• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پربازدید , سیاست داخلی , سیاسی , علمی و فضایی » سازمان انرژی اتمی: ورود ۵ کیلو اورانیوم ۲۰درصدی از روسیه/ محموله ۱۴۹ تنی ظهر امروز وارد سایت اصفهان می‌شود
  کد خبر : 2002381

  سازمان انرژی اتمی: ورود ۵ کیلو اورانیوم ۲۰درصدی از روسیه/ محموله ۱۴۹ تنی ظهر امروز وارد سایت اصفهان می‌شود

  سازمان انرژی اتمی: ورود ۵ کیلو اورانیوم ۲۰درصدی از روسیه/ محموله ۱۴۹ تنی ظهر امروز وارد سایت اصفهان می‌شودReviewed by Aryan♥ on Feb 7Rating: دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به ورود آخرین محموله ۱۴۹ تنی کیک زرد از روسیه به ایران، خاطرنشان کرد: این محموله اولین محموله خریداری شده کیک زرد ایران…

  سازمان انرژی اتمی: ورود ۵ کیلو اورانیوم ۲۰درصدی از روسیه/ محموله ۱۴۹ تنی ظهر امروز وارد سایت اصفهان می‌شودReviewed by Aryan♥ on Feb 7Rating:

  دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به ورود آخرین محموله ۱۴۹ تنی کیک زرد از روسیه به ایران، خاطرنشان کرد: این محموله اولین محموله خریداری شده کیک زرد ایران بعد از حدود ۴۰ سال است.
  اصغر زارعان در گفت‌وگو با ایسنا، ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در چارچوب برجام پیش از این حدود ۲۳۰ تن کیک زرد را از طریق تبادل سوخت کمتر از ۵ درصد به کشور وارد کرده است. اما محموله ۱۴۹ تنی اولین محموله‌ای است که از طریق کانال خرید جمهوری اسلامی ایران به طور مستقل به کشور وارد می‌کند.
  وی همچنین اظهار کرد: همراه با این محموله ۱۴۹ تنی حدود ۵ کیلوگرم اورانیوم تا غنای ۲۰ درصد وارد کشور می‌شود.
  دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی ادامه داد: در پاییز سال گذشته جمهوری اسلامی ایران در چارچوب برجام حدود ۷۰ کیلو از اورانیوم تا غنای ۲۰ درصدش را به روسیه فرستاد و حسب برجام هر زمان ایران به این سوخت نیاز داشته باشد می‌تواند با اطلاع آژانس این سوخت را به کشور وارد کند. با توجه به نیاز فعلی برای ساخت سه مجتمع سوخت در راستای تولید رادیودارو در راکتور تهران به کشور وارد می‌شود.
  زارعان در پاسخ به ایسنا درباره قیمت آخرین محموله کیک زرد وارد شده به کشور، گفت: این محموله بر اساس استاندارد و عرف بین‌الملل خریداری شده است و امروز حدود ظهر وارد سایت اصفهان می‌شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.