• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » حوزه‌های ما باید عقلانی، سیاسی و اجتماعی باشد
  کد خبر : 2002198

  حوزه‌های ما باید عقلانی، سیاسی و اجتماعی باشد

  حوزه‌های ما باید عقلانی، سیاسی و اجتماعی باشدReviewed by on Feb 7Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از  خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت‌الاسلام و المسلمین سید مصباح عاملی گذشته در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری اظهار داشت: مقام معظم رهبری در رابطه با حوزه انقلابی…

  حوزه‌های ما باید عقلانی، سیاسی و اجتماعی باشدReviewed by on Feb 7Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از  خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت‌الاسلام و المسلمین سید مصباح عاملی گذشته در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری اظهار داشت: مقام معظم رهبری در رابطه با حوزه انقلابی به صورت مشخص مواردی را به صورت مسؤولیت برای حوزه‌ها مشخص کردند.

  مدیر حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه ایشان پنج مورد را به عنوان فعالیت‌های تحولی حوزه مشخص کردند، گفت: نخستین تأکید ایشان مجتهد پروری است و دومین مورد که ایشان بر آن تأکید دارند، علوم عقلی است.

  عاملی بیان داشت: همیشه علوم عقلی به عنوان یک فعالیت حوزه‌ای از نظر ایشان است، زیرا تأثیر زیادی در فعالیت‌های علمی، پاسخ گویی به نیازهای جهان و جامع و پاسخ‌گویی به شبهات جهانی دارد و در این موارد عقل و استدلال عقلی دارای اهمیت است.

  وی با اشاره به اینکه مورد سوم مورد تاکید رهبری ارتقاء آگاهی‌های سیاسی در حوزه‌ها است، خاطرنشان کرد: به خصوص در زمینه نفوذ که یک مسئله جدی است نیاز است تا آگاهی بصیرتی طلاب بالا رود تا یک طلبه علاوه بر تأثیرگذار بودن بتواند نفوذ را خوب درک کند.

  عاملی افزود: نکته آخر مسأله تذهیب است، زیرا علم بدون عمل و تذهیب، تاثیر‌گذار نیست و حتی تأثیر منفی نیز می‌گذارد.

  وی با بیان اینکه این موارد به‌صورت زنجیره‌ای متصل به یک‌دیگر است که باید در امور حوزه‌ها استفاده شوند، تأکید کرد: ما نیاز به حوزه فقاهتی، عقلانی، سیاسی و اجتماعی داریم.

  عاملی خاطرنشان کرد: باید برنامه‌های کاری به صورت نظام‌مند تدوین شوند و برنامه‌های اجرایی در قالب روشن و کارا در حوزه پیاده شوند.

  وی بیان داشت: این حرکت کم نظیر شروع شد و برنامه‌ریزی‌ها و برنامه‌های اجرایی لازم در هر سه استان انجام شد.

  مدیر حوزه علمیه خراسان تأکید کرد: امروز اسلام ناب با انقلاب‌ گره خورده و هر کس بخواهد این‌ها را جدا کند مغرض است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.