• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , اخبار پربازدید » نوعی تن‌پروری مدرن در انقلابی ها در حال رسوخ است
  کد خبر : 2001973

  نوعی تن‌پروری مدرن در انقلابی ها در حال رسوخ است

  نماینده مردم تهران در مجلس نهم با بیان ‌اینکه نوعی تن پروری مدرن در انقلابی ها در حال رسوخ است، گفت: برخی بچه‌های انقلاب احساس تکلیف در صحنه بودن را از خود سلب می‌کنند. به گزارش ایران ویج، مهرداد بذر پاش عصر امروز در نشست “نسل سوم و مسئولیت‌پذیری در انقلاب اسلامی با حضور نسل…

  ۶۵

  نماینده مردم تهران در مجلس نهم با بیان ‌اینکه نوعی تن پروری مدرن در انقلابی ها در حال رسوخ است، گفت: برخی بچه‌های انقلاب احساس تکلیف در صحنه بودن را از خود سلب می‌کنند.

  به گزارش ایران ویج، مهرداد بذر پاش عصر امروز در نشست “نسل سوم و مسئولیت‌پذیری در انقلاب اسلامی با حضور نسل چهارم پرچمدار تازه انقلاب اسلامی” با موضوع تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی اظهار داشت: غیرمنطقی است که بگوییم انقلاب دستاوردی نداشته است.

  بذرپاش با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی سطح نگرش و اندیشه مردم را بالا آورده است، بیان کرد: ارزیابی این سخن معیارهایی دارد و یکی از معیارهای آن رقبا و دشمنان ایران اسلامی است که اکنون مواجهه جریان انقلاب با چند کشور خرده‌پای حاشیه خلیج فارس نیست.

  وی افزود: اکنون آمریکا محور مقابله با ایران شده و ایران نیز محور کشورهای آزادی‌خواه برای مقابله با آنها است و اگر انقلاب اسلامی هیچ کاری هم انجام نداده باشد سد راه آنها شده است.

  *فرزندان جریان انقلاب بیهوده دشمن تولید نمی‌کنند

  بذرپاش با تأکید بر اینکه ملت ایران اکنون دشمن‌شناس‌تر شده‌اند ،عنوان کرد: یکی از اتهامات به بچه‌های انقلابی این ادعا است که بچه‌های جریان انقلاب برای کشور دشمن تولید می‌کنند در حالی‌که این حرف کاملا غلط است.

  وی با اشاره به اینکه بچه‌های انقلاب ابوموسی اشعری‌های تاریخ را که با یک تصمیم خود تاریخ را تغییر دادند به خوبی می‌شناسد، گفت: همه عرصه انقلاب و زندگی ما دار تصمیمات است، چراکه به وسیله این تصمیمات عاقبت به خیر یا شر می‌شویم.

  بذرپاش عنوان کرد: ابوموسی با تصمیم خود تاریخ شیعه را به وسعت تاریخ تغییر داد و در ادامه آن حکمیت و واقعه کربلا و عاشورا ایجاد شد و در تاریخ آمده که ۵ هزار نفر در جنگ نهروان توسط سپاه امیرالمؤمنین(ع) کشته شدند و بعد از آن در واقعه عاشورا معاویه و عمر بن سعد برای جمع‌آوری سپاه در عاشورا ترفند تمرکز روی تعصب عرب را به کار بردند که بیایید به مصاف کسی که پدرش پدران شما را در نهروان کشته برویم و یتیم شدن شیعه را در پی داشت.

  نماینده مردم تهران در مجلس نهم افزود: در سریال مختار شخصی به نام سلیمان بن صرد خزاعی بود که از بزرگان و فرماندهان کوفه بود که بدن وی برای ابی عبدالله(ع) در میدان عین الورده تکه تکه شد ولی این شخصیت قبل از پخش سریال مختار ناشناس بود در حالی که افرادی چون حبیب بن مظاهر حتی اگر داوود میرباقری برایش فیلم نسازد در اذهان ما و در تاریخ ماندگار هستند.

  بذرپاش با بیان اینکه اگر هزاران رسانه جمع شوند تا شخصی را بالا بکشند تا خداوند نخواهد و به حق نباشد محقق نمی‌شود، اظهار داشت: تفاوت حبیب بن مظاهر با سلیمان این بود که سلیمان در لحظه‌ای که باید به مسلم بن عقیل لبیک می‌گفت تردید کرد ولی جناب حبیب در زمان و مکان خود از ولی خود اطاعت کرد.

  وی با اشاره به شخصیت‌های تاریخ ساز و تصمیماتشان افزود: فلسفه ماندگاری عمار، میثم طیار، مسلم بن عقیل، مالک اشتر و غیره این بوده که رد وقت خود ولی زمانشان را یاری کردند.

  بذرپاش عنوان کرد: مشکل ما با جماعتی که نمی‌فهمند این است که معادلات حاکم بر تصمیم‌گیری‌شان متفاوت است و الگوی حاکم بر ذهنشان با افراد انقلابی متفاوت است و از درک انقلاب اسلامی، اهداف امام(ره) و تصمیمات بزرگ عاجز هستند و درک نمی‌کند که مدافعان حرم وطن پرستانه در سن جوانی برای تأمین امنیت جان بر کف هستند.

  نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه امروز باید موضوع اصول‌گرایی و اصلاح طلبی را کنار گذاشت، بیان کرد: باید فضا را عوض کنیم چرا که چاره‌ای نداریم و یک ضلع باید فریاد آرمان‌گرایی واقع‌بین را سر دهد.

  بذرپاش تصریح کرد: ضلع مقابل شما جناح منفعت گرا قرار دارد که برای ملت ما نسخه‌هایی را می‌پیچد و یک نمونه آن وضعیت کنونی اقتصاد کشور است، ضمن اینکه جناح منفعت گرا از ابتدای انقلاب در بدنه انقلاب حضور داشته است و لزوما هم برخی از آنها مدیر نیستند و برخی نیز کارشناسانی در سازمان مدیریت برنامه‌ریزی هستند.

  وی اظهار داشت: ۵ دوره است که در حال کپی پیست کردن برنامه توسعه هستیم و امروز که اجرا کردیم وضعیت اقتصاد کشور به اینجا رسیده است و سالی ۲۵۰ هزار میلیارد تومان پول در کشور هزینه می‌شود که اگر تنها به یک ۵ ساله آن نگاهی بیندازیم سهم حدودا دو میلیون نفری استان اردبیل در این برنامه توسعه در ۵ سال ۳۵ هزار میلیارد تومان بوده است که اگر ۵ هزار میلیارد تومان آن را حقوق مستخدمان دولت در نظر بگیریم ۳۰ هزار میلیارد تومان باقی می‌ماند.

  بذرپاش با اشاره به وجود معضل بیکاری در همدان گفت: برای ایجاد هر شغل در همدان حدود ۵۰ میلیون تومان نیاز است که اگر ۳۰ هزار میلیارد تومان را برای ایجاد شغل در همدان در نظر بگیریم می‌توان یک میلیون و ۵۰۰ هزار شغل ایجاد کرد در حالی که آمار بیکاران همدان بیشتر از ۵۰۰ هزار نفر نیست.

  وی با بیان اینکه این پول‌ها چگونه هزینه می‌شود که همچنان تعداد زیادی از افراد بیکار هستند، گفت: چه مدلی را در حوزه اقتصاد کشور اجرایی کرده‌ایم و چه کسی در حوزه اقتصاد ما خط‌ می‌دهد که روز به روز قاچاق و واردات در کشور افزایش می‌یابد و جوانان ما با تحصیلات بالا بیکار هستند.

  بذرپاش با بیان اینکه دو سوم بازار ایران از قاچاق و واردات تأمین می‌شود، اظهار داشت: کدامین مدل توسعه بر بازار آزاد تأکید دارد، بیشتر از این میزان نیاز بازار به قاچاق وجود ندارد در غیر این صورت بیشتر وارد می‌شد.

  وی با بیان اینکه اقتصاد بازار کشور تجهیز شده از جناح منفعت گرا است، تصریح کرد: در جناح آرمان‌گرا بازار حکم ناموس را دارد و ترامپ این موضوع را فهمیده است و هنوز در کشور ما به این مهم نرسیده‌اند.

  بذرپاش با اشاره به اینکه بانک‌ها به معضلی در جامعه تبدیل شده‌اند، گفت: اکثر مردم به بانک‌ها مقروض هستند و اکنون بانک‌ها ۱۱۰هزار میلیارد تومان معوقات دارند که انگیزه‌ای برای پس گرفتن آنها ندارند چون سود، جریمه و دیرکرد آنها را محاسبه می‌کنند.

  وی افزود: طبق گفته خداوند این میزان سود بانک‌ها رباست ولی چطور است که پولی که مردم از بانک‌ها دریافت می‌کنند حکم ربا ندارد و نام‌هایی چون مشارکتی بر آنها گذاشته‌اند که این را عالمان باید جواب دهند.

  بذرپاش با بیان اینکه انقلاب و قرار ما بر این نبود، اظهار داشت: می‌گویند نرخ تورم در جامعه ۸ درصد است، اگر نرخ بهره و وام‌های بانکی با نرخ تورم باید تغییر کند چرا درصد بهره بانکی اکنون در برخی بانک‌ها۲۶ و ۲۸ درصد است و کدام را باید باور کرد.

  نماینده مردم تهران در مجلس نهم اظهار داشت: زوج‌های جوان برای شروع زندگی خود برای دریافت وام مشقت فراوانی را متحمل می‌شوند در حالی که اگر ۳۰ درصد معوقات بانکی به بانک‌های قرض‌الحسنه جابه‌جا شوند می‌توان به هر زوج ۵۰ میلیون تومان را پرداخت کرد.

  وی با اشاره به اینکه فساد و فحشا و مشکلات روانی و آموزش در جامعه باید رفع شود، گفت: تفاوت جناح منفعت گرا با انقلابیون در نحوه اداره کشور است.

  بذرپاش با بیان اینکه توان هسته‌ای ما را کاهش دادند و گرفتند، گفت: امروز به دنبال گرفتن توان موشکی ایران هستند ولی آمریکا و اطرافیانش امروز قصد دارند به گونه‌ای با مردم و ملت ایران رفتار کنند که به ویژه جوانان ما از حرکت در مسیر انقلاب پشیمان شوند و شعار ما نمی‌توانیم در آنها رسوخ کند.

  وی افزود: کار جمهوری اسلامی زمانی به اتمام می‌رسد که جوانان ما عن قریب بگویند ما نمی‌توانیم، وظیفه ما در حال حاضر کارآمد کردن ساختار اجرایی و اداری کشور است که اگر جریان کار و کارآمدی در کشور راه نیفتد کلیت مسیر انقلاب در معرض خطر قرار می‌گیرد و جوانان از مسیر انقلاب سرخورده می‌شوند.

  بذرپاش با اشاره به اینکه نوعی تن پروری مدرن در انقلابی ها در حال رسوخ است، بیان کرد: برخی بچه‌های انقلاب احساس تکلیف در صحنه بودن را از خود سلب می‌کنند.

  نماینده مردم تهران در مجلس نهم گفت: یکی از اثرهای برجام در بین جوانان القای ما نمی توانیم بود و زمانی که در کنکور سراسری ورودی‌های رشته فیزیک هسته‌ای بعد از شهادت شهید احمدی روشن صعودی افزایش یافت و وظیفه انقلابی‌ها برگرداندن این فضا به کشور است.

  بذرپاش عنوان کرد: سرعت انقلاب را کم کردند ولی هنوز در حال حرکت هستیم و باید اضافات انقلاب را دور بیندازیم تا سرعت انقلاب افزایش یابد.

  وی با بیان اینکه برخی می‌گفتند زمان جنگ گذشت، بیان کرد: موضوع مدافعان حرم در کشور مطرح شد و همچنان جوانان برای دفاع پیشگام هستند و حاج قاسم سلیمانی هنوز میدان دار است و در آن سوی دنیا در بی بی سی و غیره قهرمان و مجاهد ندارند و به دنبال تخریب و تضعیف هستند.

  بذرپاش تصریح کرد: سالها بعد تاریخ در مورد ما و زمان ما قضاوت می‌کند همان گونه که عمل حبیب و عمار و غیره ثبت شد.

  منبع: تسنیم
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.