• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » اظهارات تازه آقای دبیر کل درباره داعش
  کد خبر : 2002021

  اظهارات تازه آقای دبیر کل درباره داعش

  اظهارات تازه آقای دبیر کل درباره داعشReviewed by on Feb 6Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرگزاری فرانسه از سازمان ملل متحد در ایالات متحده، آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد با این حال به شورای امنیت هشدار داد که داعش همچنان تهدید عمیقی است،…

  اظهارات تازه آقای دبیر کل درباره داعشReviewed by on Feb 6Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرگزاری فرانسه از سازمان ملل متحد در ایالات متحده، آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد با این حال به شورای امنیت هشدار داد که داعش همچنان تهدید عمیقی است، زیرا بخشی از زیان ها و آسیب های وارد شده به خود را در میدان نبرد، جبران کرده است.

   

    بر اساس این گزارش، داعش از نظر نظامی در چند نقطه شامل افغانستان، عراق، لیبی و جمهوری عربی سوریه، در موضع دفاعی قرار گرفته است.
  این گزارش می افزاید: با توجه به کاهش درآمد داعش، این گروه شبه نظامی وادار به فعالیت با تکیه بر بودجه اضطراری شده است.
  درآمد داعش از فروش غیرقانونی نفت عمدتا از میدان های نفتی استان دیرالزور (سوریه) از ۵۰۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۵ به ۲۶۰ میلیون دلار در سال گذشته (۲۰۱۶) کاهش یافته است.
  این گزارش به دولت ها (منطقه خاورمیانه) هشدار داده است که در باره تلاش های داعش برای یافتن راه های و مسیرهای تازه کسب درآمد هشیار باشند و نسبت به ربوده شده روزنامه نگاران و امدادگرانی که به نقاط بازپس گرفته شده از داعش سفر می کنند، ابراز نگرانی کرده است.
  این گزارش می افزاید: سفر جنگجویان خارجی به عراق و سوریه (برای عضویت در داعش) به علت اجرای اقدامات امنیتی دولت های (منطقه) و همچنین افت جذابیت این گروه، به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.
  چند کشور عضو سازمان ملل متحد اعلان کرده اند: با توجه به اینکه بیشتر اعضای این گروه که قصد ترک عضویت داعش را داشته اند، تاکنون از آن خارج شده اند، بسیاری از جنگجویان خارجی سرسخت در عراق و سوریه باقی خواهند ماند.
  این گزارش می افزاید: توانایی داعش برای جذب جنگجویان تازه کاهش یافته است و جنگجویان آن به صورت فزاینده ای میدان ها و عرصه های نبرد را ترک می کنند.
  بر اساس این گزارش، روش های مخابراتی و به کارگیری نیروهای تازه داعش در واکنش به فشار نظامی به این گروه در عراق و سوریه به میزان فزاینده ای به سوی روش های پنهانی تر و مخفیانه تر مانند کاربرد اینترنت تاریک، رمزگذاری پیام ها و افراد پیام رسان، گرایش پیدا می کند.
  گزارش دبیر کل سازمان ملل متحد به شورای امنیت می افزاید: این گروه همچنان پیروان و طرفدارنش را تشویق می کند تا در بیرون مناطق درگیری و میدان های نبرد، به اجرای حملات (به اهداف غیرنظامی) ادامه دهند.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.