• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ۳۰۰ هزار نفر در «المخا» نیاز به کمک فوری دارند/ شکست ریاض نابودی تل‌آویو است
  کد خبر : 2001599

  ۳۰۰ هزار نفر در «المخا» نیاز به کمک فوری دارند/ شکست ریاض نابودی تل‌آویو است

  ۳۰۰ هزار نفر در «المخا» نیاز به کمک فوری دارند/ شکست ریاض نابودی تل‌آویو استReviewed by on Feb 6Rating: «حمید رزق»، عضو شورای اداری استانداری صنعا در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در یمن تجاوز عربستان علیه ملت یمن را روز به روز بیشتر و ابعاد آن را گسترده تر خواند و گفت: ائتلاف…

  ۳۰۰ هزار نفر در «المخا» نیاز به کمک فوری دارند/ شکست ریاض نابودی تل‌آویو استReviewed by on Feb 6Rating:

  «حمید رزق»، عضو شورای اداری استانداری صنعا در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در یمن تجاوز عربستان علیه ملت یمن را روز به روز بیشتر و ابعاد آن را گسترده تر خواند و گفت: ائتلاف سعودی در پی حمله به تاسیسات یمن هم اینک همه منابع حیاتی را به روی ملت یمن قطع کرده است.

  وی با بیان اینکه دشمن تنها به محاصره ظالمانه علیه ملت یمن اکتفا نکرده  گفت: عربستان با بکارگیری همه نیرو و ظرفیت خود در سواحل غربی یمن و کشتار و گرسنه نگاه داشتن ملت یمن قصد تسلط بر باب المندب را دارد تا اهرم فشاری بر دولت نجات ملی در مذاکرات آتی به دست آورد.

  این مسئول یمنی تصریح کرد: حملات هوایی، بمباران ها و تلاش عناصر منصور هادی و نیروهای متجاوز که طی یک ماه اخیر در شهرک المخا در استان تعز و پیرامون آن ادامه دارد تاکنون با کشته و زخمی شدن ده ها شهروند یمنی و توقف همه خدمات رسانی به شهروندان از جمله بازارهای اصلی و امکانات معیشتی همراه بوده است.

  رزق گفت: هم اینک بین ۲۰۰ تا سیصد هزار نفر از اهالی شهر المخا در محاصره نیروهای ائتلاف سعودی نیاز به کمک های فوری دارند اما درگیری های شدید اجازه رسیدن آژانس های امدادرسانی به این منطقه را نمی دهد.

  عضو شورای استانداری صنعا افزود: سازمان ملل نیز درباره وقوع فجابع انسانی در سواحل غربی یمن هشدار داده و تاکید کرده که ائتلاف عربی به فرماندهی عربستان همه راه ها و پل ها را تخریب و امکانات زندگی در یمن از جمله در الجدیده را از بین برده است.

  وی افزود: دشمن سعودی می داند که بندر الحدیده تنها پنجره ملت محاصره شده یمن به روی دنیای خارج است از همین رو با هدف گرفتن آن در برابر چشم و گوش دنیا عرصه بر یمنی ها را کاملا تنگ کند و رسانه های سعودی نیز برای توجیه مفتضحانه این جنایت کشورشان ادعا کردند که انهدام ناوچه المدینه که در غرب بندر الحدیده قرار داشت توسط قایق هایی صورت گرفته که از بندر الحدیده راه افتاده بودند در حالی که تصاویر دایره اطلاع رسانی جنگ یمن به وضوح نشان می دهد که هیچ قایقی در نزدیکی ناوچه نبوده است.

  زرق تاکید کرد: دشمن سعودی از اهمیت بندر الحدیده به عنوان تنها کانال ارتباطی ملت یمن با دنیای خارج پس از بسته شدن دائمی فرودگاه صنعا آگاه است.

  این مسئول یمنی در بخش دیگر سخنانش اظهار داشت: تداوم جنگ در یمن نگرانی آمریکا، اسرائیل، انگلیس، عربستان، امارات و دیگر شیخ نشین ها را به همراه داشته است.

  وی افزود: این طرف ها از ظهور قدرتی جدید در منطقه به نام انصار الله که علیه منافع آمریکا و اسرائیل است، نگران هستند و آن را مساله ای بسیار دشوار می دانند.

  رزق گفت: با وجود اینکه دشمنان یمن اتاق عملیات نظامی و سیاسی برای خاموش کردن قدرت انصار الله ترتیب دادند اما محاسباتشان اشتباه و تلاش هایشان ناکام بود چرا که درک نادرست از واقعیت نتایج منفی برای مشاوران نظامی و سیاسی دشمن به همراه داشت.

  وی افزود: ظهور انصار الله در منطقه در اوایل سال ۲۰۰۰ سفیر آمریکا را به صعده کشاند تا در خصوص گسترش این جنبش هشدار بدهد و در سال ۲۰۰۲ اولین جنگ علیه انصار الله برای خاموش کردن فرهنگ و سلاح عقیده ای که فرزندان یمنی به آن مجهز شدند آغاز شد.

  عضو شورای استانداری صنعا با اشاره به اظهارات رژیم صهیونیستی در خصوص اینکه حوادث یمن بیش از مساله هسته ای ایران برای تل آویو نگران کننده است، گفت: چیزی که موجب نگرانی صهیونیست ها شده تحولات میدانی و نظامی در یمن نیست بلکه هدفی است که ملت یمن شامل ارتش و کمیته های مردمی برای دفاع از آن مبارزه می کنند .

  رزق گفت: ساخت موشک های بومی و پیروزی های میدانی از بدیهیات جنگ خواند و گفت: مهمتر از این در جنگ فرهنگ جنبشی است که تحریک به ساخت دستاوردها و پیروزی های میدانی و سیاسی می کند و گسترش این فرهنگ سرچشمه اصلی نگرانی های رژیم صهیونیستی است.

  این مسئول یمنی تصریح کرد: هواپیماهای عربستان گرچه صنایع اقتصادی و نظامی در یمن را هدف گرفتند اما چیزی که باقی مانده ایمان و فرهنگ ملت یمن است.

  رزق گفت: رژیم صهیونیستی اگر در پس پرده با سیستم های دفاع موشکی و کارشناسان نظامی خود از ائتلاف عربی در تجاوز به یمن حمایت می کند از سر اینکه عاشق چشم و ابروی حکام عرب حاشیه خلیج فارس باشد نیست بلکه برای حفظ منافع خود در منطقه تقلا می کند.

  وی افزود: امروز صدای فریاد رژیم صهیونیستی و آمریکا بیشتر از عربستان و امارات است با وجود اینکه این خاک سعودی است که هدف حملات نظامی رزمندگان یمنی قرار دارد و این نیروهای متجاوز اماراتی هستند که به جای آنها در مأرب، باب المندب و دیگر جبهه ها جان خود را فدا می کنند.

  مسئول یمنی در پایان سخنان خود تصریح کرد: آمریکا و اسرائیل به خوبی می دانند که سقوط آل سعود که بزرگ ترین متحد و مدافع منافعشان در منطقه محسوب می شود تنها به دست یمنی ها صورت می گیرد و افتادن چاقویی که امت عربی را با آن ذبح می کنند به معنای محو کامل اسرائیل از نقشه منطقه است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.