• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » اعدام انقلابی جلاد ۱۷ شهریور
  کد خبر : 2002097

  اعدام انقلابی جلاد ۱۷ شهریور

  اعدام انقلابی جلاد ۱۷ شهریورReviewed by on Feb 7Rating: رخدادهای ۱۹ بهمن ۶۲ چکیده: امام  خمینی: صدام رفتنی است دولت های اسلامی فکری به حال خودشان بکنند.   ۱۶۵ نماینده مجلس با صدور اطلاعیه ای از مواضع آیت الله خامنه ای رئیس شورای عالی دفاع در مقابله ایران با تهدیدات عراق پشتیبانی کردند.   اویسی…

  اعدام انقلابی جلاد ۱۷ شهریورReviewed by on Feb 7Rating:

  رخدادهای ۱۹ بهمن ۶۲

  چکیده:

  امام  خمینی: صدام رفتنی است دولت های اسلامی فکری به حال خودشان بکنند.

   

  ۱۶۵ نماینده مجلس با صدور اطلاعیه ای از مواضع آیت الله خامنه ای رئیس شورای عالی دفاع در مقابله ایران با تهدیدات عراق پشتیبانی کردند.

   

  اویسی جلاد ۱۷ شهریور در پاریس اعدام انقلابی شد.

   

  بیروت پایتخت لبنان به دست انقلابیون مسلمان سقوط کرد.

   

  اکثر سربازان ارتش لبنان بدون مقاومت تسلیم انقلابیون مسلمان  شدند.

   

  ۴۱ دیپلمات آمریکایی با هلی کوپتر از بیروت گریختند.

   

  امام خمینی: قدرت های بزرگ باید طرز فکرشان را عوض کنند

  سفرا و کارداران کشورهای خارجی در جمهوری اسلامی ایران صبح دیروز با امام خمینی رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران دیدار کردند.

  امام خمینی در این دیدار فرمودند: قدرت های بزرگ باید طرز تفکرشان را عوض کنند. باید بدانند که دنیا عوض شده است. دنیا، دنیای سابق نیست. دنیای سابق نیست که یا انگلستان باید بر همه جا حکومت کند یا اروپا یا امریکا و یا شوروی  دنیا امروز نمی پذیرد این را، باید آنها تعدیل کنند کارهای خودشان را. دنیا نمی پذیرد که دو قدرت تمام دنیا را از بین ببرند.

  امام ادامه دادند: می گویند که صلح بکنیم. ما از اول، جنگ با هیچ کس نداشتیم، لکن با صدام صلح نمی توانیم بکنیم. صدام یک جانی است که به هیچ یک از تعهداتی که می کند اعتبار نیست. ما صلح می خواهیم. ما با همه مردم دنیا صلح می خواهیم باشیم. ما می خواهیم مسالمت با همه دنیا داشته باشیم. ما می خواهیم در بین مردم دنیا زندگی بکنیم، لکن آنها نمی گذارند ما را. اگر صدام به ما حمله نکرده بود، ما کاری به عراق نداشتیم. عراق برادر ماست.

  امام ادامه دادند: شما دیدید همین دو روز که او آنقدر قلدری کرد و گفت شهرهای شما را چه می کنیم و بنا بود دیروز بکند، نکرد. بنا بود امشب بکند، نکرد. معلوم نیست که حالا کی بکند. البته تو دهنی خورد. لکن باید این کشورهای اسلامی به خود بیایند، توجه کنند به مطلب، خیال نکنند که صدام را نگه می دارند و ما را از دست می دهند برای آنها خوب است. آنها اسلام را نگه دارند. ما اسلام را می خواهیم. اسلام را نگه دارید تا از همه شهرهای شرق و غرب نجات پیدا بکنید.(۱)

   

  حمایت نمایندگان مجلس از پیام رئیس جمهور به ملت عراق

  ۱۶۵ تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه ای خطاب به رئیس جمهور و رئیس شورای عالی دفاع  از موضع گیری اسلامی ایشان در مورد درهم کوبیدن شهرهای مرزی عراق در مقابل تجاوزات مکرر آنها پشتیبانی کردند.

  در بخشی از این نامه آمده است: ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی موضع گیری اسلامی شما را راجع به درهم کوبیدن شهرهای مرزی عراق در مقابل تجاوزات مکرر آنها تائید کرده و از جوانان مسلمان و انقلابی سراسر ایران می خواهیم هر چه زودتر به جبهه ها بشتابند تا طومار ستمکاران عراق را از آن سرزمین پاک کنیم.(۲)

   

  اویسی جلاد ۱۷ شهریور در پاریس اعدام انقلابی شد

  عامل قتل عام  17 شهریور ژنرال اویسی دیروز در پاریس اعدام انقلابی شد. اویسی عنصر شماره یک نظامی رژیم پهلوی در سال ۵۷ که به قصاب تهران معروف بود با قیافه مبدل و تحت حفاظت کامل پلیس مخفی فرانسه در پاریس زندگی می کرد عصر دیروز پس از شناسایی توسط یک گروه چهار نفری در مقابل محل اختفای خود در پاریس به رگبار گلوله بسته شد و به همراه برادرش به هلاکت رسید جنازه اویسی یک ساعت روی کف خیابان افتاده بود. بر اساس آخرین گزارش ها پلیس از هویت ضاربین اویسی که موفق به فرار شده اند اظهار بی اطلاعی کرده است .

  ارتشبد غلامعلی اویسی" در سال ۱۳۴۱ فرمانده لشکر یک گارد و فرماندار نظامی تهران بود و در همین سمت دستور قتل عام مردم را در ۱۵ خرداد ۴۲ صادر کرد. وی در سال ۱۳۴۸ به فرماندهی ژاندارمری کل کشور رسید و در سال ۱۳۵۱ فرمانده نیروی زمینی ارتش شد و در جریان انقلاب بار دیگر به فرماندهی نظامی تهران منصوب شد. اویسی علاوه بر کشتار مردم در ۱۷ شهریور در قتل عام شهرهای دیگر هم نقش اساسی داشته است. وی که علاوه بر کشتار مردم از قاچاق مواد مخدر هم دست داشت در ۱۴ دی ۵۷ که بوی شکست به مشامش رسیده بود، به بهانه درمان بازنشسته شد و از ایران خارج شد و در نهایت ۱۱ بهمن ۶۲ به دست افراد ناشناس ترور شد.(۳)

   

  تصرف وزارت اطلاعات لبنان توسط انقلابیون مسلمان

  انقلابیون مسلمان لبنانی دیروز با تشدید مبارزات خود علیه ارتش فالانژ موفق شدند ساختمان وزارت اطلاعات این کشور واقع در غرب بیروت را به تصرف خود درآورند. سخنگوی دولت لبنان با تائید این خبر گفت: نیروهای مخالف جمیل ساختمان وزارت اطلاعات که مقر رسانه های خبری لبنان و از جمله رادیو و تلویزوین دولتی لبنان می باشد را  تصرف کردند. انقلابیون مسلمان لبنانی دیروز همچنین موفق شدند تعدای از همرزمان خود را از یک زندان در مرکز بیروت نجات دهند. خبرهای رسیده همچنین از این حکایت دارد که تعداد زیادی از سربازان ارتش لبنان به همکاری با انقلابیون پرداخته و اسلحه های خود را زمین گذاشته اند. اسوشیتدپرس نیز نوشت شهر بیروت و اغلب ساختمان های  دولتی در اختیار نیروهای مخالف قرار گرفت. با گسترش درگیری ها سفارت آمریکا نیز از دیروز شروع به خارج کردن پرسنل خود از بیروت کرده و در همین راستا دیروز ۴۱ تن از افسران آمریکایی به وسیله هلیکوپتر از بیروت خارج شدند.(۴)

  منابع:

  جمهوری اسلامی، ۱۹ بهمن ۶۲، ص ۱۲
  اطلاعات، ۱۹ بهمن ۶۲، ص ۴
  کیهان، ۱۹ دی ۶۲، ص ۳
  کیهان، ۱۹ بهمن ۶۲، ص ۲۰

  انتهای متن/

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.