• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بهداشت و سلامت » کمیته امداد مسئول تولید فقر در جامعه نیست/ بخشی از محرومیت‌ها ناشی از سوء مدیریت است
  کد خبر : 2001711

  کمیته امداد مسئول تولید فقر در جامعه نیست/ بخشی از محرومیت‌ها ناشی از سوء مدیریت است

  کمیته امداد مسئول تولید فقر در جامعه نیست/ بخشی از محرومیت‌ها ناشی از سوء مدیریت استReviewed by on Feb 6Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار شهری و رفاهی خبرگزاری فارس، فاطمه رهبر در نشست خبری در رابطه با آخرین وضعیت مددجویان کمیته امداد در استان سیستان و بلوچستان، گفت: ۹۷ هزار و…

  کمیته امداد مسئول تولید فقر در جامعه نیست/ بخشی از محرومیت‌ها ناشی از سوء مدیریت استReviewed by on Feb 6Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار شهری و رفاهی خبرگزاری فارس، فاطمه رهبر در نشست خبری در رابطه با آخرین وضعیت مددجویان کمیته امداد در استان سیستان و بلوچستان، گفت: ۹۷ هزار و ۵۰۰ نفر کمک معیشت بگیر هستند که جمعیتی بالغ بر ۲۳۱ هزار نفر می‌شوند، البته ۱۹ هزار خانوار تک‌خدمتی و چندخدمتی بوده که حدود ۵۰ هزار نفر را شامل می‌شوند.

  وی ادامه داد: در پالایشی که از ابتدای امسال در زمینه خروج مددجویان شکل گرفته استان سیستان و بلوچستان به دلیل محدودیت‌های موجود کمترین آمار خروج و خودکفایی مددجویان را داشته است.

  رهبر با اشاره به اینکه ۹ هزار مددجو در این استان پالایش شده،‌گفت: سالمندان سیستان و بلوچستان که مددجوی کمیته هستند ۸۰ هزار نفر، زنان سرپرست خانوار ۸۹ هزار نفر، تعداد دانش‌آموزان ۳۸ هزار نفر، تعداد دانشجویان ۵۵۰۰ و ۱۰۰ نخبه در این استان وجود دارد.

  رهبر ادامه داد: برای سال آینده توجه ویژه‌ای به مناطق محروم داریم و تا پایان امسال در زمینه تأمین جهیزیه و وام‌های خرد در این استان وضعیت را به صفر می‌رسانیم.

  معاون دفتر حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد گفت: حدود ۵۶۰ نفر از تسهیلات نظام وظیفه و معافیت در این استان استفاده کرده‌اند و تسهیلاتی مانند پرداخت اجاره مسکن،‌معوقات، معافیت و … علاوه بر تأمین معیشت مددجویان ارائه شده است.

  وی گفت: ۳۸۴۰۰ یتیم در طرح اکرام تحت پوشش کمیته امداد هستند و حامیان در این استان ۲۱ هزار نفر و ۹ هزار نفر نیز در طرح محسنین مشارکت دارند. همچنین سرانه دریافتی ایتام در طرح اکرام حدود ۲۶ هزار تومان است.

  رهبر ادامه داد: سرانه طرح محسنین ۲۵ هزار تومان است و ۶۷۰۰ نفر بیمه شده تأمین اجتماعی و ۶۷۰۰ نفر نیز بیمه شده صندوق عشایر هستند و ۱۱ هزار کودک زیر ۶ سال در طرح رفع سوء تغذیه کودکان حضور داشتند.

  معاون دفتر حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد گفت: در سال ۹۵، تمام مددجویان با توجه به آمدن سیل در این استان تمام مددجویان تحت بیمه حوادث قرار گرفتند که حدود ۴۲۰ خانوار در وقوع سیل اخیر تحت پوشش امداد بودند و مشمول طرح بیمه حوادث شده و  خسارات از طریق این بیمه جبران می‌شود.

  وی گفت:‌ در ۱۰ ماهه ابتدایی امسال ۲۸۵۰ طرح با همکاری سایر حوزه‌ها در زمینه خودکفایی اجرا شده به طوریکه ۱۱ میلیون تومان میانگین پرداخت وام بوده و ۸۰۰ طرح مربوط به زنان سرپرست خانوار بوده است.

  وی با اشاره به توزیع منبع آشامیدنی به تعداد ۱۰ هزار منبع در مراکز محروم این استان گفت: ۳۰ هزار بخاری نفتی و ۵۰۰ آبگرمکن در سال آینده توزیع خواهد شد.

  رهبر ادامه داد:‌از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۰۸ میلیارد تومان در حوزه حمایت و سلامت خانواده به استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است.

  وی گفت: بازدید از مناطق محروم سیستان و بلوچستان و اطلا‌ع‌رسانی در این زمینه تلنگری برای سایر دستگاه‌ها می‌تواند باشد تا روحیه مطالبه‌گری مردم از سایر دستگاه‌ها از این طریق ایجاد شود.

  معاون دفتر حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد گفت: خدمات ویژه توسط کمیته امداد و سایر نهادها در این مناطق محروم ارائه می‌شود که باید برای جلب اعتماد مردم اطلاع‌رسانی صورت گیرد.ما نگاه ویژه‌ای به استان سیستان و بلوچستان داریم تا بتوانیم یک عزم ملی را برای رسیدگی بیشتر در این منطقه ایجاد کنیم.

  رهبر ادامه داد: استان سیستان و بلوچستان چالش و مشکلات زیادی دارد که یکی از آنها داشتن مرز مشترک با افغانستان و پاکستان است کمبود زیرساخت‌های توسعه و ضعف بنیادی مسائل اقتصادی در این مناطق دیده می‌شود که به دلیل عدم توزیع فرصت‌های عادلانه در این استان است.

  وی گفت: پراکندگی جمعیت و تهدیدات امنیتی متأثر از خطوط مرزی به این امر دامن می‌زند و تفاوت‌های مذهبی، بومی، فرهنگی، قاچاق کالا و سوخت، ترددهای غیرقانونی، اشتغال‌های کاذب و وجود گروهک‌های معاند از دیگر مشکلات این استان است.

  معاون دفتر حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد ادامه داد: اگر به این مناطق محروم با برنامه‌ریزی مناسب رسیدگی شود، افزایش آن به امنیت کشور، جلوگیری از سرریز شدن مشکلات کشورهای همسایه، رفع محرومیت و اولویت قرار دادن آنها و ایجاد موج امید و … فراهم می‌شود که می‌تواند مدیریت بحران را سامان داده و به جلب اعتماد مردم کمک کند.

  وی اهداف کمیته امداد در استان سیستان را پیگیری مطالبات مددجویان و محرومان، ایجاد انگیزه برای ادامه زندگی و کاهش روند مهاجرت، توجه ویژه برای از بین بردن ناامنی و آسیب‌ها، ایجاد سیاست‌های درمانی و فرصت اشتغال برای جوانان و همچنین استفاده از ظرفیت اردوهای جهادی و بهره‌مندی از کمک خیرین دانست.

  وی گفت:‌کمیته امداد مسئول تولید فقر در جامعه نیست، کمیته امداد آمادگی برگزاری تور خبرنگاران به مناطق محروم برای همراه کردن دستگاه‌های اجرایی و خیرین نیکوکار را دارد تا در جهت رفع مشکلات محرومان اقدام کند تا یک عزم ملی در این زمینه به وجود آید.

  وی گفت: بخشی از محرومیت‌ها ناشی از سوء مدیریت در این مناطق محروم است که کمیته امداد از تمام دستگاه‌هایی که باید در این مناطق اقدامات شایسته انجام دهند و نداده‌اند مطالبه‌گر است.

  رهبر در پایان گفت: همچنین حوزه حقوقی کمیته امداد از طریق وزارت کشور پیگیر گرفتن شناسنامه برای افراد فاقد شناسنامه در استان سیستان و بلوچستان است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.