• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصادی , مطالب برگزیده سایت » سازمان برنامه‌وبودجه: تخلفی در بودجه ۹۴ نکرده‌ایم
  کد خبر : 2001937

  سازمان برنامه‌وبودجه: تخلفی در بودجه ۹۴ نکرده‌ایم

  سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: کلیه اقدامات انجام شده در خصوص مباحث مطروحه از طرف دیوان محاسبات در اجرای قانون بودجه سال ۱۳۹۴، مطالب قانون بوده و هیچگونه تخلفی از طرف این سازمان صورت نگرفته است. به گزارش ایران ویج: سازمان برنامه و بودجه در واکنش به گزارش تفریغ بودجه ۹۴ از سوی دیوان…

  ۵۲

  سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: کلیه اقدامات انجام شده در خصوص مباحث مطروحه از طرف دیوان محاسبات در اجرای قانون بودجه سال ۱۳۹۴، مطالب قانون بوده و هیچگونه تخلفی از طرف این سازمان صورت نگرفته است.

  به گزارش ایران ویج: سازمان برنامه و بودجه در واکنش به گزارش تفریغ بودجه ۹۴ از سوی دیوان محاسبات کشور که از تخلف این سازمان در بودجه ۹۴ حکایت داشت، اعلام کرد: “در اجرای بند (ب) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۴ کل کشور، اجرای بودجه سال ۱۳۹۴ در دو سقف تعیین و مقرر گردید سقف مجاز اجرای بودجه در شش ماهه ابتدایی سال از رقم (۲.۲۰۰.۳۶۷.۱۷۱) میلیون ریال فراتر نرود. براین اساس مجموع ابلاغیه‌های صادره از سوی سازمان تا پایان شهریور سال ۱۳۹۴ برابر با ۱.۹۷۶.۲۷۳.۲۸۶ میلیون ریال بود که بسیار کمتر از رقم تعیین شده می‌باشد.

  در شش ماه دوم سال ۱۳۹۴ با توجه به اجرای برجام و آزاد شدن مطالبات بلوکه شده و پیش‌بینی بهبود وضعیت تحقق درآمدهای کشورف افق جدیدی در اجرای بودجه فراهم گردید. در این خصوص به منظور هماهنگی‌های بیشتر جلسه‌ای با حضور مسئولین محترم دیوان محاسبات و وزارت امور اقتصادی و دارایی در خصوص تحقق منابع حاصل از اجرای برجام تشکیل و بنا به نظر دیوان محاسبات مقرر گردید استفاده از منابع جدید براساس سازوکار بند (ز) تبصره ۲) قانون بودجه و در سقف اول صورت پذیرد. لازم به ذکر است بخش اعظم کاهش‌های صورت گرفته در راستای اجرای تفاهمات مذکور انجام شده است.

  همچنین در اجرای بند (ل) ماده ۲۲۴) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور مجاز است نسبت به افزایش ده درصدی اعتبارات هر یک از ردیف‌ها و دستگاه‌های اجرایی از محل کاهش اعتبارات سایر ردیف‌ها اقدام نماید که بخش دیگری از کاهش‌های صورت گرفته نیز با رعایت و استفاده از ظرفیت قانونی مذکور می‌باشد.

  با توجه به مطالب فوق، کلیه اقدامات انجام شده در خصوص مباحث مطروحه از طرف دیوان محاسبات در اجرای قانون بودجه سال ۱۳۹۴، مطالب قانون بوده و هیچگونه تخلفی از طرف این سازمان صورت نگرفته است.”

  منبع: تسنیم
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.