• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی , مطالب برگزیده سایت » ایران با توئیت‌های قلدرانه ترامپ عقب نمی‌نشیند
  کد خبر : 2001872

  ایران با توئیت‌های قلدرانه ترامپ عقب نمی‌نشیند

  به گزارش ایران ویج، پایگاه خبری «میدل ایست آی» در یادداشتی به بررسی اظهارنظرهای توئیتری «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا پرداخته و تاکید کرد توئیت‌های قلدرانه ترامپ باعث عقب نشینی ایران نخواهد شد. در ابتدای این یادداشت با اشاره به اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران بخاطر آزمایش موشکی اخیر، آمده است: احتمالات بسیاری داده…

  ۴۱

  به گزارش ایران ویج، پایگاه خبری «میدل ایست آی» در یادداشتی به بررسی اظهارنظرهای توئیتری «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا پرداخته و تاکید کرد توئیت‌های قلدرانه ترامپ باعث عقب نشینی ایران نخواهد شد.

  در ابتدای این یادداشت با اشاره به اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران بخاطر آزمایش موشکی اخیر، آمده است: احتمالات بسیاری داده شد که روابط آمریکا و ایران (بجای نزدیک شدن) به سرعت از هم دور شده و حتی به نقطه درگیری نظامی نیز کشیده شود. از نظر ایدئولوژیک، ماهیت کابینه ترامپ پتانسیل تقابل را دارد. تیم امنیت ملی نارس و آشوبناک ترامپ، مملو است از کسانی که شدیدا با اسرائیل همذات‌پنداری داشته و می‌خواهند ایران را از درجه اهمیت ساقط کنند.

  میدل ایست آی با «بی‌تجربه» توصیف کردن دولت ترامپ، تاکید می‌کند: (آنها) احتمالا پیچیدگی برنامه‌ریزی‌های استراتژیک و دیپلماتیک ایرانیان را دست‌کم گرفته‌اند. حقایق ژئوپلتیک در منطقه بصورت قابل توجهی درپی به کار افتادن ماشین جنگی آمریکا در عراق در سال ۲۰۰۳، تغییر کرد. بعد از شکست سیاسی آمریکا در عراق، جمهوری اسلامی خود را قدرت برتر منطقه می‌داند.

  این پایگاه خبری انگلیسی در ادامه، آزمایش‌های موشکی ایران را قدرت‌نمایی بعد از توافق هسته‌ای خوانده و ادامه می‌دهد: ایران یکی از بزرگترین ذخایر موشکی بالستیک دنیا را دارد و رهبران این کشور نیز پیشرفت برنامه موشکی را تنها بازدارنده تجاوزات قدرت‌های برتر نظامی از جمله آمریکا و اسرائیل می‌دانند.

  میدل ایست آی با ادعای اینکه ترکیبی از تحریم‌های فلج‌کننده و فشارهای بی‌امان دیپلماتیک بود که ایران را به پای میز مذاکره هسته‌ای کشاند، می‌گوید: نگرانی بزرگ در دستگاه دفاعی ایران این است که در فضای پسابرجام، آمریکا تلاش کند برنامه موشکی بالستیک ایران را از طریق ترکیب تحریم‌ها و فشارهای سیاسی محدود کند…شاید آمریکا بتواند با چنین فشارهایی سران ایران را وادار به پذیرش محدودیت‌هایی بر برنامه موشکی کند.

  در این گزارش تصریح شده که با وجود ماجراجویی‌های دولت سلطه‌طلب ترامپ، احتمال دارد برخوردهای کوچک میان ایران و آمریکا – مانند عبور شناورهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از نزدیکی ناوهای آمریکایی در خلیج فارس – به سرعت مشتعل شود.

  میدل ایست آی در پایان تاکید می‌کند: «اگر دونالد ترامپ معتقد است سبک منحصر به فرد دیپلماسی توئیت‌های خصومت‌آمیز، اثر مطلوب را بر ایران می‌گذارد، باید از خواب غفلت بیدار شود.»

  منبع: فارس
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.