• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » اجرای فاز دوم منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر در دستور کار است
  کد خبر : 2002163

  اجرای فاز دوم منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر در دستور کار است

  اجرای فاز دوم منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر در دستور کار استReviewed by on Feb 7Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، مرضیه شاهدایی شامگاه دوشنبه در مراسم افتتاح فاز دو شرکت پتروشیمی کارون با تبریک ایام دهه فجر اظهار کرد: امسال، صنعت پتروشیمی شاهد افتتاح ۱۲ طرح تعریف شده است فاز دوم…

  اجرای فاز دوم منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر در دستور کار استReviewed by on Feb 7Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، مرضیه شاهدایی شامگاه دوشنبه در مراسم افتتاح فاز دو شرکت پتروشیمی کارون با تبریک ایام دهه فجر اظهار کرد: امسال، صنعت پتروشیمی شاهد افتتاح ۱۲ طرح تعریف شده است فاز دوم پتروشیمی کارون که در این مراسم افتتاح می شود، در رده اقتصاد مقاومتی است. 

  وی افزود: صنعت پتروشیمی همیشه در برنامه های سیاست گذاران و برنامه های کلان کشوری به دلیل ایجاد ارزش افزوده مورد توجه قرار می گیرد. امروزه با افتخار اعلام می کنیم که ۲۰ مجتمع در این منطقه در حال تولید هستند که ۲۶.۳  میلیون تن ظرفیت تولید دارند و یک شرکت هم به نام پتروشیمی فجر سرویس های جانبی را ارائه می کند. 

  شاهدایی بیان کرد: طرح هایی را نیز در دست اجرا داریم که این طرح ها برخی در حال اجرا و برخی نیز در آینده نزدیک شروع می شود. ظرفیت طرح های آتی، یک و نیم میلیون تن با سرمایه گذاری ۱.۳ میلیارد دلار است که علاوه بر ۳۰ هزار شغل فعلی، دو هزار و ۵۰۰ شغل مستقیم و چهار هزار و ۵۰۰ شغل غیرمستقیم دیگر نیز ایجاد می کند. 

  معاون وزیر نفت اظهار کرد: ظرفیت این واحد ۱۱۰ هزار تن در سال است که ۴۰ هزار تن آن mdi بوده که این ماده هر تن بین دو هزار و ۶۰۰ تا سه هزار دلار است که ارزش افزوده بسیار بالایی نیز دارد. 

  شاهدایی عنوان کرد: طرح دیگری که برای افتتاح رفتیم از یک سال و نیم پیش به مرحله بهره برداری رسیده بود ولی مقام رسمی برای افتتاح نیامد. این طرح پتروشیمی تخت جمشید است که ماده اولیه لاستیک ها را به میزان ۴۵ هزار تن تولید می کند. این از رویکردهای صنعت پتروشیمی در راستای تکمیل زنجیره ارزش است. 

  وی افزود: شرکت ملی صنایع پتروشیمی در راستای توسعه صنعت، اجرای فاز دوم این منطقه را در دستور کار قرار داده است. در سمت شرق مساحتی حدود سه هزار هکتار را توسعه می دهیم و برای طرح حهای آینده زیرساخت های لازم را فراهم می کنیم.  واحدهای بالادستی که در این منطقه هستند نیز برنامه ریزی شده تا به ظرفیت ۵.۵ میلیون تن و با سرمایه گذاری چهار میلیارد دلار توسعه دهیم. 

  مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی ایران عنوان کرد: شرکت ملی پتروشیمی حامی صنعتی است که از این به بعد با محوریت بخش خصوصی توسعه پیدا می کند و این دو شرکت امروزی نیز با سرمایه گذاری بخش خصوصی توسعه پیدا کرده است.  همواره حامی صنعت بودیم و امیدوار هستیم تا با تعامل سازنده بین دولت و بخش خصوصی شاهد جهش دوم در این صنعت داشته باشیم. 

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.