• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » آسیب‌های اجتماعی در حاشیه شهر مشهد نگران کننده است/ لزوم همکاری تمامی اغشار جهت حل آسیب‌های اجتماعی
  کد خبر : 2002474

  آسیب‌های اجتماعی در حاشیه شهر مشهد نگران کننده است/ لزوم همکاری تمامی اغشار جهت حل آسیب‌های اجتماعی

  آسیب‌های اجتماعی در حاشیه شهر مشهد نگران کننده است/ لزوم همکاری تمامی اغشار جهت حل آسیب‌های اجتماعیReviewed by on Feb 7Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نبض شهر، علی رضا رشیدیان در جلسه کارگروه امنیت و سلامت غذایی استان که در تالار رازی مشهد برگزار شد اظهار داشت:…

  آسیب‌های اجتماعی در حاشیه شهر مشهد نگران کننده است/ لزوم همکاری تمامی اغشار جهت حل آسیب‌های اجتماعیReviewed by on Feb 7Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نبض شهر، علی رضا رشیدیان در جلسه کارگروه امنیت و سلامت غذایی استان که در تالار رازی مشهد برگزار شد اظهار داشت: با اشاره به این که موضوع پیشگیری و مقابله با آسیب های اجتماعی همواره یکی از اولویت های دولت در کشور بوده و هست؛ گفت: تحقق این امر جز با همراهی و تعامل قشرهای تاثیر گذار دولتی و عمومی و استفاده از ظرفیت های مردمی قابل حل نیست.

  وی افزود: برای دستیابی به جامعه ی سالم باید تمامی سازمان ها اعم از دولتی و عمومی نقش خود را به نحو مطلوب ایفا کنند.

  استاندار خراسان رضوی خاطر نشان کرد: مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی شده است و در این میان نقش تشکل های مردم نهاد و سایر سازمان ها به ویژه در حوزه سلامت و معرفی آن به دیگر مناطق جهان بسیار مهم و تاثیر گذار است.

  رشیدیان با بیان اینکه پیشگیری مقدم بر درمان است، افزود: بروز بیماری های پوستی به ویژه سالک یکی از مشکلات نواحی حاشیه ی شهر مشهد به شمار می رود که اقدامات مطلوبی بر شناسایی کانون های آن و مقابله صورت گرفته است.

  استاندار خراسان رضوی گفت: وجود آسیب های اجتماعی یکی از مسائل نگران کننده در کلانشهر مشهد به ویژه حاشیه این شهر به شمار می رود.

  وی تصریح کرد: اگر بهداشت، تمام تلاش خود را برای پیشگیری از این بیماری انجام دهند اما جمع آوری فاضلاب و آب های سطحی صورت نگیرد، نمی توان از این بیماری نیز پیشگیری مناسبی داشت.

  استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: اقدامات مناسبی در راستای رفع مشکل فاضلاب در مناطق حاشیه ی شهر مشهد انجام شده است و تاکنون ۱۰۰ کیلومتر در این مناطق عملیات بهسازی انجام شده است.

  رشیدیان توانمند سازی بانوان و دختران در حاشیه ی شهر مشهد و افزایش خود مراقبتی را از جمله اقدامات مهم در این مناطق برشمرد.

  وی ادامه داد: موضوع سلامت جسمانی و روانی مکمل یکدیگر هستند و سلامت روانی باید در کنار سلامت جسمانی مورد توجه قرار گیرد.

  استاندار خراسان رضوی گفت: تاکنون اقدامات مناسبی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این زمینه صورت گرفته است اما لازم است که دیگر سازمان ها و تشکل ها نیز در این مسئله ورود داشته باشند.

  رشیدیان استاندارد سازی مواد غذایی را از دیگر محورهای مهمی برشمرد که باید به آن توجه داشت و اظهار کرد: این امر با سالم سازی محیط روستا و توانمند سازی روستائیان صورت می گیرد که باید به آن توجه داشت.

  گفتنی است؛ کتاب سلامت یاران که به تدوین دکتر غلامحسین خدایی و جمعی از همکاران رسیده است، در پایان این جلسه رونمایی شد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.