• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » جذب سرمایه گذار برای ایجاد اشتغال فصل مشترک تمام احزاب و جناح های سیاسی است/جای خالی اتحاد اول انقلاب حس می شود
  کد خبر : 2002377

  جذب سرمایه گذار برای ایجاد اشتغال فصل مشترک تمام احزاب و جناح های سیاسی است/جای خالی اتحاد اول انقلاب حس می شود

  جذب سرمایه گذار برای ایجاد اشتغال فصل مشترک تمام احزاب و جناح های سیاسی است/جای خالی اتحاد اول انقلاب حس می شودReviewed by on Feb 7Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از آذرسلام،شهیندخت مولاوردی در سفر امروز سه شنبه ۱۸ بهمن ماه به اردبیل در نشست…

  جذب سرمایه گذار برای ایجاد اشتغال فصل مشترک تمام احزاب و جناح های سیاسی است/جای خالی اتحاد اول انقلاب حس می شودReviewed by on Feb 7Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از آذرسلام،شهیندخت مولاوردی در سفر امروز سه شنبه ۱۸ بهمن ماه به اردبیل در نشست با نخبگان فرهیختگان که دقایقی پیش در استانداری اردبیل برگزار شد بر تبیین دست آوردهای دولت در دهه فجر تاکید کرد و اظهار داشت: جشن انقلاب در حالی برگزار می شود که آخرین دهه فجر این دولت بوده و یکی از شخصیت های؛ واقع گرای مصلحت اندیش عملگرای سیاسی و وزنه انقلاب و سیاست از این دنیا رفت و جای خالی او حس و لمس می شود و فقدان او موجبات نگرانی و دغدغه دلسوزان به نظام و دوست داران نظام شده است.البته راه و سبک او بویژه در بخش امور زنان و بانوان تداوم خواهد داشت.

  مشاور رئیس جمهور در امور زنان با مهم خواندن واکاوی علل وقوع انقلاب فرهنگی جمهوری اسلامی ایران که منحصر به فرد و بزرگترین انقلاب قرن بیستم بوده بر تبیین اندیشه امام تاکید کرد و افزود: در سی و هشتمین سالگرد وقوع انقلاب که حوادث و اتفاقات بزرگی رقم خورد و خون های پاک بسیاری بر زمین ریخته شد و هنوز این راه توسط مدافعین حرم ادامه دارد باید با دید واقع بینانه آسیب های کلی سیاسی انقلاب را استحصال کرد.

  شهیندخت مولاوردی تصریح کرد: این انقلاب، دوران نوجوانی و جوانی خود را دیگر سپری کرده و کم تجربگی، کاستی نگری، خام کاری و ناشی گری ها را به حساب نوکار بودن آن زدن توجیه پذیر نیست و باید خبره تر برای اینده بهتر برنامه ریزی کنیم.

  معاون رئیس جمهور در امور بانوان و زنان در ادامه گفت: کشوری داریم که به معنی واقعی مستقل بوده و کشور ما بعد از برجام و معادلات منطقه ای به قدرت بلامنازع تبدیل شده و سرمایه انسانی جوان و بانوان که یک فرصت طلایی به عنوان سود جمعیتی است.

  وی بر عبور کشور از جنگ تحمیلی ۸ ساله، تحریمها، دست یافتن به تکنولوژی های برتر و جانفشانی انسان هایی اشاره کرد که؛ امنیت را تامین و تضمین می کنند، گفت: این به این معنی نیست که چشم ها را باید بر واقعیت ها، ضعف ها و خلاء ها بست.

  مولاوردی تصریح کرد: هنوز نتوانستیم به اقتصاد قدرتمند پایدار با نرخ کافی اشتغال، قابل رقابت با اقتصاد جهانی دسترسی پیدا کنیم و هنوز وابسته شدید به نفت حس می شود.

  وی در ادامه نرخ بیکاری دو رقمی (با مقیاس میلیونی) توسعه نامتوازن و محرومیت این استان را یادآور شد و خاطر نشان ساخت: در سفر هیئت دولت فعلی به این استان شاخص هایی در محرومیت استان مطرح شد که زینبده و شایسته استان اردبیل نیست.

  مولاوردی در ادامه به چالش هایی مانند آلودگی زیست محیطی، بهره برداری غیر اصولی از منابع آبی و خاکی،سطح پایین رفاه و تامین اجتماعی مردم، فرار مغزها و ناکار آمدی سیستم و روال اداری اشاره کرد و افزود: متاسفانه در رتبه بندی جهانی این شاخص ها، جایگاه مناسبی نداریم و بویژه در شکاف جنسیتی در رتبه بسیار پایین تر یعنی ۵ کشور آخر دنیا هستیم.

  وی عنوان کرد: در بخش و شاخصه دست آورد سیاسی بانوان در جهان، رتبه بسیار پایین تری داریم که نه تنها در جا زدیم بلکه از سایر کشورهای سطح پایین عقب افتادیم و پیشرفتی هم نداریم.

  مولارودی افت رتبه شکاف جنسیتی و دست آورد سیاسی بانوان را در طول دولت های گذشته یک روند نامطلوب خواند و گفت: این موضوع را نمی توان به یک زمان و دولت خاصی ربط داد و یک «روند» مرسوم بوده است.

  وی گفت: باید با شناخت واقع بینانه بخصوص در برنامه ششم توسعه  وضع موجود را برای رسیدن به جایگاه مطلوب که پایدار و متوازن باشد تغییر داد.

  مشاور رئیس جمهور در امور زنان و بانوان در ادامه و در بخش دیگری از سخنان خود ورشکستگی صندوق های بازنشستگی و وضعیت مالی آن را یک بحران دانست و گفت: این موضوع چالش جدی فعلی بوده و با این حال رئیس جمهور دستورداده تا در برنامه ششم توسعه به موضوع کننترل و مبارزه با اعتیاد، کنترل خشونت و طلاق توجه بیشتری در اجرا شود و در این رابطه شورای امور اجتماعی کشور تشکیل و در هر ۶ ماه یکبار جلسه ای با حضور روحانی برگزار می شود و بودجه خوبی به این منظور در نظر گرفته شده که از بین ۵ اولویت موضوع طلاق در اولویت قرار گرفته است.

  مولاوردی از الزامی شدن مشاوره و آموزش قبل از ازدواج خبر داد و گفت: با توجه به هزینه بالای مشاوره این موضوع بیمه شده و در طول ۵ سال آینده اجرایی می شود.

  شهیندخت مولاوردی در ادامه با بیان اینکه دولت در زمان روی کار آمدن مواردی از دولت قبل به ارث برد که آوار برداری خرابی های آن شاید تا دوره بعدی ادامه داشته باشد تصریح کرد: شعارهایی در دولت قبلی مطرح شد که صرفاً برای کسب رای مردم بود.

  این نماینده هیئت دولت در سفر به استان اردبیل که بمناسبت تببین دست آورد دولت در دهه فجر برگزار شده بود گفت: توافق ارزشمندی در برجام روی داد و بدعهدی طرف مقابل و توافق برجام را باید دو مقوله جدا هم از دانست و بدعهدی از ارزش و اقدام مذاکرات و اقدامات نمی کاهد.

  مولاوردی با بیان اینکه رشته وی و روحانی حقوق بین الملل بوده، اضافه کرد: ۱۹ قطع نامه از سوی شورای امنیت و حکام بر علیه کشور تحمیل کردند و کشوری که بتواند بدون فروپاشی یا جنگ و تاوان سخت از زیر قطع نامه ها خلاص یابد، بی سابقه بوده است.

  وی با تاکید بر اینکه طرف مقابل توافق برجام فقط امریکا نبوده و حق پاره کردن یا آتش زدن را ندارد گفت: اثرات توافق، خود را در فضای اقتصادی و سیاست خارجی نشان می دهد و موضوع پرونده هسته ای ایران از امنیتی بودن خارج شده و در واقع با برجام پروژه ایران هراسی شکست خورد.

  معاون رئیس جمهور در امور زنان و بانوان اقدامات رئیس جمهور تازه کار آمریکا را در راستای اسلام و ایران هراسی تحلیل کرد و گفت: این جز تنش زایی و تهدیدی بیش نیست.

  شهیندخت مولاوردی مدعی شد: تحریم های؛ مالی، بانکی، بیمه ای و کشتی رانی یا لغو شده یا به مرور لغو خواهد شد و مردم اثرات آن را خواهند دید.

  وی بر محوریت داشتن بیکاری در جلسات هیئت دولت پرداخت و گفت: در هر سفر استانی مطالبات عمدتاً درخواست کار و شغل بوده و رفع دغدغه بیکاری و اشتغال و جذب سرمایه گذاری فصل مشترک تمام احزاب و جناح های سیاسی است.

  او لازمه خروج از رکود منفی حل بیکاری، اشتغال و رونق اقتصادی را نیازمند انسجام – اتحاد و وفاق ملی دانست و تصریح کرد: هم دلی، همزبانی، ایثارگری، فداکاری ها، اتحاد و همبستگی اول انقلاب نمونه بی نظیری بود که اکنون جای آن خالی است! و با این شیوه سیاست های کلی تحقق نمی یابد.

  معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی تنها مقوله ای است که برای آن ستاد فرماندهی تشکیل یافته است گفت: اگر وفاق ملی نباشد قدم های بعدی به سمت جلو برداشته نخواهد شد.

  وی عنوان کرد: حداقل در ماه های پایانی عمر دولت تدبیر و امید برای اتمام طرح های نیمه تمام و مصوبات بر جای مانده دولت کارهای مثبتی انجام دهیم و زمینه را برای حضور پرشور انتخاباتی برای و انتخابات آتی مهیا کرده و حماسه ای دیگر خلق کنیم و برای دنیا و افرادی که برای نوع حرکت سیاسی مردم چشم دوخته اند پاسخ مناسبی بدهیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.