• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار پربازدید , بین الملل , سیاسی » اگر حق الناس و نرمش قهرمانانه نبود، در مذاکرات موفق نمی شدیم/ رئیس‌جمهور جدید آمریکا نمی‌تواند توافق را تحمل کند
  کد خبر : 2002409

  اگر حق الناس و نرمش قهرمانانه نبود، در مذاکرات موفق نمی شدیم/ رئیس‌جمهور جدید آمریکا نمی‌تواند توافق را تحمل کند

  اگر حق الناس و نرمش قهرمانانه نبود، در مذاکرات موفق نمی شدیم/ رئیس‌جمهور جدید آمریکا نمی‌تواند توافق را تحمل کندReviewed by Aryan on Feb 7Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان صبح امروز با حضور در سی‌وچهارمین مراسم جایزه کتاب سال که در تالار…

  اگر حق الناس و نرمش قهرمانانه نبود، در مذاکرات موفق نمی شدیم/ رئیس‌جمهور جدید آمریکا نمی‌تواند توافق را تحمل کندReviewed by Aryan on Feb 7Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان صبح امروز با حضور در سی‌وچهارمین مراسم جایزه کتاب سال که در تالار وحدت برگزار شد، اظهار داشت: ما در مسائل مهم سیاسی در برابر دنیا می‌توانیم بایستیم. این اندیشه است که می‌تواند بایستد، فکر سالم را بیدار کنیم. با نوشتن، سخن گفتن و با بیان حقایق ذهن را آماده کنیم.

  وی با طرح این سوال که چرا ما در برابر قدرت بزرگ در مسئله هسته‌ای توانستیم توفیق به دست آوریم، گفت: ۲ نظریه را رهبری بیان کردند. اول اینکه در انتخابات سال ۹۲ اعلام کردند این صندوق آراء و این رأس حق‌الناس است. همه پای صندوق بروند، رأی‌ها باید حفظ شود. گفتند من هم فقط یک رأس دارم و کسی به من چیزی نسبت ندهد، من یک نفر در میان کاندیداها در ذهنم است و به آن رأی می‌دهم و کسی از آن خبر ندارد. ظاهرش ساده است. این بیان رهبری و این حق‌الناس بودن و اینکه هر کسی حتی اگر با نظام میانه ندارد، با صندوق رابطه برقرار کند به خاطر کشور و ملتش، این پایه اول بود.

  روحانی افزود: پایه دوم نظریه نرمش قهرمانانه بود. این ۲ نظریه بود که ما را پیروز کرد. هسته‌ای کجا درست شد؟‌ درست است که بحث کردیم و به نتیجه رسیدیم، اما پایه آن، رأی مردم در خرداد ۹۲ بود و گرنه یک راه دیگری می‌شد. چرا ما رفتیم کنار قدرت‌های بزرگ؟ بعضی می‌گفتند ما نباید اصلاً با اینها حرف بزنیم و نزدیک شویم. آنها یک کلاه گشاد دارند که ما تا نشستیم آن را سر ما می‌گذارند. ما هرچقدر می‌گفتیم ما عمامه داریم کلاه سرمان نمی‌رود می‌گفتند کلاه خیلی گشاد دارند فوق عمامه!

  رئیس جمهور با بیان اینکه رهبری با بیان نرمش قهرمانانه راه را باز کردند و مسیر را گشودند، گفت: ما با این ۲ نظر و فتوای سیاسی توانستیم با یک قدرت بزرگ سیاسی ملی و با منطق و استقلال با عزت به جایی برسیم که رئیس جمهور جدید آمریکا نمی‌تواند آن را تحمل کند و مدام این توافق را می‌خواند و نمی‌تواند تحمل کند. می‌گوید در تاریخ این بدترین توافق بوده که آمریکا آن را امضا کرده،‌ البته این توافق یک توافق برد ـ برد هست و به نفع همه است، به نفع منطقه است.

  وی خاطرنشان کرد: شما دیدید در کنار مذاکره ۱+۵ مذاکره قزاقستان و آستانه بوجود آمد و می‌تواند مذاکرات هسته‌ای الگویی شود برای ۱۰ها مذاکره دیگری که به امنیت و ثبات منطقه منجر شود.اگر اندیشه نرمش قهرمانانه نبود و اگر آن مسئله حق‌الناس بودن آرا نبود، ما نمی‌توانستیم موفق شویم.

  ادامه دارد….

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.