدبیرReviewed by Aryan♥ on Feb 7Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از هرمز؛ حل مشکلات اقتصادی مردم در کشورهای مختلف یکی از گذرگاههای مشکل است که دولتهای مختلف در اقصی نقاط جهان در زیر چتر آزمون خود همواره سنجیده…

  توزیع سبد کالا و وعده های انتخاباتی دولت تدبیرReviewed by Aryan♥ on Feb 7Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از هرمز؛ حل مشکلات اقتصادی مردم در کشورهای مختلف یکی از گذرگاههای مشکل است که دولتهای مختلف در اقصی نقاط جهان در زیر چتر آزمون خود همواره سنجیده است و میزان اعتماد ملتها را به دولتها نشان می دهد.

  یادمان نرفته است که حدود ۳ونیم سال پیش، در مناظره های انتخاباتی، یکی از وعده های روشن دولت تدبیر و امید متحول ساختن اقتصاد و معیشت مردم بود و همواره از کانال حل تحریم ها نوید گشایش اقتصادی در بعد ملی و بین المللی را مطرح می نمودند و با زیر سئوال بردن عملکرد دولت قبل، اقداماتی چون دادن سهام عدالت و سبد کالا را نوعی گدا پروری و مسکن های موقتی تلقی می نمودند.

  یکی از وعده های قطعی و روشن دولت تدبیر و امید این بود به آنچنان گشایش در امر معیشت و اقتصاد مردم ایجاد خواهد نمود که نیازی به دریافت۴۵ هزاروپانصدتومان یارانه و دریافت سبدکالا نباشد و اعلام می نمودند این عملکردها را در گزارشهای صدروزه  به نمایش خواهند گذاشت، اما پس از روی کار آمدن دولت نه تنها خبری از سبد کالای آنچنانی نشد بلکه پرداخت همان یارانه ۴۵هزاروپانصدتومانی هم به گفته وزیر اقتصاد، مصیبت عظمای دولت شد که به کرات، پرداخت آن از دیدگاه دولتمردان غیرمنطقی و بار اضافی قلمداد شد.

  اینک در حالیکه دوره چهارساله دولت تدبیر و امید در حال سپری شدن است و فضای منفی افکار عمومی در مورد عملکرد دولت صددرصد نقش ذهن ها شده است، در چهار ماهه پایانی دولت، وزیر محترم کارو رفاه اجتماعی، خبر از تنظیم دو مرحله ای سبد کالا جهت ارائه به اقشار ضعیف را می دهد، همان اقشاری که قرار بود با گشایش اقتصادی دیگر ضعیف قلمداد نشوند و صرفنظر از اینکه ارائه سبدهای کالای قبلی را گاها ثروتمندان بی نیاز، آنرا دریافت نمودند ولی فقیران نیازمند از دریافت محروم شدند.

  این بار دولت باهمه نابسامانی هایی که در نحوه توزیع سبدکالا وجود داشت، اگر موفقیتی داشته باشد این روال را به اذهان عموم مردم شریف و عزتمند ایران بیاد می نماید که چطور است دولت تدبیر و امید، خود یکی از منتقدان اصلی دولت قبل در موضوع پرداخت یارانه ها و سبد کالا در ماههای پایانی چهارساله اول بود و آنرا با هدف جذب آراء در انتخابات و  یک شعار تبلیغاتی با ظاهر پرطمطراق مطرح می نمود، اینک خود از روی بی عملکردی و عدم موفقیت به وعده ها آن هم در چهارماهه پایانی عمر خود، شعار توزیع سبدکالا را مطرح می نماید.
  آیا این اعلام با موضع گیری های قبلی دولتمردان تدبیر و امید منافات ندارد؟ آیا این اعلام خالی از اهداف انتخاباتی است؟ آیا در سه سال گذشته دولت توان دادن سبد کالا را نداشته و یا نخواسته است که بدهد؟ آیا مردم ما سه سال و اندی از کارنامه دولت را که با شعارهای بسیار زیاد و عملکرد بسیار محدود همراه بوده است با وعده دریافت سبدکالا که تخقق همین هم در پرده ابهام است را فراموش خواهند کرد؟
  باید منتظر باشیم تا ملت در انتخابات ۲۹ اردیبهشت۹۶ و آن هم در صندوقهای رای چه قضاوتی را به اجرا می گذارند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.