• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اقتصاد مقاومتی » معضل دست‌فروشان باید با تدبیر حل شود
  کد خبر : 2002484

  معضل دست‌فروشان باید با تدبیر حل شود

  معضل دست‌فروشان باید با تدبیر حل شودReviewed by Aryan♥ on Feb 7Rating: میرابراهیم صدیق امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که در مدیریت شهری مطرح بوده و در سال‌های اخیر به دلیل رشد شهرستان کرج افزایش یافته، مربوط به دست‌فروشان است. وی افزود: دست‌فروشی و گسترش آن یک…

  معضل دست‌فروشان باید با تدبیر حل شودReviewed by Aryan♥ on Feb 7Rating:

  میرابراهیم صدیق امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که در مدیریت شهری مطرح بوده و در سال‌های اخیر به دلیل رشد شهرستان کرج افزایش یافته، مربوط به دست‌فروشان است.

  وی افزود: دست‌فروشی و گسترش آن یک معضل اجتماعی است و مسائل اجتماعی تک بعدی نیست و باید با لحاظ کردن تمام جوانب، در مورد آن تصمی‌گیری کرد.

  نماینده مردم کرج در شورای اسلامی شهر تصریح کرد: دست‌فروشی در کرج نیز ابعاد مختلفی دارد، از یک سو اخلال در نظم شهری به شمار می‌آید، از سوی دیگر واحدهای صنفی و مغازداران به دلیل فعالیت دست‌فروشان متضرر می‌شوند و در نهایت یک طرف دست‌فروشانی قرار دارند که باید لقمه‌نان حلالی را کسب کرده و نمی‌توان در شرایط اقتصادی امروز و بیکاری جوانان، مانع از کسب و کار آنها شد.

  صدیق گفت: بنابراین معضل دست‌فروشی را باید با تدبیر برطرف کرد و به صورتی برنامه‌ریزی کنیم که منافع شهر، واحدهای صنفی و در نهایت دست‌فروشان رعایت شود.

  وی بیان داشت: در این راستا پیشنهاد دادیم که زمین‌هایی در هر منطقه پیش‌بینی و برای دست‌فروشان در نظر گرفته شود تا آنها با حضور در این اماکن، کار و کسب خود را انجام دهند.

  عضو شورای اسلامی شهر کرج افزود: در صورت تحقق این مهم، از یک سو مانع کسب و کار دست‌فروشان که از خانواده‌ها و اقشار کم‌درآمد هستند، نمی‌شویم و از سوی دیگر واحدهای صنفی نیز عوارض و مالیات پرداخت می‌کنند، متضرر نمی‌شوند.

  صدیق ادامه داد: برای این منظور شورای شهر آماده همکاری با مدیریت شهری و شهرداری است و اگر نیاز به تخصیص اعتبار و منابع جدید باشد، این آمادگی را داریم که در جلسات شورا با نگاه ویژه آن را بررسی و تایید کنیم.

  وی در پایان اظهار داشت: برای رفع مشکلات واحدهای صنفی و دست‌فروشان نیاز است که دیگر دستگاه‌ها نیز به یاری شورا و شهرداری بیایند، چرا که این معضل یک موضوع اجتماعی بوده و بدون همکاری و تعامل برطرف نمی‌شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.