• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » بزرگداشت آیت‌الله میرزا محمدرضا مجهتد کرمانی برگزار شد
  کد خبر : 2001624

  بزرگداشت آیت‌الله میرزا محمدرضا مجهتد کرمانی برگزار شد

  بزرگداشت آیت‌الله میرزا محمدرضا مجهتد کرمانی برگزار شدReviewed by on Feb 6Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، آیین بزرگداشت علمای خاندان احمدی با محوریت آیت‌الله میرزا محمدرضا مجتهد کرمانی صبح امروز با حضور آیت‌‌الله سیدیحیی جعفری نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان، استاندار کرمان و جمعی از علما و شخصیت‌ها…

  بزرگداشت آیت‌الله میرزا محمدرضا مجهتد کرمانی برگزار شدReviewed by on Feb 6Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، آیین بزرگداشت علمای خاندان احمدی با محوریت آیت‌الله میرزا محمدرضا مجتهد کرمانی صبح امروز با حضور آیت‌‌الله سیدیحیی جعفری نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان، استاندار کرمان و جمعی از علما و شخصیت‌ها در محل اتاق بازرگانی کرمان برگزار شد.

  حجت‌الاسلام محمد محمودآبادی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی جنوب شرق کشور در این آیین اظهار داشت: کرمان علاوه بر داشته‌های فراوان در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی، مشاهیر بسیار ارزنده و ماندگاری دارد که طی تاریخ چندان مورد محبت قرار نگرفتند.

  وی افزود: از جمله این مشاهیر، علمای بزرگواری هستند که در استان کرمان محور وحدت و فعالیت‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی بودند.

  محمودآبادی با بیان اینکه طی دو قرن گذشته اتفاقات و حوادثی را در حوزه‌های علمیه و علمای شیعه شاهد هستیم که حائز اهمیت است، ادامه داد: نخستین کرمانی عالم دینی و دست آموخته مکتب امام صادق (ع)، حاج احمد آقا، سر سلسله خاندان احمدی است که محور مسئل دینی، سیاسی و اجتماعی مردم کرمان شد.

  وی تصریح کرد: آیت‌الله میرزا محمدرضا مجتهد کرمانی، نوه حاج‌احمد آقا شخصیتی است که علاوه بر علوم دینی، تبحر و اجازه اجتهاد دارد و در مسائل سیاسی و اجتماعی بسیار فعال است.

  محمودآبادی گفت: در حالی سی و هفتمین سالگرد دهه فجر انقلاب اسلامی را جشن می‌گیریم و بر ملت قهرمان و مبارز افتخار می‌کنیم که جرقه‌های مبارزه با طاغوت را میرزا مجهتد کرمانی زد و در مقابل حکومت قاجاری ایستاد، آنچنان که موجب شد علمای اصفهان و تهران مهاجرت صغری را انجام دهند.

  وی ابراز داشت: آیت‌الله میرزا محمدرضا مجتهد کرمانی در دوره پهلوی اول مبارزه کرد و مقابل کشف حجاب ایستاد و طبق اسناد موجود ۷۱ سال قبل که از دنیا رفت، ۳۰ هزار نفر از مردم کرمان در تشییع جنازه وی شرکت کردند و بازار تعطیل شد. 

  محمودآبادی گفت: مبارزه کرمانی‌ها با باطل و طاغوت ادامه داشت به ویژه دوران قبل انقلاب که از مبارزترین شخصیت‌های مبارز و عالم کرمانی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بود.

  رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی جنوب شرق با تاکید بر گرامیداشت و تجلیل از چهره‌های برتر و علما درزمان حیاتشان بیان داشت: شایسته نیست زمانی که ابنیه تاریخی را غبارزدایی می‌کنیم، از مشاهیر خود نامی نبریم و غبارزدایی نکنیم.

  محمودآبادی عنوان کرد: در راستای توسعه شهر باید به مشاهیر، علما و شخصیت‌های بزرگ نیز توجه کرد. 

  وی افزود: فرهنگیان در توسعه عقب افتاده‌اند، باید دست به دست هم داده و وحدت رویه در مدیران فرهنگی اتفاق می‌افتد تا به توسعه استان برسیم و بهترین پیوست فرهنگی را یعنی محور قرار دادن مشاهیر و علما داشته باشیم. 

  محمودآبادی عنوان کرد: در این راستا، حرکت خود را به برکت روح بلند امام و علمای بزرگ آغاز کردیم بلکه بتوانیم به مشاهیری که در قید حیات هستند، قبل از دست دادن آنها توجه کنیم و از خدمات آنها تجلیل شود.

  رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی جنوب شرق بیان داشت: از جمله علما و شخصیت‌های بزرگ استان کرمان، آیت‌الله سید یحیی جعفری امام جمعه کرمان است که محور وحدت استان کرمان هستند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.