• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » تغییر پی در پی مدیریت تعلل و تاخیر در اجرای برنامه ها را به دنمبال دارد/اردبیل از لحاظ وضعیت درمانی در بین ۵ استان پیشگام قرار دارد
  کد خبر : 2002480

  تغییر پی در پی مدیریت تعلل و تاخیر در اجرای برنامه ها را به دنمبال دارد/اردبیل از لحاظ وضعیت درمانی در بین ۵ استان پیشگام قرار دارد

  تغییر پی در پی مدیریت تعلل و تاخیر در اجرای برنامه ها را به دنمبال دارد/اردبیل از لحاظ وضعیت درمانی در بین ۵ استان پیشگام قرار داردReviewed by on Feb 7Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از آذرسلام،دکتر محمدعلی همتی عصر امروز در مراسم افتتاح ساختمان…

  تغییر پی در پی مدیریت تعلل و تاخیر در اجرای برنامه ها را به دنمبال دارد/اردبیل از لحاظ وضعیت درمانی در بین ۵ استان پیشگام قرار داردReviewed by on Feb 7Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از آذرسلام،دکتر محمدعلی همتی عصر امروز در مراسم افتتاح ساختمان اداری شعبه یک مدیریت درمان تامین اجتماعی استان اردبیل اظهار داشت: استان اردبیل اعتبارات و خدمات ۱۰ ساله را در طی دو سال گذشته جذب کرده است.

  همتی یکی از وظایف تامین اجتماعی را ایجاد امنیت روانی و رفاه نسبی برای مردم عنوان کرد و ادامه داد: تامین اجتماعی غیر دولتی بوده و به عنوان یک صندوق عمل می کند.

  وی گفت: در این دولت خدمات درمانی مسیر خوبی را طی کرده و در تامین اجتماعی خدمات درمانی ویترین و اولویت سازمان است.

  همتی تبعات و آسیب های تغییر پی در پی مدیریت تامین اجتماعی را در کشور یادآور شد و تصریح کرد: متاسفانه در طول ۸ سال ۸ مدیر عوض شده که این موجب تعلل و تاخیر در برنامه ریزی و سایر مشکلات می شود و هنوز این رویه غلط و اشتباه وجود دارد.

  همتی با ابراز خرسندی از بومی بودن مدیر تامین اجتماعی استان اردبیل گفت: سعید بشرخواه مدیر فعلی تامین اجتماعی استان از نیروی خود سازمان بوده و به محیط و مشکلات این استان احاطه دارد و در گذشته غیر بومی بودن و نیروی خارج از سازمان آسیب زا بوده است.

  وی در ادامه گفت: عمده اقدامات سازمان تامین اجتماعی توجه به مناطق محروم بوده و بیشتر طرح های عمرانی در استان های محروم ایجاد شده است.

  مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی کشور تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی متولی درمان و سلامت نبوده و طبق قانون موظف به ارائه قسمتی و بخشی از درمان تا سقف ۱ دهم هست.

  وی بیمارستان تامین اجتماعی میلاد را افتخاری برای کشور و بیمه شده ها برشمرد و گفت: وظیفه اول تامین اجتماعی خرید خدمات درمانی مطلوب در هر بخش است.

  او گفت: هرچند بعد از طرح تحول سلامت که همه ملزم به همکاری، حمایت و همراهی این طرح هستیم اما هزینه سنگینی بر سازمان تامین اجتماعی تحمیل شده و در سه سال گذشته بیش از سقف تعیین شده برای درمان بیمه شده ها هزینه گذاری شده که بالاتر از وظیفه سازمان تامین اجتماعی در طرح تحول سلامت بوده است.

  وی ارائه خدمات مستقیم را مرحله بعدی اولویت تامین اجتماعی برشمرد و گفت: شاخص میزان تخت بیمارستان به تناسب جمعیت در استان اردبیل مناسب بوده و از جنبه هزینه ها نه تنها درامدی از آن برای سازمان عاید نشده بلکه هزینه و اعتباراتی نیز به این استان اختصاص یافته است.

  همتی با بیان اینکه درمانگاه گرمی نیز مد نظر مسئولین سازمان بوده گفت: هر نقطه ای که تعداد بیمه شده در آن بالاتر باشد باید خدمات بیشتری به بیمه شدگان آن اختصاص داد و مناطقی که بیمه شده پایین تری دارد نیز باید مورد توجه واقع شود.

  مدیر درمان تامین اجتماعی کشور در پایان سخنان خود که در سالن مراسم ساختمان جدید مدیریت درمان استان سخن می گفت خاطر نشان ساخت: استان اردبیل از لحاظ شاخص های آمار و وضعیت درمانی در بین ۵ استان پیشگام قرار دارد ولی با این حال در رتبه های جهانی عقب افتادگی هایی داریم که باید خود را به تامین ۸۵ هزار تخت بیمارستانی در کشور برسانیم.

  وی در حاشیه این مراسم و بازدید از هتلینگ بیمارستان سبلان اردبیل به خبرنگار ما گفت: با اتمام هتلینگ بیمارستان سبلان اردبیل بزودی هتلینگ بیمارستان ارس پارس آباد نیز انجام وارتقا خواهد یافت همچنین تخت های ویژه ای که در بیمارستان سبلان اردبیل وجود دارد به بیمارستان ارس پارس آباد نیز تعلق خواهد گرفت تا خدمات بهتری ارائه شود.

  وی گفت: تمام بخش های بیمارستان ارس پاس آباد بازسازی و به روز خواهد شد.

  معاون درمان تامین اجتماعی کشور گفت: با توسعه فضای فیزیکی بیمارستان سبلان اردبیل و پلی کلینیک میرزا حسینی موافقت شده است.

  گفتنی است در این مراسم سعید بشر خواه مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان اردبیل با ارائه گزارش آماری از عملکرد تامین اجتماعی و زیر مجموعه های آن، از نماینده اعزامی مجمع نمایندگان استان(میرزاده) درخواست کرد: در برنامه ششم توسعه یاری تامین اجتماعی کشور بوده و از تحمیل شرایط جبران ناپذیر بر این سازمان جلوگیری شود.

  وی گفت: جمعیت ۴۲ میلیون نفری تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی در کشور قابل چشم پوشی نیست.

  همچنین سید حمایت میرزاده نمایند مردم گرمی که به نمایندگی از مجمع نمایندگان استان در این مراسم شرکت کرده بود از مدیردرمان تامین اجتماعی کشور درخواست کرد: توزیع خدمات و امکانات بر حسب جمعیت بیمه شده ها اصلاح شود.

  وی گفت: شاخص گرفتن تعداد جمعیت بیمه شده و تناسب توزیع خدمات درمانی انصاف نبوده و بجای آن شاخص های محرومیت،مهاجرفرستی، مرزی بودن و سایر موارد در نظر گرفته شود.

  دکتر مهدی نیک سیرت مدیر درمان تامین اجتماعی استان اردبیل هم با ارائه گزارشی از اقدامات درمانی صورت گرفته در استان و برنامه های آتی، در این مراسم گفت: درمانگاه میرزا حسینی دو ماه بوده که به پلی کلینیک ارتقا یافته و افزایش ازدحام را به دنیال داشته و باید چاره اندیشی شود.

  وی گفت: بعد از دهه فجر عملیات عمرانی توسعه فضای این پلی کیلینکی شروع خواهد شد.

  جواد زنجانی فرماندار اردبیل نیز در این مراسم با قدردانی از سازمان تامین اجتماعی در تجهیز و ارتقا هتلینگ بیمارستان سبلان و دیگر اقدامات گفت: متاسفانه تخت های بیمارستانی تامین اجتماعی در استان و مرکز استان ثابت مانده که به شدت نیاز به افزایش دارد و این اهتمام مسئولان سازمان کشوری را می طلبد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.