• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » سال‌شمار «طلوع خورشید» به روایت اسناد و خاطره‌ها
  کد خبر : 2002200

  سال‌شمار «طلوع خورشید» به روایت اسناد و خاطره‌ها

  سال‌شمار «طلوع خورشید» به روایت اسناد و خاطره‌هاReviewed by on Feb 7Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، موسسه بوستان کتاب به تازگی سه کتاب خود با موضوع انقلاب اسلامی را تجدید چاپ کرده است. کتاب «طلوع خورشید» (سال‌‌ شمار زندگانی امام خمینی (ره) از تولد تا پیروزی…

  سال‌شمار «طلوع خورشید» به روایت اسناد و خاطره‌هاReviewed by on Feb 7Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، موسسه بوستان کتاب به تازگی سه کتاب خود با موضوع انقلاب اسلامی را تجدید چاپ کرده است.

  کتاب «طلوع خورشید» (سال‌‌ شمار زندگانی امام خمینی (ره) از تولد تا پیروزی انقلاب اسلامی) نوشته علی اکبر ذاکری اخیرا به چاپ دوم رسیده است. 

  این کتاب سال‌شمار زندگانی رادمرد الهی؛ مجدّد قرن، امام خمینی از تولد تا پیروزی انقلاب اسلامی ایران است که برابر نگاشته‌ها، اسناد و خاطره‌ها ارائه شده است. در این سال‌شمار، در هر مقطعی نکته‌های مهم سیاسی و اجتماعی آن زمان در اختیار خواننده قرار می‌گیرد.

   

  همچنین کتاب «حدیث آفتاب» (سیری در حیات فقهی، سیاسی و اخلاقی رهبر معظم انقلاب اسلامی) نوشته مرتضی یقینی پور به تازگی به چاپ سوم رسیده است.

  در معرفی این کتاب آمده است:
  نظریّه ولایت فقیه، رهبری حکومت اسلامی در عصر غیبت امام عصر (عج) را از آن فرزانگانی می‌داند که در سه حوزه مهم و کلیدی «فقاهت»، «سیاست» و «اخلاق» از بزرگان و برگزیدگان باشد. «حدیث آفتاب» تلاش دارد تا با استناد به منابع معتبر و در ضمن ساختاری جامع و منظّم و با زبانی روان و رسا، گوشه‌هایی از زندگانی فقهی، سیاسی و اخلاقی رهبر معظّم انقلاب اسلامی را به رشته تحریر درآورد.

   

  در همین راستا موسسه بوستان کتاب، چاپ سوم کتاب «علل و عوامل فروپاشی رژیم پهلوی» نوشته علی اکبر معلم را منتشر کرده است. 

  در معرفی این کتاب آمده است:

  درباره چرایی وقوع انقلاب اسلامی ایران، مباحث و مناقشات بسیاری براساس نگرش‌ها و چارچوب‌های نظری مختلف انجام گرفته است. در این کتاب «نقش کار ویژه حفظ الگو از طریق جامعه‌پذیری سیاسی در سقوط رژیم محمد رضا پهلوی» براساس نظریه کارکردگرا ـ ساختاری «تالکوت پارسونز» بررسی شده است. در این خصوص، نگارنده ضمن بیان سه الگوی فرهنگی (ایران‌گرایی، مذهب‌گرایی و غرب‌گرایی) در ایران و تعیین میزان سمت‌گیری رژیم پهلوی و مطالبات مردم درباره سه الگوی مزبور، از طریق روش تحلیل محتوا، به تفسیر داده‌ها پرداخته و به این جمع‌بندی رسیده است که رژیم نتوانست از طریق جامعه‌پذیری سیاسی به حفظ الگو بپردازد؛ در نتیجه با ایجاد تعارض‌های ارزشی بین دو نیروی سیاسی و اجتماعی، رژیم پهلوی فرو پاشید.

  موسسه بوستان کتاب، کتاب «طلوع خورشید» را با قیمت ۴۱ هزار تومان، کتاب «حدیث آفتاب» را با قیمت ۲۵ هزار تومان و کتاب «علل و عوامل فروپاشی رژیم پهلوی» را با قیمت ۱۳ هزار تومان منتشر کرده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.